BenjaminRoll

BenjaminRoll / Benjamin Roll

dromedar

WTF? Barth jako soteriologický universalista? To si to snad budu muset přečíst či co.

dromedar

Asi bych měl přiznat, že Bartha znám jenom z velké dálky a ve velmi hrubých obrysech, čehož je výkřik výše možná výmluvným důkazem. Prostě - poslední, co bych čekal od "dialektické teologie", jak o ní slyší katolický teolog letem světem v rámci studia, je soteriologický universalismus.

BenjaminRoll

Doporučuju pozornosti (aspoň sedm kratších textů přeložených v knize Boží Božství a Boží lidství :)

dromedar

To jsem shodou okolností četl hned v prváku, protože Barth dostal zajímavou vizitku v (jo, v katolickém) "Úvodu do teologie", ale německy jsem tehdy ještě číst nemohl a staré překlady z ETF (List Římanům, teologie 19. stol.) jsem kdovíproč nějak nenašel.
Z deset let starého čtení už si dnes pochopitelně nepamatuju nic. Navíc jsem tomu tenkrát, pokud si vzpomínám, moc nerozuměl (eufemismus).
Každopádně kdybych se dnes chtěl zakousnout do Bartha, spíš bych četl List Římanům a nějaký pro mě tematicky zajímavý díl Kirchliche Dogmatik.

RealToltekDzehenuti

Ježíš dal výkupné za všechny...pozval všechny na svatbu ale mnozí nedorazili .... ze své vlastní svobodné vůle. Spasení je tedy závislé na naší svobodné volbě...Je totiž psáno, kdo přijme Ježíše už není v moci zákonu a smrti...ne moci svou ale mocí jediného Boha.

Zobrazit 5 komentářů »