Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek Erfurt

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem Erfurt.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #Erfurt

dromedar

Erfurtské zkoušky

dromedar

Zkouškové období letního semestru vyvolává erasmácké vzpomínky. Mezi jiným právě na zkoušky. Ty byly v Erfurtu oproti pražským (o českobudějovických dálkařských nemluvě) nezvykle formální."Klausur", písemnou zkoušku, jsem skládal snad jen jedinou -…

Ferenc U nas muzeme v prvaku skladat zkousku v libovolnem jazyce, ktery umi profesor. A latinu taky nabizi. Myslim ze vsichni...

dromedar Nevím, jestli UK zaručuje cizincům (v oborech a předmětech přednášených česky) právo na zkoušku v jiném jazyce, než je čeština, ale fakticky erasmáci skládali zkoušky právě "v některém jazyce, který umí zkoušející," většinou anglicky. Němci někdy i ve své mateřštině.
Dá se předpokládat, že by se v Erfurtu i jinde, stranou oficiálních pravidel, dala ta latina domluvit (i když u ústních zkoušek většinou spíš ne). Mě ale fascinovalo to v předpisech (údajně) ukotvené právo na ni.

enaipi Na Lateránu mi profesor dovolil dělat písemnou část zkoušky z práva v latině a tvářil se, že má z toho větší radost než já.

dromedar (: Myslím, že mimo úzký kruh pěstitelů "živé latiny" má z jakéhokoli netriviálního písemného projevu v tom jazyce zpravidla větší radost ten, kdo nemusí psát, a může jenom číst a opravovat chyby :)

jjkohoutek Jo ty seš taky studovanej :)

dromedar

https://www.bistum-erfurt.de/index.php?id=295&no_cache=1
#Erfurt, exklusivní kapitulní/biskupské pohřebiště v rajském dvoře bývalého kapitulního "kláštera"

plus: na vašem hrobě se co týden někdo modlí (v objektu teď sídlí teologická fakulta a studenti se do rajského dvora pravidelně chodí modlit Anděl Páně)
minus: na svíčky, kytky a modlitby od ostatních věřících můžete víceméně zapomenout

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Erfurtské zkoušky
Kytka