Pratele, Where is My Summer potkalo takove male stesti - byli jsme vybrani do dalsiho kola rockaréna na www.rock.cz.
Tímto bych vás chtěl velice poníženě poprosit, zda byste nám mohli dát svůj hlas. Jedinou podmínkou je registrace na www.rock.cz a nasládně nám dát hlas na teto strance:

http://www.rock.cz/arena

Moc nam tim pomuzete. Prosim vas obetujte tu minutku casu, vse je zdarma. Dekuju vsem moc!

Napsat komentář »

Dokument rady Iustitia et pax k volbám 2010

V souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vydala rada Iustitia et pax při České biskupské konferenci dokument nazvaný "Koho volit. Dluh vůči sobě nebo jiným". Členové rady tímto dokumentem reagují na současné předvolební klima v naší společnosti.

Koho volit

Dluh vůči sobě nebo jinýmJaro je symbolem znovuzrození, a to jak pro křesťany, tak pro všechny, kteří vnímají probouzející se svět přírody do nového života. Obnova a znovuzrození jsou v přeneseném smyslu i podstatou jediného alespoň trochu… Zobrazit více

Dokument rady Iustitia et pax k volbám 2010

V souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vydala rada Iustitia et pax při České biskupské konferenci dokument nazvaný "Koho volit. Dluh vůči sobě nebo jiným". Členové rady tímto dokumentem reagují na současné předvolební klima v naší společnosti.

Koho volit

Dluh vůči sobě nebo jinýmJaro je symbolem znovuzrození, a to jak pro křesťany, tak pro všechny, kteří vnímají probouzející se svět přírody do nového života. Obnova a znovuzrození jsou v přeneseném smyslu i podstatou jediného alespoň trochu fungujícího politického systému. S každými volbami se přece v demokracii zbavujeme zatuchlosti a náchylnosti ke korupci těch, kdo jsou u moci. Volíme nový tým, který slibuje být lepší. Často je to ovšem ten nejvíce populistický. Zřídka vyhrává tým, který by sliboval churchillovské „Pot, krev a slzy“. A tak nejednou svými hlasy otevřou nepoučitelní voliči dveře k moci těm, kdo naslibují nesplnitelné, ale v tu chvíli věrohodně znějící.

Každý zodpovědný volič si musí klást otázku: "Na základě jakých argumentů věnuji svůj hlas té či oné politické straně? Které téma je pro naši budoucnost, o níž se bude během několika týdnů spolurozhodovat, klíčové?"

Křesťanský volič při svém rozhodování přirozeně bere v úvahu soulad vůdčí ideologie politických stran se svým přesvědčením. To je jistě správné, samo o sobě však nedostatečné. V situaci, kdy není většina politického spektra vyhraněně protikřesťanská, nabývají na významu i mnohá témata důležitá na první pohled „pouze“ z hlediska sekulárního. Jejich podrobnější zkoumání totiž nezřídka ukáže, že i ona obsahují hodnotovou dimenzi, jež by žádnému křesťanovi neměla být ve volbách lhostejná.

Česká republika se nachází v situaci, kdy prudce roste její veřejný dluh, podle propočtů každou sekundu o 4756 korun.[1] Přesáhl již 1,3 bilionu korun (tzn. 35 % HDP). Jen letos plánujeme na úhradu úroků státního dluhu vydat 76 miliard korun.[2] I když země zatím není považována za ohroženou rizikem tzv. státního bankrotu a u svých dluhopisů platí nižší „rizikovou přirážku“ než Itálie či Portugalsko, nemluvě o Řecku či Lotyšsku,[3] neúnosné tempo zadlužování považujeme za hlavní téma letošních voleb. Toto téma je zároveň symbolem, nakolik političtí představitelé jednají s ohledem na budoucnost, či naopak líbivými sliby a neochotou řešit nepopulární záležitosti zadlužují generaci našich dětí.

