Hippy

Hippy / Aleš Incédi / 37 let

Hippy

Ano, Izraelité to tak nevnímali a ani nemohli, protože neměli s Bohem žádný vztah. Jediný, kdo měl vztah s Bohem v té době, byl Mojžíš, skrze nějž Bůh sděloval všechno.

Ale to je Starý zákon. V Nové smlouvě jsou dvě podobné situace. Nejprve je Ježíš proměněn na hoře a jeho tvář září a učedníci z toho padnou na zem. Ale Ježíš jim říká: nebojte se! Tedy nemáme se bát, neboť modlitba by nás měla proměňovat a to až neskutečným způsobem (byť v drtivé většině případů ne-viditelným).

A druhou situací je Štěpán, jehož tvář zářila jako tvář anděla, když mluvil s radou. A v tomto případě je to jednoznačně bráno jako pozitivní z hlediska učedníků.

Zobrazit 7 komentářů »
dromedar

To "PS" je vposledku "evangelium prosperity". Fuj.

Lucullus

Dovolím si sám za sebe doporučit film Příběh Marie o divoké hluchonevidomé dívce, a řádové sestřičce, která se jí snažila pomoci. Je to klenot místy drsný, přesto celkově film s duchovním přesahem..

Lucullus

Jinak věci, kterými se sytím jsou důležité a za sebe se snažím hledat kulturu, která tím pozitivním může člověka obohatit...

Hippy

Dromedar - ne, tak jsem to nemyslel. S "duchovním" směrem evangelia prosperity nesouhlasím. Stačí se podívat na Ježíše a je vidět, že to je prostě blbost.

Hippy

Lucullus - jo, to jsem viděl. Bylo to dobré. Mrkni se tady, je tu spousta dobrých filmů: https://krestanfilms.webnode.cz/

Zobrazit 5 komentářů »

https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=32088

Papež František uznal hrdinské ctnosti českého salesiána Ignáce Stuchlého

– upraveno
Hippy

Mezi lety 1927–1948 Ignác Stuchlý doprovodil k salesiánskému řeholnímu povolání na 200 salesiánů.

Tak to byl jinačí borec!

Zobrazit 1 komentář »
dromedar

Kam se my malověrní můžeme na Vaše mocné divy, znamení a zázraky přijet podívat?

Hippy

Ha :-) Mám výborný odhad. Vsadil jsem se sám se sebou, že se ozvete jako první a přesně v tomhle duchu :D

Víte, já píšu a mluvím jen o tom, co jsem sám viděl a zažil. Zažil jsem na sobě fyzické uzdravení, můj blízký kamarád zažil fyzické uzdravení z dlouholetého revmatu...vidím psychická zlepšení, uzdravení vztahů...U mnoha lidí i sám u sebe jsem zažil křest v Duchu svatém přesně tak, jak ho popisuje Bible.

Takže pokud chcete, napište mi do zpráv a já Vám dám adresu :-) Ale dám Vám ještě lepší tip - vezměte Bibli a začněte věřit tomu, co je tam napsáno. A zažijete to taky...

Irelevantní

"Někteří lidé (a není jich málo) dnes tvrdí, že vše výše uvedené je záležitostí prvotní Církve. Jaká lež! Boží slovo tím bylo zbaveno své účinnosti. "

To moc v sílu Ducha Svatého nevěříte @Hippy. Jakože by BOŽÍ Slovo mohlo být nějakým lidským tvrzením zbaveno účinnosti? A co je podle Vás ona "účinnost"? Že něco funguje? To ale fungovalo i těm, co pak šli do věčného zatracení, když jim Pán Ježíš řekl, že je nezná, přestože dělali všechny zázraky, jako On a Jeho učedníci ..

