Letošní rok
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007

Pozvání k paulínkám na postní lectio divina.

Poprvé v tento čtvrtek.Od 18:30 lze zajít do kaple na adoraci, společně s naší komunitou od 19 h sdílení nedělního evangelia (vždy z neděle, které je před námi). Nneí třeba si dělat hlavu s tím, že "to neumím". Sestry misionářky si zase nedělají hlavu s tím, že "česky dobře neumím". Možnost sdílet se pak i u našeho stolu s nějakou večeří:-)

Napsat komentář »
Lucie_J

Přemýšlím o tom, jak by se tyto rady- chudoba, čistota a poslušnost daly žít i v manželství :)

Zobrazit 2 komentáře »

A tohle je otázka "na tělo"?
Leckdy se zdá, že když už někdo projeví zájem o vstup, že bude hurá přijat, ale... Pravda nás osvobodí. A zároveň posune dál.
https://youtu.be/cjAMmDei_VY

Lucie_J

To je úžasný, diky moc, že si mohu poslechnout. Takova moudra bych dokazala poslouchat hodiny.☺

Zobrazit 1 komentář »
Napsat komentář »
Napsat komentář »

Ať je postní doba cestou, kdy si Ježíše "pustíš víc k tělu"!

Napsat komentář »

Článek z časopisu od jedné signálnice...

http://www.paulinky.cz/clanky/Co-kdybychom-se-vzali.html

Napsat komentář »
JiKu

Že jsou to mýty, to souhlasím.

Ale překvapuje mě názor, že jsou to mýty rozšířené.
To opravdu může takovým nesmyslům někdo věřit?

PS: Mýtus není asi ten správný termín. V mýtu je ukrytá nějaká pravda, pravdivé jádro vyjádřené snůškou nepravd (mýtus o tom, jak Zeus tvořil svět obsahuje jádro to tom, že svět byl stvořen).
Možná přesnější by bylo hovořit o pověrách.

sanitan

Evidentně může. Mám v blízkém okolí nejmíň tři manželství, kde se krize zaháněla novým dítětem. Jenomže to se narodilo a brečelo, v noci nespalo, za manželky se porodem dokonalá milenka nestala, z manžela nebyl rozzářený hrdý otec a tak se stali rychle účastníky rozvodového řízení. A tak bych mohla pokračovat k většině z těchto bodů :-(

spitfire

"Romantika by neměla chybět v žádném vztahu, ale ideál romantické lásky, který se na nás valí z médií a literatury, má s realitou máloco společného."

Další pověra: píšete o tom, co se valí z médií a literatury. Sama však v tom pokračujete: romantika a manželství, to už i 50 odstínu čehokoli je blíže skutečnosti.

voda-zpívající

Díky za článek.

KMirjam

Za sebe: Kde končí zamilovanost, začíná láska. Teprve když veškerá romantika zamilovanosti, která je pouze projekcí vlastních tužeb do druhého, odezní a dlouhým soužitím druhého poznáváme se vším všudy, dá se hovořit o lásce. Stojí před námi člověk takový, jaký je a dojde nám, jak zázračně se naše životy za ty desítky let dokázaly propojit, a jak skrze něj jsme byli schopni nahlédnout i sama sebe takový, jaký jsem. Vytrvalostí, krizemi, a odpouštěním, hledáním východisek, zkrátka sdílením vlastních životů v celé své složitosti proměn, a v nich poznáváním druhého poznáváme i sama sebe. Manželství je i cesta poznání. A nelze nedodat doušku, že na manželství je nejkrásnější společné stárnutí. Myslím, že po 35 letech manželství a 38 letech vztahu už takové závěry mohu vyslovit.

Venda_Venda

Znám ze svého okolí šťastná i nešťastná manželství, šťastné i nešťastné "žití na hromádce", věřících i nevěřících.
Záleží na těch dvou, jaký vztah chtějí a jsou schopni budovat. Svatba v kostele nebo "kus papíru" nemůže udržet nefungující vztah; leda ho prodloužit. V dobrém, fungujícím vztahu, se oba shodnou, chtějí-li svatbu či nechtějí. To, co vztah upevní, je ta shoda. Nikoli obřad na radnici, v kostele, u pohanského ohně nebo v ponorce; nebo naopak okázalé odmítání sňatku.
Takže: důležitý je vztah. Manželství může být podle okolností jak polehčující, tak přitěžující.

JiKu

To, že manželství funguje lépe než nemanželství, to je sociologický zákon.
Tedy tak, že nemanželství má větší pravděpodobnost ztroskotat, než manželství.

Jako každý jiný sociologický zákon to o osudu konkrétního vztahu neříká vůbec nic. Proto je proti němu zbytečné argumentovat konkrétními kasuistikami.

Zobrazit 7 komentářů »

Pokud chcete vidět videozáznam z úterního večera jsme odvážní (?), přihlašte se rovnou k odběru videí z tohoto kanálu. Zatím je v pracovní verzi a potřebujeme, aby byl hodně klikaný a lidem se ve vyhledávači ukazoval.
Hledejte pod "Řeholníci Spolu" a když se to nepodaří, tak klikejte: https://goo.gl/82P7Sy.

sanitan

Zadny zaznam z uterka nevidim. Je tam jen video o Paulinkach, nic vic. To je vlastnost nebo chyba?

Andrea Hýblová (Neposeda)

chystá se, zapiš se a až to tam bude (dej mi čas, dnes snad doladíme s kameramankou titulky apod.), tak to hned vyvěsíme

sanitan

Ajo tak. Já myslela, že je to test, jestli to funguje ;)

Andrea Hýblová (Neposeda)

jo, test je, zda se podaří vyhledat pod tím názvem kanál na YT

Zobrazit 4 komentáře »

8. února je památka sv. Josefíny Bakhity a mezinárodní den reflexe a modlitby za odstranění obchodu s lidmi (v českém prostředí není ještě zavedeno)
Zatím listování, kniha vyjde za 11 dní.

https://issuu.com/paulinkypraha/…/josefina_bakhita_na_web/10

Napsat komentář »

Fotky ze včerejšího večera jsme odvážní (?) jsou na světě - visí!
http://galerie.clovekavira.cz/detail-galerie/3bb91a99-a818-4739-b8fb-2375527776be

Napsat komentář »

Přátelé, velké Bohu díky, setkání "Jsme odvážní(?)" je za námi.
Díky Pánu na prvním místě, a pak všem, kdo se jakkoliv zapojili do příprav a průběhu setkání.
Díky těm, kdo našli odvahu přijít.
V nejbližších dnech začneme sdílet fotografie, video a audio záznam a také text přednášky o. Františka - pro ty,kdo si chtějí dát opáčko i pro ty, kdo nemohli přijít.
Vás účastníky prosíme o zpětnou vazbu. Pište na náš email buď přímo a nebo přes anonymní formulář zde: https://reholnici.webnode.cz/

Napsat komentář »
Napsat komentář »

Jsme odvážní (?)
https://www.signaly.cz/jsme-odvazni

K zprostředkování svátosti smíření během adorace jsou připraveni (minimálně) tři zpovědníci. Pokud budou fronty, nastoupí další:-)
Pro zvídavé prozradím, že to je jeden bosý karmelitán, jeden salesián (asi v botech) a jeden dominikán (netroufám si odhadnout jeho obutí:-))

Jsme odvážní (?)

úterý, 6. února 2018 - 18:00   do   úterý, 6. února 2018 - 22:00 Jungmannovo nám. 751/19, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko
Jungmannovo náměstí 19

Napsat komentář »
  • 1
  • 2