a co takhle stát? který nedokáže zajistit rodinám základ, aby muž mohl dostatečně vydělávat a uživit tím i rodinu, a žena jeho aby s velkou pečlivostí jí danou se mohla v klidu věnovat výchově dětí. Myslím si že stát nese velkou odpovědnost za to.

Papo

sorry, ale jsem co se ekonomie týká liberál, takže nemíním křičet "státe starej se".. máme se starat my sami, stát je tady především kvůli správě společně užívaných věcí jako jsou silnice (pokud nebudou soukromé dálnice jako jsou již dnes soukromé mosty a tunely), ale především jurisdikce a zákonodárství..

juniper

Stát má také povinnost chránit rodinu a pomáhat jí, což se opravdu neděje. Rodina je přece základ budoucnosti našeho národa.

Papo

Stát nemá povinnost dát minci do každé natažené dlaně, stejně jak onelze diskriminovat lidi, kteří rodinu nemají.. A do toho perlička - pokud dám všem stejně, budou chudí nadávat, že bohatí dostávají, ačkoliv jsou bohatí. Pokud dám podle příjmů, pak tím říkám, že základem státu je cikánská rodina. Pak je na zvážení, jestli je skutečně nepovažujeme za občany druh třídy (pak by byl tento model OK) nebo zda jsou to občané druhé třídy (potom by takový zákon byl špatný, ale ber peníze dětem, jejichž rodiče nemají práci, ať už z jakéhokoliv důvodu).

juniper

možná si nerozumíme, ale moje představa je asi taková, aby manžel vydělal tolik kolik bude jeho rodina potřebovat, aniž by jeho manželka musela jít do práce, ale aby se starala o děti, a vychovávala je. Děti přece potřebují výchovu, která je bude v jejich životě formovat k lásce, ale kdo je má formovat, když mnoho rodičů musí do práce, jsou tam mnohdy skoro celý den, děti bez dozoru apod... Tady si myslím že stát opravdu hodně zaspal. Mám ještě v paměti, že i můj otec když přišel z práce věnoval se nám, projevoval nám svou lásku. Dnes jsou rodičové víc v práci než doma. Bohužel je to skutečnost, která je skoro všude vidět. A o platech ani nemluvím.

Papo

Já tomu rozumím, ale stát pro tohle nemůže udělat nic..

juniper

ale právě že může, ale z nějakého neznámeho důvodu to nedělá. Mnoho věcí by se zlepšilo. Je to jen můj osobní názor a mé přesvědčení.

Papo

A jakým způsobem? Aniž by jakkoliv intervenoval?

makabrozni-spelunka

a co zeny, ktere chteji pracovat? :(
jedina moznost, jak zajistit model, kterej navrhujes, je jeste vic zvysit platovy rozdily mezi muzema a zenama...

xchickox007

Ono tohle je model, který by se hodně ženským nelíbil, a bylo to i finančně nevýhodné pro rodiny, kde manželka má stabilnější a finančně výhodnější povolání.
Nicméně je to představa krásná, ale nereálná. Pokud by měl totiž stát zajistit takhle každou rodinu, nejvíc do bude zvýhodňovat rodiny s více dětma...A více dětí více starostí a více péče... a někdo by tomu státu musel ty peníze také dát.Tzn. zvýšení daní, což by zase demotivovalo ty schopnější a nejvýhodnější "job" by byl "babymaking" Ale kdo by platil tomu státu ty daně no nvm nvm....

honza17

Představ si situace, kdy si např. skladník vezme za ženu špičkovou právničku. Většinou se berou lidé s podobným vzděláním, ale znám i takové případy. Jak bys to řešil? Má vydělávat skladník a právnička být doma s dětmi?
Nakonec bysme se vrátili k tomu, aby ženy nestudovaly. Proč taky? Na utírání zadků, koupání a krmení nepotřebuješ ani maturitu.

