a co takhle stát? který nedokáže zajistit rodinám základ, aby muž mohl dostatečně vydělávat a uživit tím i rodinu, a žena jeho aby s velkou pečlivostí jí danou se mohla v klidu věnovat výchově dětí. Myslím si že stát nese velkou odpovědnost za to.

xenofon

Ono je to celé poměrně sporné. Znám případy žen, které mají děti jen protože neplánovaně počnou, nebo protože chtějí udělat radost partnerovi. A zůstávat s dítětem doma je pro ně nesrovnatelně horší, než chodit do práce. Muži, i když dítě mají rádi, se zase stydí jít na rodičovskou dovolenou, byli by svému okolí k smíchu, už teď ztrácí respekt tím, že vydělávají méně, než jejich žena.

spitfire

to je zajimavé, a velmi poutavé, ale jaký je smysl toho všeho(praxe) a jaká by byla metodologie takového počínání...

Zobrazit 23 komentářů »
juniper

konečně to někoho taky napadlo

xchickox007

No jako prevence a osvěta to nemusí být špatné, myslím že to bude mít aspoň trochu efekt

Papo

Je to reakce na fakt, že rodiče děti nevychovávají..

juniper

a kdy by je měli vychovávat, když podstatná část rodičů je víc v práci než doma?

Papo

To je sice otázka do pranice, ale moc se prát nechce.. Otázka je, koho z toho obviníme - kapitalismus, kde je všechno drahé a rodiče musí proto hodně pracovat; neschopnost otce zajistit dostatek financí na obživu celé rodiny; hamižnost rodičů, kteří s vidinou bohatší budoucnosti pro děti po stránce materiální je ochuzují o jiné stránky; nebo za to může ještě někdo jiný?

xchickox007

Jako ode mě ne, je to individuální znám spoustu rodičů který uměj vychovávat děti skvěle, a spoustu, který to neuměj...
Jinak myslím si že takový předmět bude fajn něco jako občanka, až na to že bude zaměřený třeba na to jak nebýt rasista, extrémista a pod....probírat rodinné vztahy a tak....
Moje osobní zkušenost je taková že rodiče mi v těhle věcech dali málo, skoro nic, základka hodně, probírali sme potraty,antikoncepci, rozvody, manželství, a hodně věcí docela dobře takže samozřejmě rozšíření tohodle vítám

xenofon

V práci jsou 40-60 hodin týdně. Do práce dojíždí v přůměru asi 3 hodiny týdně. Ale když sedí v hospodě, potom nejsou doma. A co si budeme povídat, nejhůře vychované jsou děti voličů levice a nevoličů.

xenofon

Dnes i v přepočtu na "spotřební koš" vydělají lidé za hodinu víc, než za minulého režimu. Pokud tedy nadměrně pracují, pak z toho důvodu, že mají nadměrné požadavky na svou životní úroveň.

xenofon

Mně tedy rodiče dali v tomto směru dost. Mám dva roky učitelství, takže to mohu relativně objektivně posoudit. Otec pochází z prostředí ultralevicových intelektuálů, matka je pragmatička, oba bez vyznání. Přesto, či spíš právě proto, jsem se stal z pohledu levicové veřejnosti ultrakonzervativcem a propagátorem latentního rasismu :)

spitfire

to je příšerné...náctiletí mají posuzovat co je nevěra? rasismus? když to pořádně neznají dospělí...co to bude za aprobaci na ten předmět? znám několik učitelů ze základky...drsná představa, že tito lidé mají učit dobrým mravům...vést diskusi jako moderátor je velké umění, kde k takové dovednosti učitelé příjdou... (za naších časů učitelé sami měli potřebu diskuse, když chtěli, bylo jedno jestli šlo o fyziku nebo o občanku...)

