Dary Ducha

radim24
radim24
Matouš 7:7 "Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno.
Matouš 18:19 Říkám vám také, že pokud se dva z vás na zemi shodnou ohledně čehokoli, za co by prosili, stane se jim to od mého nebeského Otce.
Jan 14:13 A o cokoli byste poprosili v mém jménu, to udělám, aby byl Otec oslaven v Synu.
1 Korintským 14:1 Následujte lásku, mějte horlivou touhu po duchovních darech, nejvíce však, abyste prorokovali.

V první řadě je třeba hledat spásu, hledat Krista a jeho lásku. Dále hledat lásku a s láskou přichází i ty duchovní dary. Máme mít touhu, protože Pavel seznamoval křesťany s tím, že tyto duchovní dary existují a je dobré o ně žádat, abychom je mohli využívat ve službě.
Fanny
Fanny
Toužím po darech Ducha Svatého, co pro to mám udělat??? Děkuji předem za Vaše odpovědi.
Oponent
Oponent
Skúmať Písma, ...... spoznať jedinú PRAVDU, ...... konať podla nej, ...... a potom sa modliť k Bohu ktorý dáva svojho ducha /dary/ tým, čo ho presne poznajú a konajú jeho vôľu!
Fanny
Fanny
Děkuji.
ViliamGoga
ViliamGoga
Jak můžete žádat o dary Ducha když ani dar Ducha Svatého nemáte ?
magdal
magdal
to biste nepochopyl
radim24
radim24
Chci odpovědět funny, jestli má ještě zájem, ale soukromě přes vzkazník.

Komentář upraven .

magdal
magdal
To je fakt funny, Fanny to jistě ocení.
radim24
radim24
magdal: překvapuje mě, že umíte anglicky, protože váš předchozí komentář moc zábavný nebyl
dromedar
dromedar
Kdybych hledal okultní vědění o darech Ducha svatého, samozvaný odborník na covid a válku na Ukrajině by asi nebyl úplně ten typ člověka, u nějž bych doufal ono kýžené vědění najít.
magdal
magdal
Což snad právě Dary Ducha svatého nejsou tím, co umožnilo onen objektivní vhled do problematiky covidu a války na Ukrajině?
tlejboj
tlejboj
Fanny není anglicky, ale australsky.
radim24
radim24
Dromedare: Ha ha ha, a jak ty víš, že ji chci nabádat k tomuto okultu? Vtipné jak umíš číst lidem myšlenky. Že ty provozuješ nějaký okult? Jinak se neprohlašuji za odborníka přes covid ani válku na Ukrajině, to jsi o mně lživě prohlásil ty sám. Já pouze dělal překlady na toto téma a akutálně zprostředkovávám překlady na Téma válka v Ukrajině - průběh bojů což je velmi užitečné, protože se o tom u nás moc nepíše. Ale rozhodně jsem se nikdy neprohlašoval za odborníka a u článků jako lékařské studie uvádím zdroje na původní odborný zdroj.

Tejboj: Nepsal jsem že Fanny je to anglicky. Chyba v logice?

Komentář upraven .

dromedar
dromedar
"Že ty provozuješ nějaký okult?"

Hledači skryté moudrosti a tajného vědění se navzájem poznají i bez vývěsních štítů. Kdo se napil ze skrytého pramene, jeho tiché zurčení slyší za nocí i z dáli.
magdal
magdal
Skrytá moudrost a zakopaný poklad - k čemu je to obojí užitečné? Sír 20,30
tlejboj
tlejboj
Tady je pro změnu zajímavý článek shrnující Reed-Solomonovo polynomické kódování:
https://tomverbeure.github.io/2022/08/07/Reed-Solomon.html

Komentář upraven .

magdal
magdal
Biblické texty jsou zřejmě vybaveny lepším systémem "oprav" chyb, založeném na dobré vůli exegetů převysvětlit text klidně až k pravému opaku doslovného znění.
radim24
radim24
@dromedar: Okult mě nezajímá a těm věcem co si myslíš - mysticismus - se taky nevěnuji. Zkušenost mám, to ale neznamená, že praktikuji a zadruhé. Tajné vědění neboli gnóze či ezoterika mě nepřitahuje a naopak před těmito věcmi varuji. Tím pádem mi z toho vychází, že si úplně mimo a nevíš o čem píšeš.
dromedar
dromedar
Mimo já vskutku jsem, vždyť byl jsem na té hoře
a jasný zřel jsem svit, když smysly oblak zadusil.
magdal
magdal
Proto stojí v knize Jobově, na zdůraznění této věci, tato slova: Zdali znáš stezky oblaků velikých, nebo dokonalá umění? (Job 37, 16).Tím se rozumějí cesty a dráhy, po kterých Bůh povznáší duše a je zdokonaluje ve své moudrosti, neboť ty jsou zde míněny oblaky. Je tedy zřejmé, že toto nazírání, jež vede duši k Bohu, je moudrost okultní.
  • 1
  • 2