MiroslavKratochvíl

Ja si myslim, ze ikdyz juniper napsal:
“aby manžel vydělal tolik kolik bude jeho rodina potřebovat, aniž by jeho manželka musela jít do práce, ale aby se starala o děti, a vychovávala je.”
myslel tim i pripad “obraceny”, kdy manzelka pracuje a manzel se stara o deti.

honza17

Jestli to tak bylo myšleno, pak OK. Ale ideální stav je podle mě, aby do práce chodili oba, ale neměli z ní modlu. Prostě, aby dělali to, co umí, co jim jde (množili své hřivny) a co je baví (v čem se můžou realizovat), ale zároveň si uvědomovali: rodina především.

xenofon

Stát existuje v kontextu jiných států, kde také ženy pracují, i když v jižní Evropě, Japonsku nebo na Taivanu je žen v domácnosti mnohem víc, i tam jsou "dvoukariérové" rodiny obvyklejší. Také v islámských zemích, které nemají dostatek ropy (Indonésie), ženy běžně pracují, i když to tam není samozřejmé a považuje se to za východisko z nouze.

xenofon

Spíš mezi vdanými (kohabitujícími) ženami a ostatní populací. Ale tak jako tak by to byla diskriminace. A dokonce diskriminace ze strany státu, čož považuji za naprosto zřejmé zlo, narozdíl od diskriminace ze strany soukromé osoby či podniku (podle mně by měl mít např. hostinský mít právo nenalít členovi KSČM nebo hoteliér neubytovat homosexuální dvojici v manželském apartmá).

xenofon

Tak to se omlouvám, bral jsem to podle jednoho případu. Jinak se zeptám, jedná se o rodinnou školu s maturitou, nebo ne? O těch bez maturity, vím, ale pod názvem "Katolická dívčí škola".

xchickox007

Jen pro doplňení těch škol je cca kolem 20ti,obory jsou čtyřletý s maturitou a absoloventky nacházejí většinou uplatnění v sociálních službách nebo např. jako učitelky na prvním stupni, pokud pak dodělávaj VŠ. Pro holky se slabším prospěchem to není špatná volba. Pár holek co tyhle školy vystudovalo znám...

juniper

Možná jsem zastaralého smýšlení, ale jak jsem to napsal tak jsem to také myslel. Vycházím z jedného lidového přísloví: Když umírá otec, odchází ze života chléb, když umírá maminka, odchází příbytek(dům). Ale doba je už jiná, hranice se posunuli někam jinam. Nechci ženy nějakým způsobem diskriminovat, nebo jim odpírat právo na práci, na vzdělání a pod... ale co se týče výchovy dětí má k tomu mnohem blíže než muž. Proto si myslím a jsem přesvědčen o tom že žena by měla zůstat podstatnou část svého života doma u dětí. Vždyť dobře vychovat dítě je také obrovské umění, chce to velkou trpělivost, sebezápor a pod...Omlouvám se ještě jednou za své zastarale smýšlení, ale tak to opravdu chápu.

juniper

hjedná se skutečně o Dícči katolickou školu

xenofon

Co si myslíš o akci D.O.S.T.? signaly.cz/dost

honza17

Jak říkám: Pokud má žena špičkové vzdělání, tak prostě doma s dětmi nebude (jen mateřská a pak třeba rok, dva rodičovské). Na jedné straně nechceš upírat ženám právo na vzdělání a tomu odpovídající zaměstnání a na druhou stranu chceš, aby byla doma s dětmi. To nejde dohromady.
To, že matka má v rodině nezastupitelnou roli nezpochybňuji, ale věřím, že otec na rodičovské to může docela dobře zvládnout taky. Matka se může dětem věnovat po příchodu z práce. nebo si to můžou s manželem nějak rozdělit. Nesmí si brát přesčasy a hnát se za kariérou za každou cenu (přiměřený kariérní růst nemusí ubírat čas, který věnuje dětem).

juniper

Honzo, všechno jde dohromady, je to pouze otázka naších životních priorit. Je-li prioritou kariéra, jaký bude mít dítě základ do života? Jsem přesvědčen že prvních šest let je pro dítě nejdůležitějších, proto vyžaduje dítě neustálou péči. Ale ponoř se do role matky, a chvíli dumej jestli na to máš. Ono mít dítě celý den doma u sebe vyžaduje maximální nasazení pro to dítě. A jsem přesvědčen že právě žene - matka má pro to ty nejlepší předpoklady. Přiznávám že se najdou i takoví muži, kteří to dokážou, ale těch je oproti ženám nepatrné procento. Ženě je tato role vlastní a to od chvíle když zjistí že je v jiném, požehnaném stavu. Prožívá s maličkým dítětem jeho počátek, nejen v jejím lůně, ale i po porodu na svět.
Na tuhle větu ( Nesmí si brát přesčasy a hnát se za kariérou za každou cenu - přiměřený kariérní růst nemusí ubírat čas, který věnuje dětem ) bych odpověděl asi takto. V dnešní době je to trochu jinak. Zaměstnanci v některých oborech jsou k přesčasům mnohokrát donuceni, jelikož práce, která je třeba dělat je mnoho ale zaměstnanců málo(neplatí to ovšem všude). Ale o tom všem bychom si mohli povídat hodně dlouho, a každý z nás by měl v mnohých věcech pravdu, každý z nás by se v mnohých věcech mohl i mýlit.