Zobrazit 10 komentářů »

V rámci výzvy "Dost" se v neděli 3.5.2009 od 16.00 hodin jako reakce na čin, jehož obětí se stala romská rodina ve Vítkově, uskuteční na jedenácti místech v České republice protestní shromáždění.
Biskup Václav Malý, předseda rady Iustitia et pax České biskupské konference, vydal k této příležitosti prohlášení: "Jsem znepokojen narůstajícími agresivními projevy některých politických stran a uskupení, namířenými proti menšinám v naší vlasti, v poslední době především proti Romům. Vyjadřuji solidaritu se všemi, kdo se pokojnými a zákonnými prostředky postaví proti tomuto nebezpečnému trendu a… Zobrazit více

V rámci výzvy "Dost" se v neděli 3.5.2009 od 16.00 hodin jako reakce na čin, jehož obětí se stala romská rodina ve Vítkově, uskuteční na jedenácti místech v České republice protestní shromáždění.
Biskup Václav Malý, předseda rady Iustitia et pax České biskupské konference, vydal k této příležitosti prohlášení: "Jsem znepokojen narůstajícími agresivními projevy některých politických stran a uskupení, namířenými proti menšinám v naší vlasti, v poslední době především proti Romům. Vyjadřuji solidaritu se všemi, kdo se pokojnými a zákonnými prostředky postaví proti tomuto nebezpečnému trendu a zastanou se postižených. Církev není lhostejná a v tomto úsilí stojí na straně všech lidí dobré vůle."

xenofon

Tato výzva mi svým názvem "Dost" připomíná prorežimní "Katolickou akci" v padesátých letech. O výzvě D.O.S.T. (Důvěra, Objektivita, Svoboda, Tradice) si přečtěte zde: http://www.signaly.cz/dost/

Zobrazit 1 komentář »

V podstatě by bylo třeba, aby pokuty byly vyšší, než je nejvyšší možný zisk z vypuštění dané "kachny". A také, aby v případě, že noviny nejsou schopny dokázat, že za vypuštění "kachny" nemohou se s nimi zacházelo, jako kdyby ji vypustili naschvál.

Jenže i tak by hrozilo, že by firma sama sebe vytunelovala, aby nemusela dál platit. Případně, že by si stěžovala v Bruselu, či podala mezinárodní arbitráž.

Napsat komentář »
juniper

ale budou jim chybět v rozpočtu

xenofon

V podstatě by bylo třeba, aby pokuty byly vyšší, než je nejvyšší možný zisk z vypuštění dané "kachny". A také, aby v případě, že noviny nejsou schopny dokázat, že za vypuštění "kachny" nemohou se s nimi zacházelo, jako kdyby ji vypustili naschvál.

Zobrazit 13 komentářů »

on ten Cyril Svobodů je vůbec takový duchaplný, viz jeho včerejší slova v TV: "zvíře je věcí, nemá smysl tvrdit, že zvíře není věcí" :-o) :-E)

xenofon

To je převládající názor v západní civilizaci, v minulosti se vztahoval i na otroky.

honza17

Tak z čistě právního pohledu zvíře věc skutečně je. Je to tak v našem právním řádu.

StranikS

No, to mě teda taky překvapilo. Jak tohle vůbec může říct .... Nechápe, že zvíře je věcí živou, kdežto věc je jaksi neživá. Možná Svoboda patří také mezi neživé věci :o) :o) :o)

Zobrazit 3 komentáře »

S tím alkoholem, těch pár set tisíc případů lehčího alkoholismu, to je tvrdá realita. Jinak předem upozorňuju, že lidé, od kterých mám tyto informace, jsou pokud vím bez vyznání, např. můj strýc Ivan David je velký kritik církve argumentující mj. alkoholismem v Polsku a na Slovensku ...