A další věc - píšete, že se neví, co je "smyslem Ducha Svatého" .. Co myslíte tím smyslem a co jím (nebo tím, co jím myslíte), je?

dromedar

Tak zase co si budeme povídat, na předvídání mých reakcí na oblíbená témata žádný "výborný odhad" není potřeba. Jsem v tom hodně předvídatelný.

dromedar

@Hippy "vezměte Bibli a začněte věřit tomu, co je tam napsáno. A zažijete to taky..."

Myslím, že charošské zážitky a víra charošského ražení jako nutnou podmínku předpokládají určitou strukturu osobnosti. Že takový dromedar se opravdovým charošem stát nemůže, dokonce ani kdyby moc chtěl.

Hippy

Já to dělení na různé proudy moc nemám rád. Charoš by měl být každý křesťan. Nebyli apoštolové charoši, když používali tyto dary?

dromedar

"Nebyli apoštolové charoši, když používali tyto dary?"

To je otázka, na kterou si dovolím neodpovědět. Dnešní "charoš" je živý přívrženec živého hnutí, se kterým si můžu jít promluvit, i dlouhodobě ho pozorovat, ... Co dělali a zažívali apoštolové víme jenom z pár dopisů a ze Skutků. Správnému charoši je to patrně jasné jako facka, správnému dromedarovi to vůbec jasné není.

Hippy

Boží slovo (nebo moc) je zbaveno účinnosti velmi snadno - tak jako v Nazaretě, kde Ježíš pro nevíru lidí nemohl udělat mnoho zázraků. Chtěl? Chtěl! A moc...jenže nemohl, protože podmínkou byla víra lidí a ta tam scházela.

Co je smyslem Ducha svatého? To, co je napsáno v Písmu. To není na popisování zde do komentáře. Oheň, nadšení, odhodlanost, vedení, naprostá odevzdanost Pánu, vedení na hlubinu, poznávání Pána jinak než lidskou logikou, nadpřirozené dary, které nám dobrý Otec chce dávat...

KMirjam

Zvláštní otázka" Co si dnes od Boha žádáme my"?

Myslím že je to opačně. Ptám se co po mě chce On.

Ale doopravdy. Aby se do Jeho odpovědi tak trochu nedostaly naše vlastní ambice. I na ně má ale lék. Jelikož v takovém případě narazíme brzy na své vlastní limity, přijměme je. Poté už snad budeme umět naslouchat lépe ...KMirjam

@Hippy premyslim o tech " jazycich". Pokud by to mel byt nejaky ekvivalent biblickeho "seslani Ducha svateho" , kde vsichni mluvili svymi jazyky, ale rozumeli si, kdyz jsem se kdysi nejak ocitla mezi charosi, spis omylem, mela jsem spis pocit, ze kazdy exaltovane mluvi sam za sebe, a jedine spolecne je to, ze stejne nesrozumitelnym zpusobem. Nikdo si naopak spolu nemluvi. Usiluji o to si nerozumet, spolecne se vedome izolujce jeden o druheho. Zvlastni

Hippy

KMirjam - myslím, že platí obojí. Co si Bůh žádá po mně? Ale po čem také toužím já? Co bych chtěl od Boha? Nemyslím, že je něco špatného na tom snít společně s Bohem...Nemyslím tím něčeho se na Bohu dožadovat, spíše to, je biblické - Pane potvrzuj své slovo svými znameními...

Co se týká jazyků - domnívám se, že si rozuměli jen 1x, a to o Letnicích. Pak už sice mluvili v jazycích, ale Pavel píše ve svých listech, že mají mluvit jen jeden nebo dva v jazycích a je-li tam někdo, kdo má ten dar, tak má jazyky vykládat.

Myslím, že se z vaší strany jedná o nepochopení, když píšete o izolaci. Já jsem třeba nezažil, že by se někdo izoloval. V jazycích sice mluví člověk sám za sebe k Bohu, ale je to nesmírně krásné, když takto mluví více lidí. Boží přítomnost je přímo hmatatelná.