Jsme zklamáni tím, nakolik nás, voliče politické strany, v diskusi o budoucím vývoji veřejných rozpočtů podceňují. Předseda národohospodářské komise největší levicové strany v jednom z deníků sdělil, že „konkrétní rozpočtové škrty přece každá vláda předloží v srpnu 2010“[4] (tzn. až po volbách). Zatím jeho strana inzeruje, že zaplatí „zvýšení dětských přídavků a rodičovských příspěvků“ z jednorázových příjmů.[5] Významný český politolog rezignoval na jakoukoli analýzu programu této strany: „V těch návrzích nedokážeme rozlišit mezi skutečnými plány a něčím, co je spíše předvolebním heslem.“[6] Avšak i hlavní ekonomický expert největší pravicové strany předkládá podbízivý návrh, podle nějž prý budou poslanci a ministři osobně finančně trestáni za to, když „připustí zvyšování dluhů“.[7] Jak máme uvěřit, že je takový návrh vůbec vážně míněn, když se ministři a poslanci této strany takového jednání předtím sami nezřídka dopouštěli?

Cítíme loajalitu ke svému státu a jsme srozuměni s tím, že abstraktní „úspory“ znamenají konkrétní nepříjemné věci. Může to být zmrazení platu či propouštění některých z nás, ať už pracují ve státní nebo v nestátní sféře. Může to znamenat zastavení velkých investic, na něž stát momentálně nemá peníze. Může to znamenat pomalé či nulové zvyšování důchodů a rušení různých státních příspěvků pro rodiny s dětmi. Může to znamenat ve zdravotnictví zvýšení spoluúčasti pacientů, delší čekací lhůty a zavírání některých oddělení nemocnic. Koho v takové situaci volit?

Dá se předpokládat, že víc než jindy bude pozornost voličů zaměřena na menší politické strany. Pozorný volič možná nalezne odpovědnou dlouhodobou vizi i v programu jiných stran. Podle průzkumů čeští voliči stále cítí, že strany zvládají maximálně běžný provoz, nevědí, kam vlastně směřujeme, ani nedokážou ukázat realistický směr.[8] Je nejvyšší čas, aby politici vzali na vědomí, že bezostyšnou hrou o moc snižují důvěru obyvatel ve smysl voleb. Nás voliče zajímá delší horizont než čtyři roky a hlavně to, aby zastupitelská demokracie byla s to řešit vážné výzvy současné doby.

Nesporně bude každý souhlasit s tím, že „Cítit se dobře v nějakém prostředí” znamená rozumět si s ostatními, komunikovat, souviset s prostředím, být v něm zapojen a spoluvytvářet ho, nebýt v něm zbytečný, mít podíl na jeho podobě. Nemáme-li alespoň nějaké tušení celku, zůstává pro nás část těžko srozumitelná.[9] A jak se uvádí v dokumentu „Pokoj a Dobro“,[10] nezapomínejme na to, že člověk je součástí stvořeného světa a jako takový by měl dbát na dobrovolnou skromnost, kulturu služby a dávání.Václav Malý, biskup

předseda rady Iustitia et pax při ČBK

Praha 27.4.2010

Tofl

Dokument se objevil i v několika blozích na signálech :-) O-)
Jinak jde pořádně do tuhého a je to opravdu vážné, když se začínají částečně angažovat i představitelé různých církví (ČBK není jediná).

Letošní volby jsou nejdůležitější v dějinách samostatné ČR, proto je důležité aby šlo k volbám co nejvíce voličů a volili buď právě neparlamentní či malé strany nebo volili kandidáty, kteří jsou na posledních místech na kandidátkách (tzv. defenestrace aneb lídři stran by dostali pěkně na frak)

juniper

taky uvažuju že budu letos volit nej ty, které osobně znám, kterým důvěřuji, nebo i neparlamentní strany, i když je to hrozný risk.

Tofl

Lepší riskovat a vědět, že jsem něco udělal, než sedět doma, nevolit a tím pádem zvolit úplnou destrukci republiky.
Velké strany měli od roku 1989 šanci něco udělat. Stačí shrnout vše co udělali a neudělali. Udělali víc špatného více než toho dobrého a proto je na čase radikálně změnit politiku v ČR jediným rozumným způsobem . . . Jít k volbám a volit opravdu osoby, které známe osobně, důvěřujeme jim a nejsou příliš známí. Většinou takové osoby najdeme právě na konci kandidátek nebo v malých stranách . . .