xenofon

Ono je to celé poměrně sporné. Znám případy žen, které mají děti jen protože neplánovaně počnou, nebo protože chtějí udělat radost partnerovi. A zůstávat s dítětem doma je pro ně nesrovnatelně horší, než chodit do práce. Muži, i když dítě mají rádi, se zase stydí jít na rodičovskou dovolenou, byli by svému okolí k smíchu, už teď ztrácí respekt tím, že vydělávají méně, než jejich žena.

spitfire

to je zajimavé, a velmi poutavé, ale jaký je smysl toho všeho(praxe) a jaká by byla metodologie takového počínání...

Zobrazit 23 komentářů »
xenofon

Mně tedy rodiče dali v tomto směru dost. Mám dva roky učitelství, takže to mohu relativně objektivně posoudit. Otec pochází z prostředí ultralevicových intelektuálů, matka je pragmatička, oba bez vyznání. Přesto, či spíš právě proto, jsem se stal z pohledu levicové veřejnosti ultrakonzervativcem a propagátorem latentního rasismu :)

spitfire

to je příšerné...náctiletí mají posuzovat co je nevěra? rasismus? když to pořádně neznají dospělí...co to bude za aprobaci na ten předmět? znám několik učitelů ze základky...drsná představa, že tito lidé mají učit dobrým mravům...vést diskusi jako moderátor je velké umění, kde k takové dovednosti učitelé příjdou... (za naších časů učitelé sami měli potřebu diskuse, když chtěli, bylo jedno jestli šlo o fyziku nebo o občanku...)

Zobrazit 10 komentářů »

V rámci výzvy "Dost" se v neděli 3.5.2009 od 16.00 hodin jako reakce na čin, jehož obětí se stala romská rodina ve Vítkově, uskuteční na jedenácti místech v České republice protestní shromáždění.
Biskup Václav Malý, předseda rady Iustitia et pax České biskupské konference, vydal k této příležitosti prohlášení: "Jsem znepokojen narůstajícími agresivními projevy některých politických stran a uskupení, namířenými proti menšinám v naší vlasti, v poslední době především proti Romům. Vyjadřuji solidaritu se všemi, kdo se pokojnými a zákonnými prostředky postaví proti tomuto nebezpečnému trendu a… Zobrazit více

V rámci výzvy "Dost" se v neděli 3.5.2009 od 16.00 hodin jako reakce na čin, jehož obětí se stala romská rodina ve Vítkově, uskuteční na jedenácti místech v České republice protestní shromáždění.
Biskup Václav Malý, předseda rady Iustitia et pax České biskupské konference, vydal k této příležitosti prohlášení: "Jsem znepokojen narůstajícími agresivními projevy některých politických stran a uskupení, namířenými proti menšinám v naší vlasti, v poslední době především proti Romům. Vyjadřuji solidaritu se všemi, kdo se pokojnými a zákonnými prostředky postaví proti tomuto nebezpečnému trendu a zastanou se postižených. Církev není lhostejná a v tomto úsilí stojí na straně všech lidí dobré vůle."

xenofon

Tato výzva mi svým názvem "Dost" připomíná prorežimní "Katolickou akci" v padesátých letech. O výzvě D.O.S.T. (Důvěra, Objektivita, Svoboda, Tradice) si přečtěte zde: http://www.signaly.cz/dost/

Zobrazit 1 komentář »

V podstatě by bylo třeba, aby pokuty byly vyšší, než je nejvyšší možný zisk z vypuštění dané "kachny". A také, aby v případě, že noviny nejsou schopny dokázat, že za vypuštění "kachny" nemohou se s nimi zacházelo, jako kdyby ji vypustili naschvál.

Jenže i tak by hrozilo, že by firma sama sebe vytunelovala, aby nemusela dál platit. Případně, že by si stěžovala v Bruselu, či podala mezinárodní arbitráž.

