Hippy

Hippy / Aleš Incédi / 37 let

dromedar

To "PS" je vposledku "evangelium prosperity". Fuj.

Lucullus

Dovolím si sám za sebe doporučit film Příběh Marie o divoké hluchonevidomé dívce, a řádové sestřičce, která se jí snažila pomoci. Je to klenot místy drsný, přesto celkově film s duchovním přesahem..

Lucullus

Jinak věci, kterými se sytím jsou důležité a za sebe se snažím hledat kulturu, která tím pozitivním může člověka obohatit...

Hippy

Dromedar - ne, tak jsem to nemyslel. S "duchovním" směrem evangelia prosperity nesouhlasím. Stačí se podívat na Ježíše a je vidět, že to je prostě blbost.

Hippy

Lucullus - jo, to jsem viděl. Bylo to dobré. Mrkni se tady, je tu spousta dobrých filmů: https://krestanfilms.webnode.cz/

Zobrazit 5 komentářů »

https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=32088

Papež František uznal hrdinské ctnosti českého salesiána Ignáce Stuchlého

– upraveno
Hippy

Mezi lety 1927–1948 Ignác Stuchlý doprovodil k salesiánskému řeholnímu povolání na 200 salesiánů.

Tak to byl jinačí borec!

Zobrazit 1 komentář »
Hippy

Psaní jsem nikdy nezkoušel a ani nebudu...četl jsem, že to jednou někde zkoušeli, ale papír byl pokrytý nesrozumitelnými klikyháky.

Co se týká výkladu - já nejsem odborník, abych to vysvětlil úplně správně, ale pokusím se. Apoštol Pavel píše, že kdo mluví v Duchu, mluví k Bohu - myslím, že tím, že Bůh je Duch, tak pokud mluvím v jazycích, tak mluvím v Duchu a k Duchu. Nestavím do toho svou mysl, své lidské myšlenky a představy...Duch mluví za mne. A tudíž mohu říct něco ze sebe, ze své lidské mysli...anebo mohu mluvit s Bohem a k Bohu v Duchu, a pokud to někdo umí vyložit, tak je to něco úplně jiného.

Podobné to je s proroctvím - mohu samozřejmě mluvit ze sebe...ale mohu také mluvit (pokud jsem tomu otevřený a Bůh chce a zmocní mne k tomu) prorocky.

Hippy

A to druhé, pokud je to čistě a jen z Boha, bude mít nesrovnatelně větší sílu a zasáhne to posluchače velice mocně.

Tak nějak to vidím já. Ale třeba se tu najde někdo, kdo to vysvětlí ještě lépe...

Zobrazit 17 komentářů »
Lucullus

Zajímavé, napadá mě k tomu však, že je pod tím růstem života s Bohem myšleno také nesení ovoce a k nejen k tomu je potřeba čerpat sílu od Pána, nebot´ bez Něj nemůžeme dělat nic. A sv. Pavel myslím také říká, že i kdybychom do ohně pro jiného skočili a neměli lásku nijak nám to neprospěje.

Zobrazit 1 komentář »
dromedar

"Nedávno jsem se modlil ohledně celé té situace s koronavirem a prosil jsem Boha o nějaké slovo do této situace. V Bibli jsem v té chvíli narazil na Gedeona."
"Nu, co s tím slovem? Nevím, ale možná tím chce Bůh říct,"

"Náhodně otevřít bibli", ve které se dávno slušně orientuji(ete), bych jako techniku vyrábění "Boží vůle" či "Božích odpovědí" neuznával, protože je málo náhodná.
Navrhuji bibli alespoň rozřezat na stránky a ty před losováním velmi důkladně zamíchat.

Hippy

Diky za tip.

Zobrazit 2 komentáře »
Lucullus

A k většímu spojení se Synem a Pannou Marií nám dopomáhej růženec :-)

An09

https://www.youtube.com/watch?v=86cLGeZoiNM
tady o tom krásně mluví o.Dominik v prvních 7minutách

Zobrazit 2 komentáře »
Petr Steinbauer (PetrST)

@irelevantní: Pokud jmenuješ Abraháma, mučedníky všemožného pronásledování a lotra na kříži, tak jmenuješ osoby, které pravděpodobně nebo určitě žily. Jób je smyšlenkou. (Orka čtu taky, ale čtu prology k biblickým knihám a poznámky ;-))

Hippy

Supo - diky. Vyborne jsi to shrnul, pod to se podepisuji. Omlouvam se vsem, pokud jsem neumyslne neco napsal nejasne, sporne...o tom, ze nepomeruji viru dle zazraku ci daru jsem uz psal vyse. Je to proste jen nekdy pruvodni jev viry. Jak uvedl Supo, cesty Pane jsou ruzne. Nekdy se nestane nic a nevime proc a nekdy jen zirame, co Pan kona...

Zobrazit 38 komentářů »

Říkají o něm

zizalafm2 říká o něm:
Aleš. :-)
obycejny-kluk říká o něm:
Velice zajímavý chlapík....hodně dobrý kámoš...zlatý člověk:
růžetrnitá říká o něm:
Díky. Je mi opravdu ctí
Dage říká o něm:
Říkáš o uživateli(ce)...
aduš říká o něm:
Aleš je jeden z největších týpků na světě:-D Bez něho by to bylo v Místku pěkně suché:-)