Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Santiago de Compostela

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Pro ty, kteří v Santiagu již byli, nebo se tam chystají. Více o společenství »

Santiago de Compostela

Milí přátelé,
připomínáme, že v sobotu 10. listopadu 2018 od 15 hodin se bude konat tradiční setkání poutníků. Tentokrát se na vás budeme těšit v Komunitním centru na Slunečním náměstí 8 v Praze Stodůlkách (nedaleko stanice metra B Hůrka). Komunitní centrum je součástí farnosti u sv. Jakuba ve Stodůlkách. V prvních dvou hodinách máme pro Vás připravené povídáni k současným poutnickým aktivitám, dále povídání o Husově cestě, zkušenost poutníka za přepážkou při vydávání potvrzení o cestě v kanceláři v Santiagu a představení Jeruzalémské cesty. Po 17. hodině bude následovat několik témat, která… Zobrazit více

Milí přátelé,
připomínáme, že v sobotu 10. listopadu 2018 od 15 hodin se bude konat tradiční setkání poutníků. Tentokrát se na vás budeme těšit v Komunitním centru na Slunečním náměstí 8 v Praze Stodůlkách (nedaleko stanice metra B Hůrka). Komunitní centrum je součástí farnosti u sv. Jakuba ve Stodůlkách. V prvních dvou hodinách máme pro Vás připravené povídáni k současným poutnickým aktivitám, dále povídání o Husově cestě, zkušenost poutníka za přepážkou při vydávání potvrzení o cestě v kanceláři v Santiagu a představení Jeruzalémské cesty. Po 17. hodině bude následovat několik témat, která v rámci diskusních kroužků můžeme společně probírat (společné poutní skupiny, sdílení zkušeností z hlavních poutních cest v Evropě, zapojení se do některých aktivit spolku aj.).

Před samotným setkáním proběhne na stejném místě od 13:30 hodin členská schůze Ultreia. Prosíme členy, aby přišli a schůze tak byla usnášeníschopná.

Těšíme se na vás.
**************************************************************************
Dále Vás chceme pozvat na 11. 11. na mezigenerační pouť. Vezměte s sebou syna, vnučku, starší sousedku, mladšího kamaráda, nebo přijďte klidně sami. Naším záměrem je nabídnout prostor k setkání a povídání, na které nám často jinak nezbývá čas. Začneme v 10 hodin v Třebenicích na zastávce Štěchovice, Třebenice a půjdeme podél Svatojánských proudů do Štěchovic a Pikovic, tedy asi 13 km. Hlásit se můžete u Lucky na mailu lucie.lunackova@ultreia.cz. Podrobnosti tady.

Za výbor Ultreia z.s.

Lucie Luňáčková

ULTREIA z.s.
Zapsaný spolek přátel svatojakubské cesty do Santiaga

Santiago de Compostela https://www.facebook.com/events/2221670978087572/

Santiago de Compostela

Aktuální putovní deník - blog, jedné z uživatelek signálů ;-)

Tofl

O netradiční cestě do Compostely, která se odehrála loni mezi 10.5 - 12.6.2017

Tofl http://www.caminonakoleckach.cz/

Tofl

Camino na kolečkách - trailer

Tofl Informace k dokumentu
https://www.csfd.cz/film/514149-camino-na-koleckach/prehled/

Jan, Jarča, Tofl aktualizovali to, co říkají o společenství Santiago de Compostela.
Tofl

Moc hezký článek o Compostele trochu jinak.
V článku je možnost si příběh poslechnout

incontro

Ola, peregrinos! Fotky z letošního camina jsou v procesu zpracování, ale nějak mi při tom zase začínají tuhnout svaly;) Nějaký nadšenec, co by se chtěl přidat na noční procházku z ze Svatého Kopečka na Svatý Hostýn? ... aneb Železý poutník takhle koncem léta...

incontro

Zdravím všechny ze Santiaga! Dneska jsem završila camino de asfalt (del norte/de la costa). Pokud máte blízko do Olomouce, na podzim snad spáchám nějaké povídání s fotkami, ale kdybyste měli čas a chuť, klidně se kdykoli zastavte na kurii, můžem dát řeč;)

