Hippy

Hippy / Aleš Incédi / 37 let

dromedar

"Nedávno jsem se modlil ohledně celé té situace s koronavirem a prosil jsem Boha o nějaké slovo do této situace. V Bibli jsem v té chvíli narazil na Gedeona."
"Nu, co s tím slovem? Nevím, ale možná tím chce Bůh říct,"

"Náhodně otevřít bibli", ve které se dávno slušně orientuji(ete), bych jako techniku vyrábění "Boží vůle" či "Božích odpovědí" neuznával, protože je málo náhodná.
Navrhuji bibli alespoň rozřezat na stránky a ty před losováním velmi důkladně zamíchat.

Hippy

Diky za tip.

Zobrazit 2 komentáře »
PetrST

@irelevantní: Pokud jmenuješ Abraháma, mučedníky všemožného pronásledování a lotra na kříži, tak jmenuješ osoby, které pravděpodobně nebo určitě žily. Jób je smyšlenkou. (Orka čtu taky, ale čtu prology k biblickým knihám a poznámky ;-))

Hippy

Supo - diky. Vyborne jsi to shrnul, pod to se podepisuji. Omlouvam se vsem, pokud jsem neumyslne neco napsal nejasne, sporne...o tom, ze nepomeruji viru dle zazraku ci daru jsem uz psal vyse. Je to proste jen nekdy pruvodni jev viry. Jak uvedl Supo, cesty Pane jsou ruzne. Nekdy se nestane nic a nevime proc a nekdy jen zirame, co Pan kona...

Zobrazit 38 komentářů »
suposlav

Hippy, jsi frajer. Parádně tu svědčíš a Tvůj duchovní život má neuvěřitelnou dynamiku (mohu-li to takto přes obrazovku hodnotit).

Štupi

Díky za příspěvek! Mám s tím dost podobnou zkušenost, člověk může dělat všechno možné, ale Pán se umí nejlépe dotknout srdce a oslovit.

Zobrazit 4 komentáře »
KMirjam

..možná učedníci víno proměnili svou pevnou vírou, že tak učiní a že se tak stane a ze strany Ježíše to byl jen takový experiment, který vyšel. ..:) Třeba vyšel taky proto, že Ježíš věřil, že ji mají tak silnou, že dokáže měnit hmotu. Nezklamali.

Hippy

No, je tam napsane, ze v nej uverili az potom, co udělal ten zazrak. Takze myslim, ze nějaká extra vira to nebyla. Ale neco tam byt muselo, nějaké seminko...

Zobrazit 3 komentáře »
dromedar

"... neuvěřitelně vyčerpávající. V pondělí jsem myslel, že nedolezu do práce a dnes jsem si vzal volno."

Oceňuji otevřený pohled do nelehkého života charoše opravdu oddaného chválení :)

Hippy

Par lidi mi rikalo, ze byli třeba v novem dvore a ze tamejsi modlitebni zivot byl opravdu vycerpavajici. Ze to nebylo jen tak, modlit se 5x, 6x za den...

Zobrazit 3 komentáře »
suposlav

Čemu všemu jsou lidé ochotni věřit, aby nemuseli věřit v živého Boha...

dromedar

@suposlav z konání (či přihlížení) rituálu usuzovat rovnou na víru je "opovážlivý úsudek". Účastnit se rituálu, ale nesdílet (nebo sdílet jen ve velmi malé míře) víru či světonázor, na kterém stojí, je přeci velice běžné.

Zobrazit 2 komentáře »
dromedar

"Církevní otcové o křtu v Duchu svatém a jeho darech píší jako o něčem samozřejmém. Uzdravování, prorokování, vykládání, mluvení v cizích jazycích je v křesťanství prvních staletí něco naprosto běžného."

Nějaké konkrétní příklady (autor+dílo) by nebyly?
Mně o tom, že by ještě někdo z církevních otců třetího nebo čtvrtého století (natož později) psal o projevech Ducha typických pro církev apoštolské doby (a pro letniční církve a charismatické hnutí v církvích tradičních) - rozumí se psal o nich jako o aktuálně a doslovně přítomných, ne jako o minulosti nebo jako o něčem, co se zbožně reinterpretuje - není nic známo. Ale samozřejmě je dobře možné, že po patristické literatuře akorát nemám dost široký rozhled.

Hippy

Někde jsem to četl. Musím pohledat. Ale třeba tady je odkaz na život sv. Antonína z Padovy (sice už tedy doba pozdější), u něhož bylo působení Ducha jasně přítomné, str. 110-113 https://www.frantiskanstvi.cz/lud/Dar.pdf

Zobrazit 2 komentáře »
Hippy

Zdeněk Eminger má můj obdiv, že se do toho pustil.

suposlav

Smutné čtení... Ale díky za odkaz!

Hippy

Myslím, že je potřeba se v takovém případ ozvat. Nemám osobně nic proti Dukovi, ale prostě ho nechápu. Oproti papeži Františkovi je to pastýř jako z jiného světa...Přečti si diskuzi pod článkem, to je taky hodně zajímavá věc.

Zobrazit 3 komentáře »

Říkají o něm

stb říká o něm:
Ha!Aleš!Srdce mi zaplesalo radostí!:-)Jeden z nejúžasnějších lidí, které jsem poznal!Všechna čest jeho jedinečnému smyslu pro humor,jeho životní moudrosti,jeho ochoty se o to vše podělit,jeho laskavosti:-)Kdo jej nezná,dělá ve svém životěVelkouChybu!
růžetrnitá říká o něm:
Díky. Je mi opravdu ctí
obycejny-kluk říká o něm:
Velice zajímavý chlapík....hodně dobrý kámoš...zlatý člověk:
kačakača říká o něm:
Aleš je zakladatel našeho farního časopisu Mozaika :), píše do něj trefné články, čtvivé velice. Svým vzezřením vypadá trochu jako Arab řízlý Indem s africkými rysy...i styl jeho oblékání je místy mírně odlišný ...ale musím říct, že je to ryzí křesťa
Dage říká o něm:
Říkáš o uživateli(ce)...