Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Fórum signály.cz

Společenství pro diskuzi, sběr námětů, zpětnou vazbu a informace o SignálechProstor pro komunikaciRealizačním týmem signály.cz. Pro technické problémy používejte nástěnku zdeVíce o společenství »

Václav Vacek
– upraveno

Na včerejším setkání křesťanských médií a mediálním semináři. Fotka z prohlídky zákulisí DVTV. Velice inspirativní seminář s @JosefŠlerka, @AndreaHanáčková a @DVTV. Velice inspirativní a přínosné i pro Signály! Díky @Proglas. A něco zajímavého ke studiu: https://reutersinstitute.politics.ox.ac.uk/sites/default/files/Digital%20News%20Report%202017%20web_0.pdf?utm_source=digitalnewsreport.org&utm_medium=referral

Filipek Averze sprosté části obyvatelstva vůči "expertům" existuje. Jen je potřeba hledat hlouběji důvod, proč tomu tak je, než to použít jako výchozí bod. Totiž pokud experti generují myšlenky, které nereflektují skutečnost, (ne tedy to, že nekoreluje s mým názorem) tak se samozřejmě Pepikovi z horní dolní nelíbí.
Pokud by těch pár vybraných lidí, kteří zastupují "experty" v médiích nebylo zaujatých, pak je to v pořádku. Tzn. pokud by každý expert důsledně prezentoval objektivní stanovisko v daném problému. Ale tak to není. Experti se točí v úzkém kruhu a málokdy při polarizované analýze tématu uslyšíme skutečné experty.

Filipek A pozor, pokud někdo získá novinářský průkaz, automaticky to z něho nedělá experta. Tzn. můžeme skutečně mít milion výhrad proti tzv. alternativním zprávám, ale zda je kvalita zpravodajství určována nějakou licencí, to teda nevím. Byl bych skeptický, protože při získání řidičského oprávnění skupiny B taky nezačnu pobíhat po brněnském autodromu, že jsem Niky Lauda. Tak to nefunguje.

PetrST

Ahoj,
mám takový nápad, co se týče oblasti nových a nově zaregistrovaných uživatelů.
Když se někdo nově zaregistruje, tak mu poskytnout nějaké krátké video cca do 5 minut, které by obsahovalo informace na téma:
- Co jsou to Signály? (všeobecný úvod, vysvětlit autorizaci)
- Jak fungují? (seznámení s uživatelským prostředím)
- Jak je používat? (např. nasměrovat na spolča, blogy atd...)
- První aktivita - nasměřovat na @spolecne (aby tam o sobě něco napsali)

Zároveň třeba určit pár průvodců, které by nově registrovaní mohli kontaktovat, přidat si do přátel, komunikovat s nimi atd.

Václav Vacek Video asi dělat nebudeme, ale máme v plánu nějaký online manuálek, aby se dal editovat a byl dostupný stále na stejné adrese. Zatím hledáme vhodné řešení. Nějaké informace chodí nově registrovaným do mejlu, když se přihlásí - dostanou uvítací mejl s informacemi. Je tam i výzva do toho spolence, ale asi to moc lidi nečtou. Máme v plánu naprogramovat i uvítací automatický vzkaz - stejný jako mejl. Průvodci, to je docela dobrý nápad. Beru tě jako prvního člena :)

Fórum signály.cz
– upraveno

Pomozte nám najít ten nejlepší název!
Signály připravují založení zvláštního internetového úložiště materiálů, tipů a praktických informací pro práci s mládeží - pro animátory, farní společenství, tábory, kluby aj. Požadavek na takovou databanku vzešel z letošního Fóra mládeže.
Můžete hlasovat o návrzích realizačního týmu, ale přidávejte i vlastní - nejlépe do komentářů.
Více o projektu zjistíte zde: https://tym.signaly.cz/1712/hlasuj-o-nazvu-uloziste-materialu-pro-praci-s-mladymi

Jak by se mělo úložiště jmenovat?

Celkem hlasujících: 21

Ferenc Kourove signaly :D dobrý nápad a dobré se to bude pamatovat

vojtec A co nějaké jednoduché české slovo: truhla, poklady, materiály, sufle, krabice... teď mě ještě napadlo spolecne.signaly.cz

Václav Vacek

2. 1. jdeme natáčet ... A nebude to Církev za oponou :) Zkoušíme další novinku...

PetrST A kdy se dočkáme dalších dílů Církve za oponou?

PetrST

Návrh pro blog: Popis rubriky

Když si návštěvník blogu otevře na blogu rubriku, vyskočí na něho velký nadpis: "rubrika NÁZEV RUBRIKY". Šlo by přidat možnost popisu rubriky třeba do 150 znaků? Je tato představa reálná?

Díky za odpověď
@PetrST

Václav Vacek V administraci blogu nebo návštěvník blogu? Kde by se to mělo zobrazovat?

PetrST Mělo by se to zobrazovat návštěvníkovi blogu pod nadpisem rubriky, když si rozklikne stránku konkrétní rubriky.

Václav Vacek Dávám do nového postu...

PetrST Drsněěěě! ;)

Václav Vacek

@petrST tady bys chtěl popisek rubriky?

Václav Vacek

Právě jsem poslal grafikovi analýzu person na signály.cz. Připravujeme nové šablony pro blogy. Budou úplně náááádhera :)

PetrST Osobně považuji za povedenou blogovou šablonu #sirup :-)

Václav Vacek

Jdeme na setkání křesťanských médií.

ObiSkyWalker Nejedete, ale stojíte :-)

Václav Vacek Co když jsme pomalinku šli?

Václav Vacek

Odblokovali jsme přímý přístup do kanceláře generálního sekretáře ČBK: https://www.signaly.cz/forumcirkve :) Bude k tomu nějaký text časem....

dromedar To jsem zvědav, jestli to vůbec někdy někdo použije. Kdo tady má co řešit s *generálním sekretářem ČBK* a je vhodné řešit to přes Signály?

PetrST

Ahoj, uvítal bych možnost nahrávat články přímo ze souboru .doc nebo z Google Drive. Je to nápad reálný a uskutečnitelný? Co si o tom, ostatní, myslíte?

ObiSkyWalker Já bych radši lepší editor a automatické ukládání :-)

Když píšu článek, radši ho píšu vedle v textovém editoru přímo v HTML, které pak vkládám rovnou do článku :-)

Jan Škrášek Automaticke ukladani je dobry napad, to me nenapadlo.
Novy editor bude, ale spis teda dlouhodobe se chceme vzdalit html, to je totiz vysoce pomijejici.