Hippy

Hippy / Aleš Incédi / 37 let

Dnešní čtení z proroka Micheáše:

"Všechny naše hříchy svrhneš do mořských propastí."

A kdo tam na ně čeká? :-) Tahle socha Ježíše Krista fakt existuje v mořských hlubinách Italské riviéry.

jk-s

Vypadalo by to, jako když volá z hlubin bezedných, ale tahle hlubina dno má :-)

Zobrazit 1 komentář »
Hippy

Ano, Izraelité to tak nevnímali a ani nemohli, protože neměli s Bohem žádný vztah. Jediný, kdo měl vztah s Bohem v té době, byl Mojžíš, skrze nějž Bůh sděloval všechno.

Ale to je Starý zákon. V Nové smlouvě jsou dvě podobné situace. Nejprve je Ježíš proměněn na hoře a jeho tvář září a učedníci z toho padnou na zem. Ale Ježíš jim říká: nebojte se! Tedy nemáme se bát, neboť modlitba by nás měla proměňovat a to až neskutečným způsobem (byť v drtivé většině případů ne-viditelným).

A druhou situací je Štěpán, jehož tvář zářila jako tvář anděla, když mluvil s radou. A v tomto případě je to jednoznačně bráno jako pozitivní z hlediska učedníků.

Zobrazit 7 komentářů »
dromedar

To "PS" je vposledku "evangelium prosperity". Fuj.

Lucullus

Dovolím si sám za sebe doporučit film Příběh Marie o divoké hluchonevidomé dívce, a řádové sestřičce, která se jí snažila pomoci. Je to klenot místy drsný, přesto celkově film s duchovním přesahem..

Lucullus

Jinak věci, kterými se sytím jsou důležité a za sebe se snažím hledat kulturu, která tím pozitivním může člověka obohatit...

Hippy

Dromedar - ne, tak jsem to nemyslel. S "duchovním" směrem evangelia prosperity nesouhlasím. Stačí se podívat na Ježíše a je vidět, že to je prostě blbost.

Hippy

Lucullus - jo, to jsem viděl. Bylo to dobré. Mrkni se tady, je tu spousta dobrých filmů: https://krestanfilms.webnode.cz/

Zobrazit 5 komentářů »

https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=32088

Papež František uznal hrdinské ctnosti českého salesiána Ignáce Stuchlého

– upraveno
Hippy

Mezi lety 1927–1948 Ignác Stuchlý doprovodil k salesiánskému řeholnímu povolání na 200 salesiánů.

Tak to byl jinačí borec!

Zobrazit 1 komentář »
Hippy

Psaní jsem nikdy nezkoušel a ani nebudu...četl jsem, že to jednou někde zkoušeli, ale papír byl pokrytý nesrozumitelnými klikyháky.

Co se týká výkladu - já nejsem odborník, abych to vysvětlil úplně správně, ale pokusím se. Apoštol Pavel píše, že kdo mluví v Duchu, mluví k Bohu - myslím, že tím, že Bůh je Duch, tak pokud mluvím v jazycích, tak mluvím v Duchu a k Duchu. Nestavím do toho svou mysl, své lidské myšlenky a představy...Duch mluví za mne. A tudíž mohu říct něco ze sebe, ze své lidské mysli...anebo mohu mluvit s Bohem a k Bohu v Duchu, a pokud to někdo umí vyložit, tak je to něco úplně jiného.

Podobné to je s proroctvím - mohu samozřejmě mluvit ze sebe...ale mohu také mluvit (pokud jsem tomu otevřený a Bůh chce a zmocní mne k tomu) prorocky.

Hippy

A to druhé, pokud je to čistě a jen z Boha, bude mít nesrovnatelně větší sílu a zasáhne to posluchače velice mocně.

Tak nějak to vidím já. Ale třeba se tu najde někdo, kdo to vysvětlí ještě lépe...

Zobrazit 17 komentářů »
Lucullus

Zajímavé, napadá mě k tomu však, že je pod tím růstem života s Bohem myšleno také nesení ovoce a k nejen k tomu je potřeba čerpat sílu od Pána, nebot´ bez Něj nemůžeme dělat nic. A sv. Pavel myslím také říká, že i kdybychom do ohně pro jiného skočili a neměli lásku nijak nám to neprospěje.

Zobrazit 1 komentář »

Říkají o něm

růžetrnitá říká o něm:
Díky. Je mi opravdu ctí
obycejny-kluk říká o něm:
Velice zajímavý chlapík....hodně dobrý kámoš...zlatý člověk:
zizalafm2 říká o něm:
Aleš. :-)
stb říká o něm:
Ha!Aleš!Srdce mi zaplesalo radostí!:-)Jeden z nejúžasnějších lidí, které jsem poznal!Všechna čest jeho jedinečnému smyslu pro humor,jeho životní moudrosti,jeho ochoty se o to vše podělit,jeho laskavosti:-)Kdo jej nezná,dělá ve svém životěVelkouChybu!
aduš říká o něm:
Aleš je jeden z největších týpků na světě:-D Bez něho by to bylo v Místku pěkně suché:-)