Oáza špíny

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Tematické společenství zaměřené na hygienickou stránku křesťanské askese. Společenství může být nahlíženo jako jakýsi komplement k "Oáze čistoty", narozdíl od ní však své členy vede k cíli pozemského…

"Redakce by ráda vyhlásila modlitební výzvu za jednotlivá aktivní společenství zde na Signálech. Správci společenství, která ... by chtěla, aby se za ně, za jejich členy a případně na jejich úmysly ostatní Signálníci modlili - nechť napíší do 5. 7. vzkaz Kollence."

Modlitební úmysl Oázy špíny: aby všichni lidé poznali, že přehnaná péče o tělo zabíjí ducha, a statečně snášeli smrad a špínu.

Napsat komentář »

Všem, kdo to se špínou myslí vážně, doporučujeme: https://wave.rozhlas.cz/spina-5181186

Napsat komentář »

Libi se mi jediny clen a otevrena nastenka :)
~
Uz nekolik postnich dob si rikam, ze odpustit si teplou vanu ci zkratit dobu sprchovani byl ukon hodny vyzvy "ekoencykliky", ale jeste nikdy jsem to nezvladla...
Ma spolecenstvi za cil pomoci i neschopnym asketum meho typu? :)

Jasminecka

Dalsi otazka k tematu: Co kdyz je studena voda aplikovana ne uplne dobrovolne? (vyhozene pojistky zabranily bojleru vytvorit vodu teplou...)

Oáza špíny

Kdo se koupe v nedobrovolně studené vodě, protože se vykoupat musí, nemá žádné zásluhy. Kdo se koupe v nedobrovolně studené vodě, přestože by mu prošlo ten den se nevykoupat, jistě zásluhy má. To ovšem nic nemění na tom, že modlit se žalmy je záslužné jak na suchu, tak v koupeli, bez ohledu na to, zda jde o koupel dobrovolnou, či zda je její teplota výsledkem svobodné volby.

U toho, kdo se koupe, přestože by mu prošlo se nevykoupat, však máme vážnou starost, že nepostupuje směrem k větší dokonalosti, spočívající v nekoupání se, ale nezdravě lpí na čistotě těla, čili, slovy Apoštolovými, "seje do těla," a musí se obávat, že "z těla sklidí záhubu".

Zobrazit 6 komentářů »

Kdo bere Oázu špíny na těžkou váhu, nemá o ní správné poznání.

Napsat komentář »

Teda, to je trapné.

Felicita

Nechápu, proč celé společenství vzniklo? Proč pořád dělat nemístné žerty! Nevidím v tom smysl, jen snahu ublížit druhým a naleštit své ego.

Oáza špíny

"snahu ublížit druhým"
Proboha jak?

"naleštit své ego"
https://bbb1.signaly.cz/1707/dialogy-s-batoletem-iii

Felicita

Není křesťanské chtít špínu a nevíc vyhledávat ji a dávat ji za vzor. Ani ve srandě! "Každý, kdo má tuto naději v něho, usiluje být čistý, tak jako on je čistý." (1. Janův 3,3)

Oáza špíny

Kdo usiluje s pomocí mýdla, toho můžeme bezpečně ujistit, že je na špatné cestě.

Zobrazit 4 komentáře »

Jste ale pohotovej (možná i pohodovej) kluk!
Možná by nebylo špatné, kdyby tato vaše oáza byla takovou "předsíní" pro Oázu čistoty. Že mě to nenapadlo, že nejdřív je třeba se řádně umýt!
Co byste mi doporučil? Nějaký dobrý sprcháč, nebo klasika - jelen mýdlo, místo šampónu ocet?
No a nějaké dobré zpovědní zrcadlo - nebylo by?

Nebo jsem to zase blbě pochopila? Je zde místo pro chrochtání se v blátě?

dromedar

Moje máma byste asi být mohla, ale toho "kluka" si stejně vyprošuju.

Oáza špíny

Kdo používá sprcháč (vůči mýdlu můžeme být shovívavější, zvlášť, když je třeba trochu žluklé), nebere vážně (nebo nepochopil) slovo Páně Petrovi, že "kdo se vykoupal, je čistý celý".

Zobrazit 2 komentáře »

Libi se mi jediny clen a otevrena nastenka :)
~
Uz nekolik postnich dob si rikam, ze odpustit si teplou vanu ci zkratit dobu sprchovani byl ukon hodny vyzvy "ekoencykliky", ale jeste nikdy jsem to nezvladla...
Ma spolecenstvi za cil pomoci i neschopnym asketum meho typu? :)

Napsat komentář »

Ach špíno, špíno, svobodná cesto pro běžné smrtelníky uzavřená... Alespoň v této oáze bych vzpomenul povzdech zveřejněný pod titulem Pochody lenochodů, který jsem byl nucen odpovzdechnout a zneveřejnit.

Chtěl bych být na výšinách kontemplace...
... a stejně se ani deset minut denně nemodlím.

Chtěl bych být stále s Tebou...
... a stejně se ani deset minut denně nemydlím.

HelenaH

:-) jsem strašná, ale Oáza špíny mně ihned napadla když jsem tu objevila to"čisté" společenství. Že to někdo fakt uskuteční bych nevěřila.

Václav Plíhal

já tedy jsem čistý zastánce špíny. Špína je hodnota sama o sobě a neměli bychom ji snižovat nějakým vymezováním se vůči čistotě. To je jako bychom řekli, že dobro je toliko privace zla.

HelenaH

Špína není opakem čistoty. Jejím opakem je nečistota! A ta je průs....švih.

Zobrazit 3 komentáře »

Nemocným bratřím se přidělí zvláštní cela a bohabojný, starostlivý a pečlivý infirmář.
Kdykoliv je to třeba, mohou použít lázeň. Ta se zdravým a hlavně mladým
***povoluje jen velmi zřídka.***

Řehole Benediktova, 36 #špína #svatá+špína

Napsat komentář »