Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatelky Neposeda

Bylo by vhodné, kdyby každé společenství jednu neděli liturgického roku obnovovalo závazek šíření, poznávání a prohlubování Písma svatého, neděli věnovanou cele Božímu Slovu k porozumění onoho nevyčerpatelného bohatství, které pochází z neustálého dialogu Boha a jeho lidu. Určitě nebude chybět kreativita obohacující tento moment iniciativami, jimiž budou věřící podněcováni stát se živými nástroji předávání Slova. K těmto iniciativám jistě patří větší rozšíření lectio divina, aby se rozjímavou četbou posvátného textu dostalo duchovnímu životu opory a růstu. Lectio divina na témata… Zobrazit více

Bylo by vhodné, kdyby každé společenství jednu neděli liturgického roku obnovovalo závazek šíření, poznávání a prohlubování Písma svatého, neděli věnovanou cele Božímu Slovu k porozumění onoho nevyčerpatelného bohatství, které pochází z neustálého dialogu Boha a jeho lidu. Určitě nebude chybět kreativita obohacující tento moment iniciativami, jimiž budou věřící podněcováni stát se živými nástroji předávání Slova. K těmto iniciativám jistě patří větší rozšíření lectio divina, aby se rozjímavou četbou posvátného textu dostalo duchovnímu životu opory a růstu. Lectio divina na témata milosrdenství umožní dotýkat se plodů posvátného textu, který je čten ve světle celé duchovní tradice církve a nezbytně ústí do skutků a konkrétních činů milosrdné lásky (srov. Benedikt XVI., Verbum Domini, 86-87)

Zrovna jsem v tech mistech, odkud je ilustrační foto k článku.
http://www.paulinky.cz/clanky/Jako-kdyz-se-nekdo-zamiluje.html

JiridloAA

Super! Diky! :)

Možná se k vám tato petice dostala už dříve. Podepisuju ji, ale především se připojuji k modlitebnímu nasazení "Ja osobne sa modlím, aby bol Petr na Vianoce doma so svojou rodinou. Ako on sám spomenul v jednom zo svojich odkazov rodine z väzenia: Boh má kľúče on mojej cely."

http://citizengo.org/sk/pr/38431-zachranme_Petra_Jaska?tc=wp&tcid=28997048

S kým se na Mamre potkám?
A pokud se někdo takový najde, nechť se mi ozve. měla bych pár otázek...
http://brno.signaly.cz/mamre/?p=3647

Ondřej Chlebík

To vypadá dobře, ale v sobotu budu v Olomouci

JiridloAA

Ja prijedu, ale az v patek odpoledne, mam jeste skolu...

Vojtěch Hýbl (VVRH)

naprosto triviální.

Adalberto

Navíc tam v otázce 7 mají dvojitou chybu.