Inigo

Inigo / P.Josef Hurt / 55 let

V celibátu

Oba své životní „zájmy“ spojujete i při tvorbě unikátní dokumentární série Zakázaný Bůh, kterou diváci zhlédnou příští rok. Prozradíte, o čem bude?
Zakázaného Boha točíme v České televizi už od roku 2012. Dokument se vrací do doby bolševika a mapuje příběhy a osudy konkrétních křesťanů, které mají celospolečenský přesah. Určitě půjde o zatím nejkomplexnější projekt, který se tímto tématem zabývá. Já osobně točím čtyři z patnácti dílů dokumentu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/knez-ucitel-publicista-jan-hanak-rozhovor-liberal-celibat-odivani.A200716_559568_brno-zpravy_mls

Napsat komentář »
deFlegmatique

Když je to tedy tak mimo, tak mi prosím vysvětlete, co znamená, že američtí biskupové tak vehementně propagují hnutí BLM, které vychází z axiomu - jsi bílý - jsi rasista. Vždyť už jen to heslo Black Lives Matter je rasistické - určuje na jakých životech záleží na základě barvy kůže. A co Asiaté, indiáni, běloši, na jejich životech nezáleží? To biskupům nevadí? Není hříchem propagovat BLM, když rasismus je hřích, co? Asi by se mělo ještě rozlišit, který rasismus hříchem je a který ne, když jeden je hodný odsouzení a druhý propagace.

(Pokud budou biskupové vystupovat proti rasismu, jsem pro, ale pokud jen podpoří nějaké jiné rasisty, aby zabránili části rasismu, to mi přijde debilní.)

Inigo

aha, tedy následující věta článku (Sociální sítě oblétl snímek biskupa elpaského Marka J. Seitze, který se jako první z katolických biskupů veřejně připojil k demonstrujícím a na symbolických devět minut poklekl na dlažbu s dalším heslem současných protestů „Black Lives Matter“ (Na černošských životech záleží)).
Vás vede bratře k názoru, že američtí biskupové propagují BLM? Je to manipulace nebo není? Máte nějaké další zdroje pro podporu Vašeho názoru? Nebo je to další sarkasmus, jak vnímám Váš způsob vyjadřování?

Zobrazit 8 komentářů »

Říkají o něm

Riki říká o něm:
Odvážný misionář.
Daniel Zouhar říká o něm:
Říkáš o uživateli(ce)...
ladabar říká o něm:
ten, který se nebojí mluvit (a taky psát)
beacon říká o něm:
Pan farář z Mostu
doser říká o něm:
osobnost litoměřická diecéze na poli internetu;) ten, který se nebojí mluvit i tom, o čem ostatní kněží diecéze mlčí