Napsat komentář »

Napsat komentář »

Napsat komentář »

chudinky majinky :-$ tak, dekuju vsem za modlitebni podporu. k maturite du. z matiky mam ctverec (naaadherna znamka!! :-) ). sice me trosku podusil, ale dal si tu ctycu do krouzku, jakoze plati na stopro :o) :o) O-) I´m so happy!! :-) :-) :-)

Dáša Knotková

no, to je krásná známka.. Nechápu, jak sem mohla mět tak dobrý známky z matiky, když tomu vůbec nerozumím.. Ještě štěstí, že už ju nemáme.

Zdeňulka

no vidíš, dobrý e :o) S:) :o)

Kačkač

Ano, fakt skvělý Teru :-) A teď už snad matikář prudit nebude...

Zobrazit 3 komentáře »

Názory zvenku:

"Ty jsi pane v každé vládě,
přebohatý život máš,
často škodíš rodné straně,
zvláště když jí předsedáš."

1. Od křesťanské strany bych očekával:
a) nekompromisní obhajobu práva na život od početí po přirozenou smrt a přirozené morálky vůbec
b) snahu prosadit co nejvíce ze sociálního učení
c) ve všem křesťanskou lásku a slušnost

Lidovcům škodí, že předvádějí naprostou negaci bodů a), b), c). Jestli je to pod vedením Kalouska, Čunka či někoho jiného, to je více méně jedno.

2. To samé - a možná i víc - platí o C. Svobodovi.

Napsat komentář »
juniper

nemyslím si že když máš skoušku ze světových dějin že víš o čem mluvíš, protože ve škole se učíte všechno vzevrubně, nikoli dopodrobna. Zvláště je to otázka inkvizicí. Je to nesmírně citlivé téma, které může mnoha lidem ublížit. Ale dá-li Pán bude i na mém blogu časem tato otázka zveřejněna. Píše to pro mne jeden odborník(specialista), na toto téma. Ale to až časem.

xenofon

Ĉetl jsem práce jak Holečka, tak Malého. Na tom, že inkvizice nebyla taková, jak ji vykreslují socialistická a liberální média se shodují oba.

Zobrazit 26 komentářů »

Stát, který nehoní zloděje a vrahy, ale místo toho úzkostně potírá závadné myšlení, si může gratulovat. S dvacetičlennou zásahovou jednotkou se mu podařilo zadržet skutečného démona. (...) Z člověka, kterého v Česku znalo minimum lidí, ze dne na den udělal hvězdu a mučedníka.

http://slechta.blog.idnes.cz/c/81275/Mucednik-David-Duke-dekuje.html

Máte stejný pohled, jako Ondřej Šlechta?

Papo

Ano, mám naprosto stejný názor jako Ondřej Šlechta a to v jeho sebekritickém smýšlení: "tak si jalové kázání o ničem odpustím." Má pravdu. Jalové kázání o ničem je vpravdě vypovídající hodnocení.

xenofon

Hodnocení Dukea, Šlechty, Dukeových kritiků a "bojovníků proti rasismu", nebo Tvých vlastních projevů?

Papo

Laskavý čtenář jistě pozná.. pokud ne, je mi líto..

Zobrazit 3 komentáře »

O Kalouskovi by se dalo zpívat:

"Ty jsi pane v každé vládě,
přebohatý život máš,
často škodíš rodné straně,
zvláště když jí předsedáš."

honza17

Souhlasím.

xenofon

Aspoň na Kalouskovi se shodneme.

Jinak si myslím, že dnešní ČSSD a SZ jsou natolik proti svobodě v tom anglosaském pojetí, že se dostaly na úroveň komunistů v tomto směru.

Zobrazit 2 komentáře »

Možná bych to měl pro některé méně chápavé uživatele napsat ještě jednodušeji. KDU neměla výraznou podporu voličů podle stoupajícího věku, v takovém případě by stále rostla, ale narozených před určitým rokem. Tito lidé postupně umírají a do seniorského věku se dostávají lidé, kterým v listopadu 1989 bylo 40 a narodili se tedy po druhé světové válce a byli poznamenáni socilistickou výchovou.

