Hippy

Hippy / Aleš Incédi / 39 let

dromedar

"Modlitební karavan", co po většinu své existence je primárně evangelisační, ale původní jméno z doby, kdy někdo dostal nepříliš funkční nápad "udělejme modlitební místnost ve stylu Modliteb 24/7, ale na kolečkách", už mu zůstalo.

dromedar

Jinak Duch svatý se, při vší úctě, jako zjevitel věcí minulých moc nepředvedl. Ukažte mi třikrát rozvedeného alkoholika, který za sebou nějakou historii domácího násilí nemá.

Lucullus

Na tento článek jsem narazil až po dnešním on-linu a je to Aleši vážně síla!

Zobrazit 3 komentáře »
suposlav

Není to spíš "pár slov o víře"?

dromedar

Ještě že máme alespoň charoše, co po dvou tisících letech politováníhodných omylů křesťanství konečně zase pochopili správně, autoritu synů "nejmocnější bytosti na světě" uplatňují bez ostychu, přesvědčují mocnými činy a Boží království díky nim roste.

Hippy

Supo- není 🙂 vira je jedna věc. Tu muzu mít v míře vrchovate. Ale potřebuji také znát, že mám svěřenou autoritu k jejímu uplatnění.

jk-s

Není ale v oblasti náboženských vyznání právě záležitostí víry, že někdo někomu svěřil autoritu k šíření nebo uplatnění víry tak, aby se stal v tomto ohledu nositelem autority pro jiné?

jk-s

Podle mého názoru je to záležitost víry těch, kteří svou víru chtějí přenášet na jiné. A není podstatné, zda se přitom opírají o skutečná nebo domnělá znamení, nebo zda se opírají o názor, že jsou blahoslavení ti, kteří uvěřili aniž viděli.

Zobrazit 5 komentářů »

V den dovolene jsem, lehce nervózní z testu a cesty, otevrel jako kazdy jiny den Bibli. A vypadl z ni tento papirek 😀 co na to rict? Pan se fakt stara. Veskere starosti byly razem fuc!

Napsat komentář »
suposlav

Parádní svědectví, díky!

KMirjam

Podobné jsem to měla s tetou Takw byla vdova Začalo to tím, jestli nechce jít se mnou. Pak jsem ji dala Bibli, když jsme se viděli, jakoby mimochodem jsem sem tam něco zminila, ať už o víre, nebo církvi. Po čase přisla její první zpověď a pak už chodila do kostela sama a horlivě.
V prosinci zemřela ve svých nedožitých 79 letech na Covid. Kéž ji Pan přijme do svého království na věky věků.

Zobrazit 2 komentáře »

Dnešní čtení z proroka Micheáše:

"Všechny naše hříchy svrhneš do mořských propastí."

A kdo tam na ně čeká? :-) Tahle socha Ježíše Krista fakt existuje v mořských hlubinách Italské riviéry.

jk-s

Vypadalo by to, jako když volá z hlubin bezedných, ale tahle hlubina dno má :-)

Zobrazit 1 komentář »

Říkají o něm

Dage říká o něm:
Říkáš o uživateli(ce)...
růžetrnitá říká o něm:
Díky. Je mi opravdu ctí
kačakača říká o něm:
Aleš je zakladatel našeho farního časopisu Mozaika :), píše do něj trefné články, čtvivé velice. Svým vzezřením vypadá trochu jako Arab řízlý Indem s africkými rysy...i styl jeho oblékání je místy mírně odlišný ...ale musím říct, že je to ryzí křesťa
obycejny-kluk říká o něm:
Velice zajímavý chlapík....hodně dobrý kámoš...zlatý člověk:
stb říká o něm:
Ha!Aleš!Srdce mi zaplesalo radostí!:-)Jeden z nejúžasnějších lidí, které jsem poznal!Všechna čest jeho jedinečnému smyslu pro humor,jeho životní moudrosti,jeho ochoty se o to vše podělit,jeho laskavosti:-)Kdo jej nezná,dělá ve svém životěVelkouChybu!