Napsat komentář »
juniper

ale budou jim chybět v rozpočtu

xenofon

V podstatě by bylo třeba, aby pokuty byly vyšší, než je nejvyšší možný zisk z vypuštění dané "kachny". A také, aby v případě, že noviny nejsou schopny dokázat, že za vypuštění "kachny" nemohou se s nimi zacházelo, jako kdyby ji vypustili naschvál.

Zobrazit 13 komentářů »

on ten Cyril Svobodů je vůbec takový duchaplný, viz jeho včerejší slova v TV: "zvíře je věcí, nemá smysl tvrdit, že zvíře není věcí" :-o) :-E)

xenofon

To je převládající názor v západní civilizaci, v minulosti se vztahoval i na otroky.

honza17

Tak z čistě právního pohledu zvíře věc skutečně je. Je to tak v našem právním řádu.

StranikS

No, to mě teda taky překvapilo. Jak tohle vůbec může říct .... Nechápe, že zvíře je věcí živou, kdežto věc je jaksi neživá. Možná Svoboda patří také mezi neživé věci :o) :o) :o)

Zobrazit 3 komentáře »

S tím alkoholem, těch pár set tisíc případů lehčího alkoholismu, to je tvrdá realita. Jinak předem upozorňuju, že lidé, od kterých mám tyto informace, jsou pokud vím bez vyznání, např. můj strýc Ivan David je velký kritik církve argumentující mj. alkoholismem v Polsku a na Slovensku ...

Napsat komentář »

Napsat komentář »

Napsat komentář »

chudinky majinky :-$ tak, dekuju vsem za modlitebni podporu. k maturite du. z matiky mam ctverec (naaadherna znamka!! :-) ). sice me trosku podusil, ale dal si tu ctycu do krouzku, jakoze plati na stopro :o) :o) O-) I´m so happy!! :-) :-) :-)

Dáša Knotková

no, to je krásná známka.. Nechápu, jak sem mohla mět tak dobrý známky z matiky, když tomu vůbec nerozumím.. Ještě štěstí, že už ju nemáme.

Zdeňulka

no vidíš, dobrý e :o) S:) :o)

Kačkač

Ano, fakt skvělý Teru :-) A teď už snad matikář prudit nebude...

Zobrazit 3 komentáře »

Názory zvenku:

"Ty jsi pane v každé vládě,
přebohatý život máš,
často škodíš rodné straně,
zvláště když jí předsedáš."

1. Od křesťanské strany bych očekával:
a) nekompromisní obhajobu práva na život od početí po přirozenou smrt a přirozené morálky vůbec
b) snahu prosadit co nejvíce ze sociálního učení
c) ve všem křesťanskou lásku a slušnost

Lidovcům škodí, že předvádějí naprostou negaci bodů a), b), c). Jestli je to pod vedením Kalouska, Čunka či někoho jiného, to je více méně jedno.

2. To samé - a možná i víc - platí o C. Svobodovi.

Napsat komentář »
juniper

nemyslím si že když máš skoušku ze světových dějin že víš o čem mluvíš, protože ve škole se učíte všechno vzevrubně, nikoli dopodrobna. Zvláště je to otázka inkvizicí. Je to nesmírně citlivé téma, které může mnoha lidem ublížit. Ale dá-li Pán bude i na mém blogu časem tato otázka zveřejněna. Píše to pro mne jeden odborník(specialista), na toto téma. Ale to až časem.

xenofon

Ĉetl jsem práce jak Holečka, tak Malého. Na tom, že inkvizice nebyla taková, jak ji vykreslují socialistická a liberální média se shodují oba.

Zobrazit 26 komentářů »

Stát, který nehoní zloděje a vrahy, ale místo toho úzkostně potírá závadné myšlení, si může gratulovat. S dvacetičlennou zásahovou jednotkou se mu podařilo zadržet skutečného démona. (...) Z člověka, kterého v Česku znalo minimum lidí, ze dne na den udělal hvězdu a mučedníka.

http://slechta.blog.idnes.cz/c/81275/Mucednik-David-Duke-dekuje.html

Máte stejný pohled, jako Ondřej Šlechta?

Papo

Ano, mám naprosto stejný názor jako Ondřej Šlechta a to v jeho sebekritickém smýšlení: "tak si jalové kázání o ničem odpustím." Má pravdu. Jalové kázání o ničem je vpravdě vypovídající hodnocení.

xenofon

Hodnocení Dukea, Šlechty, Dukeových kritiků a "bojovníků proti rasismu", nebo Tvých vlastních projevů?