Část z nich teď ke stáru začala volit KDU, většinou ze znechucení ODS nebo ČSSD a také v zájmu zachovat český národ a západní civilizaci, jež proimigrační a protitradiční politika zvláště ČSSD, ale i… Zobrazit více

Možná bych to měl pro některé méně chápavé uživatele napsat ještě jednodušeji. KDU neměla výraznou podporu voličů podle stoupajícího věku, v takovém případě by stále rostla, ale narozených před určitým rokem. Tito lidé postupně umírají a do seniorského věku se dostávají lidé, kterým v listopadu 1989 bylo 40 a narodili se tedy po druhé světové válce a byli poznamenáni socilistickou výchovou.

Část z nich teď ke stáru začala volit KDU, většinou ze znechucení ODS nebo ČSSD a také v zájmu zachovat český národ a západní civilizaci, jež proimigrační a protitradiční politika zvláště ČSSD, ale i části ODS destruuje. Je možné, že k tomu dospěje i uživatel xchickox007 ...

Jak říkal jeden básník ještě před Únorem 1948, "kdo nikdy nebyl komunistou, neměl srdce, kdo jím zůstal, neměl rozum". Dnes již víme, kam se "srdeční komunismus" zvrtnul, ale totéž můžeme aplikovat na ČSSD, SZ a další strany, které nám slibují multikulturní ráj na Zemi. Já jsem člověk srdce tvrdého, od dětství jsem poznával krutou realitu tohoto světa, a proto jsem levicové myšlení opustil už někdy v devatenácti.

xchickox007

A já pro některé méně chápavé uživatele doplním.KDU má daleko horší kredit na české scéně než ODS nebo ČSSD, proč? Protože se chová jako strana, která se vecpe do každé vlády.Jediný, kdo se ji v poslední době pokusil zvednout je Kalousek, proto sem zvědavej co vymyslí. Xchickox nikdy nebude volit KDU, řeknu to teďkom ošklivě, ale radši budu podporovat levici, než stranu která je pro cenzuru skoro všeho

xenofon

Popravdě, možná Tě to šokuje, ale já, ač člen KDU, mám proti ní také své výhrady, a cenzura je jednou z nich. Ne pro samotný fakt cenzury, ta může být za určitých podmínek dobrá (zvláště v církevním prostředí, a také na stránkách mainstreamových deníků by nemusely být erotické sekce, ty patří pod doménu xxx), ale vzhledem k tomu, kam se v současné době cenzura ubírá, přijde mi koncept absolutní svobody slova, po vzoru USA, mnohem lepší.

S vecpáním se do každé vlády máš pravdu jen částečně, středová strana je obvykle stranou vládní. Ale co se týče Kalouska, znám spoustu lidí, kteří přestali volit KDU právě proti němu. A to dávno před tím, než se proti němu objevily štvavé plakáty, financované lidmi blízkými SZ. Nemluvě o tom, že pokud se někdo snaží být v každé vládě, je to právě Miroslav Kalousek. A teď se Tě (Xchickox) upřímně zeptám, volil jsi KDU v době, kdy byl Kalousek jejím předsedou?

Co se týče levice, cenzura je obecně levicová věc, pokud přijmeme pravolevé vidění politického spektra.

honza17

Jak říkal jeden básník ještě před Únorem 1948, "kdo nikdy nebyl komunistou, neměl srdce, kdo jím zůstal, neměl rozum".
Vždycky jsem měl za to, že to byl Vítězslav Nezval? Je to tak?
Ale podobný výrok je připisován i Churchillovi. Akorát s věkem: "Kdo nebyl levičákem ve 20ti, nemá srdce, kdo jím zůstal po 40ti, nemá rozum."