Jan

Vzali nám muziku

Jan

Moji milí, na tomto blogu je od roku 2008 videofilm z pouti do Santiaga - snad zdařilý, o čemž svědčí dosavadní tisícové počty shlédnutí - rozdělený na čtyři části kratší než 10 minut. Nyní dostávám od YouTube zprávu, že čtrtý díl obsahoval melodii…

pichka

Ahojte moji millí přátelé cestovatelé,
v tomto roce plánuji pěší pouť do Santiaga de Compostella. Půjdeme po cestě CAMINO DEL NORTE. Chtěla jsem vás, kteří jste již v Santiagu byli, poprosit o rady, které by se nám mohly hodit. Zvláště prosím o tipy, jak se ze Santiaga nejlépe dostat do ČR.
Moc děkuji za vaše reakce
Karolína P.

Talir V roce 2008 jsem se skupinou 4 poutníků "pánově" (byla to deta mužská záležitost) putoval ze Santanderu po CAMINO DEL NORTE do Compostely. Asi už nebudu mít moc aktuální informace, ale alespoň pár malých rad.
První rada: Sežeňte si někde dobrou mapu s popisem cesty, pokud si nechcete zajít o několik kilometrů víc než my:-)
Druhá rada: Sería bueno si alguien de vosotros habla español, ale dorozumět s místními obyvateli se dá i rukama nohama.
Třetí rada: Pokud chcete přespávat v albergues, tak je dobré dorazit do těch frekventovanějších už krátce po poledni, protože večer už bývají plné. Aneb kdo dřív přijde, ten dřív mele. My jsme většinou střídali spaní pod šírákem s přenocováním v albergues (kde jsme přespávali např. při špatném počasí nebo když jsme si chtěli vyprat).

Talir Čtrvtá rada: Snažte si sbalit batoh do 13 kilogramů. Každý gram navíc je znát. Neberte si s sebou do batohu kedlubny jako Talíř na své jedné pěší pouti:-)))
Pátá rada: Dobré a pohodlné boty jsou základ, každému ale vyhovuje jiná obuv. Puchýřům se asi nikdo nevyhne, ale ke správné pouti patří oběť.
Šestá rada: První etapa naší cesty ze Santanderu převážně po asfaltce a nic moc. Totéž v průmyslové oblasti mezi Gijón a Avilés. Ale jinak převážně krásná cesta podél pobřeží a v závěru skrze zpustlou venkovskou Galicii.
Sedmá rada: Využijte pouť k osobnímu duchovnímu růstu a k modlitbě - je to jedinečná příležitost!
Osmá rada: Užitečné informace jsou na http://www.ultreia.cz/svatojabuska_cesta/prakticke-informace/

Talir A ještě jedna rada na závěr: Vyrážejte brzy ráno, nejlépe ještě za tmy, a to zvlášť, jetsli vás čeká horký den. Nepřehánějte to s ušlápnutými kilometry. Nedoporučuju víc jak 30 denně - to spíš jako maximum. Následky přehánění člověk pozná někdy až další den/dny. Raději střídejte delší etapy s kratšími.
Bohužel nevím, jak se ze Santiaga nejlépe dostat do ČR. Asi nejlepší letadlem. My jsme do Santanderu jeli stopem z Litoměřic (skoro 4 dny), zpátky jsme kvůli bolestem zubů jednoho poutníka chtěli být v ČR rychleji. Nakonec to dopadlo tak, že jsme jeli snad 15 hodin autobusem do Barcelony, pak jsme byli skoro celý den v Barceloně a večer jsme pak autobusem jeli na letiště do Girona-Costa Brava, odkud jsme pak odlítali do Brna... Nedoporučuju, i když Barcelona za návštěvu rozhodně stojí:-)

Jan Díky, Taliri,
každá dobrá rada potenciálním poutníkům je určitě vítána. K té Tvé páté radě bych ale doplnil, že téměř stejně jako dobré boty jsou důležité dobré ponožky. Já jsem měl štěstí, že mi je nabídli ve speciální sportovní prodejně (v domě, kde bydlím :-)) - a já jsem žádné puchýře neutrpěl.
S přátelským pozdravem Jan

Trlima

Ahoj
Kdyby někdo zvás chtěl nějaké info o cestě do Santiaga klidně napište. Šel jsem z česka(Domanín-jižní morava) až do Santiaga. Šel jsem tu "hlavní" cestu (camino de france). Pokud by to někdo chtěl praktické info klidně napište :-) +