Papo

Laskavý čtenář jistě pozná.. pokud ne, je mi líto..

Zobrazit 3 komentáře »

O Kalouskovi by se dalo zpívat:

"Ty jsi pane v každé vládě,
přebohatý život máš,
často škodíš rodné straně,
zvláště když jí předsedáš."

honza17

Souhlasím.

xenofon

Aspoň na Kalouskovi se shodneme.

Jinak si myslím, že dnešní ČSSD a SZ jsou natolik proti svobodě v tom anglosaském pojetí, že se dostaly na úroveň komunistů v tomto směru.

Zobrazit 2 komentáře »

Možná bych to měl pro některé méně chápavé uživatele napsat ještě jednodušeji. KDU neměla výraznou podporu voličů podle stoupajícího věku, v takovém případě by stále rostla, ale narozených před určitým rokem. Tito lidé postupně umírají a do seniorského věku se dostávají lidé, kterým v listopadu 1989 bylo 40 a narodili se tedy po druhé světové válce a byli poznamenáni socilistickou výchovou.

Část z nich teď ke stáru začala volit KDU, většinou ze znechucení ODS nebo ČSSD a také v zájmu zachovat český národ a západní civilizaci, jež proimigrační a protitradiční politika zvláště ČSSD, ale i… Zobrazit více

Možná bych to měl pro některé méně chápavé uživatele napsat ještě jednodušeji. KDU neměla výraznou podporu voličů podle stoupajícího věku, v takovém případě by stále rostla, ale narozených před určitým rokem. Tito lidé postupně umírají a do seniorského věku se dostávají lidé, kterým v listopadu 1989 bylo 40 a narodili se tedy po druhé světové válce a byli poznamenáni socilistickou výchovou.

Část z nich teď ke stáru začala volit KDU, většinou ze znechucení ODS nebo ČSSD a také v zájmu zachovat český národ a západní civilizaci, jež proimigrační a protitradiční politika zvláště ČSSD, ale i části ODS destruuje. Je možné, že k tomu dospěje i uživatel xchickox007 ...

Jak říkal jeden básník ještě před Únorem 1948, "kdo nikdy nebyl komunistou, neměl srdce, kdo jím zůstal, neměl rozum". Dnes již víme, kam se "srdeční komunismus" zvrtnul, ale totéž můžeme aplikovat na ČSSD, SZ a další strany, které nám slibují multikulturní ráj na Zemi. Já jsem člověk srdce tvrdého, od dětství jsem poznával krutou realitu tohoto světa, a proto jsem levicové myšlení opustil už někdy v devatenácti.

xchickox007

A já pro některé méně chápavé uživatele doplním.KDU má daleko horší kredit na české scéně než ODS nebo ČSSD, proč? Protože se chová jako strana, která se vecpe do každé vlády.Jediný, kdo se ji v poslední době pokusil zvednout je Kalousek, proto sem zvědavej co vymyslí. Xchickox nikdy nebude volit KDU, řeknu to teďkom ošklivě, ale radši budu podporovat levici, než stranu která je pro cenzuru skoro všeho

xenofon

Popravdě, možná Tě to šokuje, ale já, ač člen KDU, mám proti ní také své výhrady, a cenzura je jednou z nich. Ne pro samotný fakt cenzury, ta může být za určitých podmínek dobrá (zvláště v církevním prostředí, a také na stránkách mainstreamových deníků by nemusely být erotické sekce, ty patří pod doménu xxx), ale vzhledem k tomu, kam se v současné době cenzura ubírá, přijde mi koncept absolutní svobody slova, po vzoru USA, mnohem lepší.

S vecpáním se do každé vlády máš pravdu jen částečně, středová strana je obvykle stranou vládní. Ale co se týče Kalouska, znám spoustu lidí, kteří přestali volit KDU právě proti němu. A to dávno před tím, než se proti němu objevily štvavé plakáty, financované lidmi blízkými SZ. Nemluvě o tom, že pokud se někdo snaží být v každé vládě, je to právě Miroslav Kalousek. A teď se Tě (Xchickox) upřímně zeptám, volil jsi KDU v době, kdy byl Kalousek jejím předsedou?

Co se týče levice, cenzura je obecně levicová věc, pokud přijmeme pravolevé vidění politického spektra.

honza17

Jak říkal jeden básník ještě před Únorem 1948, "kdo nikdy nebyl komunistou, neměl srdce, kdo jím zůstal, neměl rozum".
Vždycky jsem měl za to, že to byl Vítězslav Nezval? Je to tak?
Ale podobný výrok je připisován i Churchillovi. Akorát s věkem: "Kdo nebyl levičákem ve 20ti, nemá srdce, kdo jím zůstal po 40ti, nemá rozum."

