suposlav

suposlav / Michal Bruno Maria Giacintov / 37 let

Řeholník

Nejsvětější Srdce Ježíšovo, nečapni z nás infarkt!

Napsat komentář »
JiKu

Nelze být zas čímkoli
čím jsem už jednou byl
čím jsem už jednou být přestal.

suposlav

JiKu: U Boha není nic nemožného... A u lidí je možné úplně cokoliv...

Klotylda

" kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem)))))"

Zobrazit 3 komentáře »
Hippy

Tak ses, bratre, nechal ocejchovat? 😁

suposlav

Je to tak :-)

Lenka Dvořáková

Já jsem byla očkovaná modernou. Zajímalo by mě proč hodně křesťanů si myslí že už je to ten cejch? Znamení šelmy.

Hippy

To byl vtip. Ja si to nemyslim, je to prostě normalni ockovani. Ale někteří krestane se domnivaji, ze to odkazuje ke Zjeveni a ze bez toho znameni/cejchu nebude mozne nakupovat ani prodavat. Svym zpusobem to k tomu muze vest - kdo neni ockovan, bude vyloucen z verejneho života, nebude moci cestovat apod...

Lenka Dvořáková

Ten kdo nechce být očkován stačí test takže tohle určitě není ten cejch. A je hodně vakcín, to bude jen a jen jedno znamení dle mého názoru. A musí sr ještě zjevit nejdřív ta šelma, která se nezjevila. Ten cejch bude k uctívání té šelmy. A já nemám pocit, že bych tím někoho uctivala. To je jen můj názor, může to být jinak. Kniha zjevení je snad nejtěžší kniha k pochopení.

Zobrazit 5 komentářů »

Koho bych si přál za nového pražského arcibiskupa?

Celkem hlasujících: 20
JiKu

Nicméně z pohledu trochu (v minulosti) obeznámeného s agendou a možnostmi pražského arcibiskupa si myslím, že je to vlastně (sub speciae aeternitatis) jedno.

Jediná pravomoc (a tady jde o každého diecézního biskupa, nejen arci), která má reálný vliv na fungování církve, je to, kolik a jakých kandidátů kněžství dokáže získat a kam kterého kněze pošle.

Z tohoto pohledu by byl pro Prahu jasně nejlepší (nejméně škodlivý) Wasserbauer.

jk-s

@Irelevantní "Trapný, chci biskupku!!"

@dromedar taky:
https://www.signaly.cz/plukovnik/info

plukovnik / Tomáš Holub / 53 let
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Celé jméno
Tomáš Holub
Pohlaví
žena

Zobrazit 18 komentářů »

Prosím o #přímluva za nebohé děti, které příští školní rok půjdou do 6. třídy, neb by se měly stát obětmi mé výuky náboženství... Díky za podporu!

TetaAni

@deFlegmatique Z toho komentáře není patrno, zda pozitivně, nebo negativně.

To ví jen Bůh... 😃
Ale podle toho, co jsem měla možnost vidět na videích, jak se Suposlav věnuje skautům, tak verim, že jeho činnost bude mít na děcka ten správný dopad.

Irelevantní

Já Ti bratře Supo přeju co nejmíň nebo ba naopak co nejvíc šesťaček na "nábožku" .. jako jsem byla já .. :D :D ať je to trochu průserová show ..

Zobrazit 10 komentářů »
dromedar

"Úloha osobnosti v dějinách spočívá v její ochotě zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat."

Že na obrázku nepíšou nic o tom, ze které Villarrica pocházela a ve kterém Asunción zemřela, trochu jsem hledal po internetu. O tom, co na ní vlastně bylo tak svatého - proč blahořečili ji a ne někoho ze sourozenců nebo jinou sestru z konventu - jsem se dohromady nic nedočetl. "V mládí aktivní v Katolické akci, pak poslala milého do semináře a sama vstoupila na karmel, po pár letech se zbožnou průpovídkou na rtech umřela na žloutenku." Hm. Takových bylo. Not impressed.

Chinchulín

Hele tak to je trapné.

Např. mládí trávila vyučováním katechismu.

Obdivují na ní rozhodnost s jakou šla přímou cestou za Kristem. V Paraguayi je to stejně neobvyklé jako u nás. My jsme pouze bohatší o místní historické vzory.

Kéž se za tebe přimlouvá

dromedar

"Např. mládí trávila vyučováním katechismu."

Jako spousta jiných aktivistů KA stejné doby. A spousta jiných pak jistě taky vstoupila do klášterů.
Apriori nezpochybňuji svatost, ale kritisuji nápadný nedostatek snadno vygooglitelné a přiměřeně obsáhlé hagiografie. Z toho, co jsem našel, vidím akční zbožnou holku a jeptišku, ale ne světici.

"Kéž se za tebe přimlouvá"

Oželím. Kéž se za mě přimlouvají raději solidní svatí, co se za života skvěli ctnostmi i mocnými činy a po smrti z jejich hrobů stoupala libá vůně a svítila nad nimi světýlka. Přímluvou mučedníků samozřejmě taky nepohrdnu.

Zobrazit 3 komentáře »
Napsat komentář »

Říkají o něm

Johny06 říká o něm:
Michal společné prožití na Duchovní Obnově v Kladně Rozdělově. Díky za tvou přítomnost kterou jsem s tebou i ostatními pěkně prožít.
MichalPazdera říká o něm:
Ať chcete či nechcete, druhého nenajdete.Ač máme spolu meniny Michal je jen jediný.Několikrát mě navezl a nechal až po uši v něčem nádherném.Smích prodlužuje život a působí na lidské zdraví, je-li to pravda, pak lidé kolem Michala budou žít na vždy..
slu-nicko říká o něm:
Každým slovem originál :-)
MISE3 říká o něm:
Ahoj i to je možné ... protože i Tebe Bůh miluje !!! ... najdi si nás i na Facebooku a pozvi všechny kamarády ... Děkujeme +M3 :-)
Michal Janoušek říká o něm:
Super chlap a kamarád