Zobrazit 3 komentáře »

ODS asi vede že, na některých humanitních oborech jsou silní i zelení, ale s Bursíkovou politikou to určitě klesá (odredovaní hipíci mají v oblibě spíš prof. Kellera, Pavla Pečínku, s jejichž postoji se setkají i během studia,radikálové Patočku), z právnické fakulty vyšlo dost nadějných socdem (Sobotka, Tejc, na místní úrovni mnohem víc)
K těm lidovcům- s tím programem, nějaký mají, ale když jsem před 3 lety vyzvídal, co konkrétně pro tu rodinu (v každé větě to použili minimálně dvakrát) a jak souvisí s podporou rodiny zavedení školného (pokud budu muset zplácet dluh za školné, povede mě to… Zobrazit více

ODS asi vede že, na některých humanitních oborech jsou silní i zelení, ale s Bursíkovou politikou to určitě klesá (odredovaní hipíci mají v oblibě spíš prof. Kellera, Pavla Pečínku, s jejichž postoji se setkají i během studia,radikálové Patočku), z právnické fakulty vyšlo dost nadějných socdem (Sobotka, Tejc, na místní úrovni mnohem víc)
K těm lidovcům- s tím programem, nějaký mají, ale když jsem před 3 lety vyzvídal, co konkrétně pro tu rodinu (v každé větě to použili minimálně dvakrát) a jak souvisí s podporou rodiny zavedení školného (pokud budu muset zplácet dluh za školné, povede mě to k odložení založení rodiny) tak mě nebyli schopni odpovědět

Napsat komentář »

začínám mít z vás depku. všichni máte biřmovací jméno a já nic. nemůžu se rozhodnout :-$

Dáša Knotková

není důvod mít depku z takovéhle věci.. Pěkně si to rozmysli a hlavně nic neuspěchej, dyť máš ještě čas. :o)

Zobrazit 1 komentář »

Jo, dělat :-) Já rovna dokončil technickou zprávu a čeká mě výkres...

Napsat komentář »

no, tak to dost nepotěší.. Já dneska už asi spat nepůjdu, prospala sem celý odpoledne, takže je na čase konečně něco dělat..

Zdeňulka

no Dáško, na mě šel taky spánek, ale trochu sem ho překonala... :o) usínala jsem u otázek, něco málo sem se naučila a v 20:00 sem úplně vytuhla a probral mě budík :-)
A co ve škole? u mě nic prolezla sem bez plnýho počtu :o) S:) :o)

Dáša Knotková

ve škole snad dobrý. Napsala sem si písu z občanky, odevzdala aktuality a uzavřela si známku nevím na co, protože neznám ani jednu z těch tří, který tam mám.. Fakt ftipný :-E) No a odevzdala sem slohy tak snad nebude zas zprďan (moc velkej)... A zítra píšem z oška, tak se pudu za chvílu uit. Nevim nevim, jak to dopadne, už teď se mně chce spat. Byli sme se s Jirkem podívat na tu výstavu planetek, co je na Maliňáku. Bolej mě z tý zimy a větru kolena, hlava z té spousty písmenek a unavená z těch těžkých vět:(

Zobrazit 2 komentáře »

KDU-ČSL nemá již dávno nic politického s Křest'any .... to je jen reklamní tah na věřící a hlavně silně věřící babičky a dědečky. Jsou navíc takoví vlezprdelkové, že je to hnus .... Kamaráděj s každým, aby měli alespon' část korýtka jistého. Již dávno nepatřím k voličům této prapodivné strany ...

xchickox007

LOL :-) tak to je vtip roku ty preference klesají ne stoupají

xenofon

Drahý pane, píšu o případech lidí, kteří dosáhli určitého věku. Mezitím samozřejmě KDU umírají voliči narození před rokem 1930, u kterých měla v některých lokalitách i nadpoloviční podporu. Až tato generace až na výjimky vymře, ukáže se, co bude dál. Zatím to však vypadá, že dokáže získávat nové voliče, ať už z řad starších lidí, kteří ji v minulosti nevolili, nebo z řad prvovoličů, i když to jen v poměrně malé míře.

Zobrazit 18 komentářů »