Hippy

A taky se dají jazyky vykládat. Jeden mluví a ostatní (nebo ten, kdo má ten dar) vykládají. Rovněž je možné se modlit v jazycích a poté se společně sdílet, co kdo v modlitbě přijal. To už pak není izolace, ale sdílení se a rozvoj :-)

KMirjam

@Hippy a dá se v "jazycích" něco napsat?

KMirjam

@Hippy ale pokud se dají jazyky vykládat, proč to ti lidé neřeknou rovnou?

KMirjam

@Hippy
"..myslím, že platí obojí. Co si Bůh žádá po mně? Ale po čem také toužím já? Co bych chtěl od Boha? "

Tak jasně. Taky toužím. Abych žila takový život, který maximálně odpovídá Jeho vůli . Řekla bych, že je to moje největší přání.
Stále méně mě,mých tužeb a představ, a o to vice Boha který skrze mne koná

Hippy

Psaní jsem nikdy nezkoušel a ani nebudu...četl jsem, že to jednou někde zkoušeli, ale papír byl pokrytý nesrozumitelnými klikyháky.

Co se týká výkladu - já nejsem odborník, abych to vysvětlil úplně správně, ale pokusím se. Apoštol Pavel píše, že kdo mluví v Duchu, mluví k Bohu - myslím, že tím, že Bůh je Duch, tak pokud mluvím v jazycích, tak mluvím v Duchu a k Duchu. Nestavím do toho svou mysl, své lidské myšlenky a představy...Duch mluví za mne. A tudíž mohu říct něco ze sebe, ze své lidské mysli...anebo mohu mluvit s Bohem a k Bohu v Duchu, a pokud to někdo umí vyložit, tak je to něco úplně jiného.

Podobné to je s proroctvím - mohu samozřejmě mluvit ze sebe...ale mohu také mluvit (pokud jsem tomu otevřený a Bůh chce a zmocní mne k tomu) prorocky.

Hippy

A to druhé, pokud je to čistě a jen z Boha, bude mít nesrovnatelně větší sílu a zasáhne to posluchače velice mocně.

Tak nějak to vidím já. Ale třeba se tu najde někdo, kdo to vysvětlí ještě lépe...

Zobrazit 17 komentářů »
Lucullus

Zajímavé, napadá mě k tomu však, že je pod tím růstem života s Bohem myšleno také nesení ovoce a k nejen k tomu je potřeba čerpat sílu od Pána, nebot´ bez Něj nemůžeme dělat nic. A sv. Pavel myslím také říká, že i kdybychom do ohně pro jiného skočili a neměli lásku nijak nám to neprospěje.

Zobrazit 1 komentář »
dromedar

"Nedávno jsem se modlil ohledně celé té situace s koronavirem a prosil jsem Boha o nějaké slovo do této situace. V Bibli jsem v té chvíli narazil na Gedeona."
"Nu, co s tím slovem? Nevím, ale možná tím chce Bůh říct,"

"Náhodně otevřít bibli", ve které se dávno slušně orientuji(ete), bych jako techniku vyrábění "Boží vůle" či "Božích odpovědí" neuznával, protože je málo náhodná.
Navrhuji bibli alespoň rozřezat na stránky a ty před losováním velmi důkladně zamíchat.

Hippy

Diky za tip.

Zobrazit 2 komentáře »

Říkají o něm

aduš říká o něm:
Aleš je jeden z největších týpků na světě:-D Bez něho by to bylo v Místku pěkně suché:-)
stb říká o něm:
Ha!Aleš!Srdce mi zaplesalo radostí!:-)Jeden z nejúžasnějších lidí, které jsem poznal!Všechna čest jeho jedinečnému smyslu pro humor,jeho životní moudrosti,jeho ochoty se o to vše podělit,jeho laskavosti:-)Kdo jej nezná,dělá ve svém životěVelkouChybu!
obycejny-kluk říká o něm:
Velice zajímavý chlapík....hodně dobrý kámoš...zlatý člověk:
zizalafm2 říká o něm:
Aleš. :-)
Dage říká o něm:
Říkáš o uživateli(ce)...