Můj názor je takový, že by měl jít k volbám opravdu každý a zapomenout na frustraci, která český národ trápí od podepsání mnichovské dohody . . .

juniper

souhlasím s tebou, změna je už načase

Zobrazit 4 komentáře »

tož taky bych ráda šla.. Ještě uvidíme.

Děcka, já su zase nemocná, furt se mně to vrací. :-$ :-$ Takže asi zase nepřídu do spolča, ačkoliv mě to tuze mrzí.. :-$

Napsat komentář »

tak se tam všichni potkáme :-) tohle si taky nenechám ujít, a za takový peníze jsem tam ještě nebyla :-)

Napsat komentář »

jako teri ja tam du i kdyby ja nevim co.....tam bude bomba!!! :-) :-) :-) :-)

Napsat komentář »

A trochu odbočka od muzikálu-na www.mladezprotradice.cz už jsou vypsaný názvy vín, co budó na tom koštu :-)

Zobrazit 1 komentář »

hej duuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!! :o) :o) :o) :o)

Napsat komentář »

Tss, ja to videl xkrat a mohl bych to videt xkrat na druhou...prej daleko. Vsak vahej, pak nebudou listky...

Vít

Zámeckej park je velkej... X:)

Zobrazit 1 komentář »

Jo, je to vcelku za levnej peníz, ale už sem na tom byl v městským, tak nevím, uvidím, je to ještě vcelku daleko, aspoň pro mě... B-)

Napsat komentář »

já se taky přidávám :-) :o)

Napsat komentář »

Hej tak to je paráda!!!!!!!!!!!!! Doufám, že půjdeme všichni :o) Já se hlásím, že jóóóóóó :o)

Napsat komentář »

Kdo nevidel a ma zajem o PARADNI zazitek, DOPORUCUJU!!
http://www.veslavkove.cz/article/777-jesus-christ-superstar-venbspslavkove.html

Teru

Já du, aji kdybych tou dobou byla po smrti!!!! to si nemožu nechat ujít! kdo de se mnou?

Zobrazit 1 komentář »

Naposledy sem ju viděla na Silvestru v Nížkovicích v Tvým batohu a pak už ne.

Napsat komentář »

Mně taky ne, máme svou :-)

Napsat komentář »

decka, nepucila sem vam nekomu muzi jsou z marsu, zeny z venuse? furt to po me nekdo chcel, ja neustale ziju v domeni, ze sem mu to este nepucila a fcil to nemuzu doma najit, toz uz sem to asi nekomu pujcila a nevim komu:)

Vít

Tož měs to eště nepůčila X:)

Teru

no to vim. proto to hledam:)

Zdeňulka

už mě ju pujčuješ asi rok, ale ještě ke mě nedošla :o)

Zobrazit 3 komentáře »

Farní ochotnické divadlo Simsala Bim vás všechny zve na reprízy úspěšné pohádky Vendulka a 11 trpaslíků!

http://simsalabim.farnostslavkov.cz/clanky/vendulka-repriza/

:o) :o) :o)

Napsat komentář »

Děti, taky dnes nepřijdu. Mám příští týden ve stejný den zápočet ze semináře z chemie, zápočet z anglictiny, musím odevzdat 3 protokoly a k tomu písemku + další 2 v týdnu... asi mně hrábne 8-p
Děkuji za pochopení :-)

Napsat komentář »

jaj! znam...omluvim, hodim mej se:)

Napsat komentář »

Achich ach.. Zlá choroba se mě chytla a nechce mě pustit.. Tož zpívat nemůžu, tak mě prosim vás omluvte ve schole a ve spolču se taky nejspíš neukážu, tak na mě aspoň myslete a hoďte ňákou modlitbu pro oběti rýmy a kašle.. S:)

Napsat komentář »