Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #Erasmus


Ferenc

U nas muzeme v prvaku skladat zkousku v libovolnem jazyce, ktery umi profesor. A latinu taky nabizi. Myslim ze vsichni...

dromedar

Nevím, jestli UK zaručuje cizincům (v oborech a předmětech přednášených česky) právo na zkoušku v jiném jazyce, než je čeština, ale fakticky erasmáci skládali zkoušky právě "v některém jazyce, který umí zkoušející," většinou anglicky. Němci někdy i ve své mateřštině.
Dá se předpokládat, že by se v Erfurtu i jinde, stranou oficiálních pravidel, dala ta latina domluvit (i když u ústních zkoušek většinou spíš ne). Mě ale fascinovalo to v předpisech (údajně) ukotvené právo na ni.

enaipi

Na Lateránu mi profesor dovolil dělat písemnou část zkoušky z práva v latině a tvářil se, že má z toho větší radost než já.

dromedar

(: Myslím, že mimo úzký kruh pěstitelů "živé latiny" má z jakéhokoli netriviálního písemného projevu v tom jazyce zpravidla větší radost ten, kdo nemusí psát, a může jenom číst a opravovat chyby :)

jjkohoutek

Jo ty seš taky studovanej :)

Zobrazit 5 komentářů »
Targens

Jéj, moc příjený článek :) . Tak akorát po obědě v práci na trávení :)) . Díky.

HejTi

> Hned druhý den po návštěvě už se zase vrtalo, bouralo, prášilo...

To odvrtávali ty nové věci a vraceli tam ty staré? ;o)

Jinak hustý! :-)

Tomé

Nene, ty nové věci naštěstí nechali:) Ale s gustem pokračuje se ve vrtání elektriky, vzduchotechniky do všech místností a tak.

Tomé

Ale slavnostní plaketa už je zase skoro zaskládaná ;o)

Bára2012

Prajem Ti este hodne moc zazitkov :) velmi prijemny clanok

Zobrazit 5 komentářů »
Renata Svobodová

Já znám taky Rko (a nemyslím tím sebe ani Radka)! :) Používají ho i sociální antropologové! :) Já jsem ho sice nikdy nepoužila, ale slyšela jsem na něj samou chválu...

Tome, díky za další zajímavý článek a drsné fotky - vypadá to celé tak dobrodružně! :)

herby

jé, Renča zná eRko taky? to je dost dobrý! :)

Zobrazit 8 komentářů »
jakubsiroky

Klasická ukázka oblíbeného literárního útvaru "Vařím/peču v cizině, kde se všechno dělá jinak", s nastandardní dávkou humoru;)

Bára2012

si skovny :)

Zobrazit 8 komentářů »
herby

Má ten příběh nějaké vyústění, pointu nebo ponaučení? :)

Kristýna Kuráňová

herby, já v tom vidím Boha a nás. :)
Tj. žena v příběhu je Bůh, který se o nás s láskou stará a my jsme ten manžel, který si najde jednou týdně hodinku na to jít na mši a přitom už se těšíme, až bude zase doma....

Elison

Ano, myslím, že má :) Pokud jsem to teda pochopila správně. Tak trochu v tom muži vidím sebe.. Celý týden jsem zaneprázdněná běžnými starostmi, školou, nebaví mě učení, na všem vidím to horší místo toho, abych byla vděčná za to všechno, co mám. Večerní modlitbu většinou zkrouhnu na jeden otčenáš a zdrávas, někdy už jsem tak unavená, že u toho prostě usnu (ach jak jsem se poznávala v učednících, kteří nevydrželi s Ježíšem bdít - zrovna ve chvíli, kdy se cítil tak sám..) A v neděli se člověk ráno vyhrabe z postele, doplazí se do kostela, chvíli poslouchá, ale v duchu už se vidí doma, přemýšlí co všechno ještě musí stihnout a pak celý týden nanovo..
Naštěstí je tu vždycky možnost "začít znovu" :)

jakubsiroky

Hezké a upřímné;) Mám podobnou zkušenost s otevřeností britských věřících;)

Zobrazit 4 komentáře »
Jan Škrášek

no kez by to tady talo. Je tu kosa jak!

Klára Valentová (KláraKořístková)

Loni touhle dobou v Anglii bylo 20 stupňů!!!! Letos je to nějak celostvětově opožděno :-) Já z Manchesteru taky hlásím sníh....i když teda jen letmý a po dopadu roztaje..za to vítr jak na Sibiři!

VirgineAgnes

=) tady (Olomouc) o patnáct centimetrů víc a do práce chodí všichni... =) (jenom z náměstí odváželi sníh pomocí bagrů a nákladních aut) =)

Zobrazit 3 komentáře »

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

18. – 26. 5. 2019 Bližšie světu
Ľubietová
3. 2. 2016 Eesti õhtu (Estonský večer)
Brno
31. 10. 2013 Anglo-saský večer aneb Vzpomínky na erasmus!
Brno

Blogové články Založ si blog a přispěj také »