Diskutuj o víře, ale i všedních věcech

Naslouchej a prohlub své pochopení skrze sdílení s ostatními. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuze » Víra, duchovní život

Pastorace mladých pracujících

Ahoj, zajímalo by mně, zda má někdo např se zahraničí zkušenost/i s pastorací mladých pracujících (25+; absolventů). Můžete zde napsat konkrétní odkazy či zkušenosti? Předem děkuji...:-) (tato ot vychází z tohoto stále aktuálního článku https://nad25.signaly.cz/1001/cierna-diera-v-pastoracii-2...

skupina pro pracující na signálech: https://www.signaly.cz/nad25

Komentář upraven .

Proč ze zahraničí proč ne z domova? A pastorací myslíš tedy to že by mladí lidi vykonávali tu pastoraci, jo? Ne naopak.

K tomu odkazovanému článku, možná jsem jen nepochopil na co se autorka ptala, ale mně připadá, že se vymlouvá na společenské vlivy; je to sebeklam - v tom problém nebude. Tipoval bych to na vnitřní problém katolické církve, ale o tom tenhle článek přece není.

Jo tak jsem ten článek dočetl do konce. No tak na to je jednoduchá rada, stačí změnit církev a jít tam, kde tu pastoraci mají.

Komentář upraven .

Ahoj:-), díky za příspěvek do diskuse. Konktrétně jsem myslela nějaké příklady dobré praxe. Kde toto tedy mají? Víš o něčem a jak to konkrétně probíhá?
Takových církví nebo sborů je celá řada a je to v každém sboru jiné a navíc se to mění v čase. To znamená, že situace v každém jednom sboru je jiná. Pokud někdo chce změnu, tak ať se zajde podívat do jiných církví ve svém vlastním městě, nic jiného doporučit nelze. Ale vím, že je to nelehký krok, protože prostředí bývá úplně jiné než v katolické církvi. Ale pokud jsou dva, třeba snoubenci, manželé tak to spolu určitě zvládnou snáze. Existují, ale i křesťanské skupinky mimo církev, které zakládají lidé, kteří z nějakého důvodu nebyli spokojeni ve svém sboru, ti se dají dohromady a mají vlastní skupinky; středem jejich života je Kristus a on je jejich pastýř. Já s oblibou říkám, že ve sboru má být křesťan jen dočasně, dokud nedospěje do zralosti (Gal 4:1-2 "Říkám však, že dokud je dědic nedospělý, ničím se neliší od otroka, ačkoli je pánem všeho, ale je pod poručníky a správci až do času určeného otcem."), ale většinou je to tak, že sbory a církve nevedou k samostatnosti ve víře, takže nejde to jinak než opustit církev a hledat vlastní cestu s Kristem. Církev se často přirovnává k rodině, kde pastor je otec a ovce jsou děti. Podle tohoto vzoru pak platí: "Proto opustí muž svého otce i matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem." Gn 2:24 ... vzor zralosti a samostatnosti. Máme jít, dělat učedníky, mít vlastní děti, zakládat sbory. Jinak se tomu nenaučíš, než tím že se osamostatníš. Našim pastýřem není pastor, kněz, farář, ale Kristus. Čili skutečné řešení problému vyžaduje změnu optiky.

Komentář upraven .

S heretikem bych si netykal.