Zobrazit 3 komentáře »

ODS asi vede že, na některých humanitních oborech jsou silní i zelení, ale s Bursíkovou politikou to určitě klesá (odredovaní hipíci mají v oblibě spíš prof. Kellera, Pavla Pečínku, s jejichž postoji se setkají i během studia,radikálové Patočku), z právnické fakulty vyšlo dost nadějných socdem (Sobotka, Tejc, na místní úrovni mnohem víc)
K těm lidovcům- s tím programem, nějaký mají, ale když jsem před 3 lety vyzvídal, co konkrétně pro tu rodinu (v každé větě to použili minimálně dvakrát) a jak souvisí s podporou rodiny zavedení školného (pokud budu muset zplácet dluh za školné, povede mě to… Zobrazit více

ODS asi vede že, na některých humanitních oborech jsou silní i zelení, ale s Bursíkovou politikou to určitě klesá (odredovaní hipíci mají v oblibě spíš prof. Kellera, Pavla Pečínku, s jejichž postoji se setkají i během studia,radikálové Patočku), z právnické fakulty vyšlo dost nadějných socdem (Sobotka, Tejc, na místní úrovni mnohem víc)
K těm lidovcům- s tím programem, nějaký mají, ale když jsem před 3 lety vyzvídal, co konkrétně pro tu rodinu (v každé větě to použili minimálně dvakrát) a jak souvisí s podporou rodiny zavedení školného (pokud budu muset zplácet dluh za školné, povede mě to k odložení založení rodiny) tak mě nebyli schopni odpovědět

Napsat komentář »

začínám mít z vás depku. všichni máte biřmovací jméno a já nic. nemůžu se rozhodnout :-$

Dáša Knotková

není důvod mít depku z takovéhle věci.. Pěkně si to rozmysli a hlavně nic neuspěchej, dyť máš ještě čas. :o)

Zobrazit 1 komentář »

Jo, dělat :-) Já rovna dokončil technickou zprávu a čeká mě výkres...

Napsat komentář »

no, tak to dost nepotěší.. Já dneska už asi spat nepůjdu, prospala sem celý odpoledne, takže je na čase konečně něco dělat..

Zdeňulka

no Dáško, na mě šel taky spánek, ale trochu sem ho překonala... :o) usínala jsem u otázek, něco málo sem se naučila a v 20:00 sem úplně vytuhla a probral mě budík :-)
A co ve škole? u mě nic prolezla sem bez plnýho počtu :o) S:) :o)

Dáša Knotková

ve škole snad dobrý. Napsala sem si písu z občanky, odevzdala aktuality a uzavřela si známku nevím na co, protože neznám ani jednu z těch tří, který tam mám.. Fakt ftipný :-E) No a odevzdala sem slohy tak snad nebude zas zprďan (moc velkej)... A zítra píšem z oška, tak se pudu za chvílu uit. Nevim nevim, jak to dopadne, už teď se mně chce spat. Byli sme se s Jirkem podívat na tu výstavu planetek, co je na Maliňáku. Bolej mě z tý zimy a větru kolena, hlava z té spousty písmenek a unavená z těch těžkých vět:(

Zobrazit 2 komentáře »

KDU-ČSL nemá již dávno nic politického s Křest'any .... to je jen reklamní tah na věřící a hlavně silně věřící babičky a dědečky. Jsou navíc takoví vlezprdelkové, že je to hnus .... Kamaráděj s každým, aby měli alespon' část korýtka jistého. Již dávno nepatřím k voličům této prapodivné strany ...

xchickox007

LOL :-) tak to je vtip roku ty preference klesají ne stoupají

xenofon

Drahý pane, píšu o případech lidí, kteří dosáhli určitého věku. Mezitím samozřejmě KDU umírají voliči narození před rokem 1930, u kterých měla v některých lokalitách i nadpoloviční podporu. Až tato generace až na výjimky vymře, ukáže se, co bude dál. Zatím to však vypadá, že dokáže získávat nové voliče, ať už z řad starších lidí, kteří ji v minulosti nevolili, nebo z řad prvovoličů, i když to jen v poměrně malé míře.

Zobrazit 18 komentářů »