8. pěší pouť na Velehrad
(a zároveň XXVII. etapová z Levého Hradce u Prahy a z N. Jičína)
“RADOST PRO VŠECHEN LID” (Lukáš 2,10)
DUCHOVNÍ TÉMA VIII. POUTI:
Sedm proseb modlitby Otče náš
Při pouti děkujeme za poselství evangelia, které našim předkům přinesli svatí Cyril a Metoděj, a prosíme za obnovení víry v našem národě.
Začínáme v předposledním prázdninovém týdnu:
a jdeme pěšky 30 až 36 km denně s doprovodným vozidlem, které veze velká zavazadla (i unavené poutníky).
Vycházíme v 8 proudech ze všech světových stran, abychom se na Velehradě spojili v mohutnou řeku vděčnosti za Slovo života, které k nám odtamtud přišlo.
Západní proud
(je nejdelší, proto se česká část jde po etapách):
I. až III. etapa z Levého Hradce na Sázavu už se s pomocí Boží ušly 8. - 10. února.
IV. etapa: Sobota 8. března
Trasa:
Sázava – Český Šternberk – Kácov – Zruč n. Sázavou --- 27 km
Vlakem z Prahy hl.n. 6.15 do Čerčan (7.13), odtud 7.21 do Sázavy na zastávku v 7.53 nebo autobusem z Depa Hostivař 7.00 do Sázavy na autobusovou stanici v 8.11 h. a pak odchod od kláštera asi v 8.20 h.
Zpět ze Zruče do Prahy autobus 15.30 do Vlašimi (16.30), odtud17.15 do Prahy (18.15), nebo vlakem ze Zruče 17.34 do Kutné Hory (18.50), odtud 18.59 do Prahy (20.04); nebo ještě později ze Zruče 18.40 do Světlé n.Sáz. (19.40) a odtud 20.13 do Prahy( příjezd ve 22.05).
V. etapa: Sobota 12. dubna
Trasa:
Zruč n. Sázavou – Vlastějovice – Chřenovice – Ledeč n Sáz. -- 20 km
Vlakem z Prahy hl.n. 6.15 do Čerčan (7.13), odtud 7.21 do Zruče (9.11).
Zpět z Ledče n.S. 17.43 vlakem do Světlé n.S. (18.11), odtud 18.15 do Prahy (příjezd ve 20.04).
VI. etapa: Sobota 24. května (první z dvoudenní části)
Trasa:
Ledeč n Sáz. – Ostrov - Mrzkovice – Světlá n Sáz. -- 12 km
Vlakem z Prahy hl.n. 5.49 do Světlé n.S. (7.43), odtud 8.18 do Ledče, příjezd v 8.44 hodin (nadejde se část zítřejší etapy).
VII. etapa: Neděle 25. května
Trasa:
Světlá n Sáz - Okrouhlice - Havlíčkův Brod – Přibyslav -- 32 km
Zpět z Přibyslavi vlakem 17.44 přímo do Prahy (20.04), nebo později 18.56 do Kutné Hory (20.34), odtud 20.38 do Kolína (20.50) a odtud 21.08 do Prahy (21.59).
VIII. etapa: Sobota 14.června
Trasa:
Přibyslav- Ronov nad Sázavou -Žďár nad Sázavou - asi 25 km
IX. etapa:
Sobota 12. července
Trasa: Žďár nad Sázavou – Ostrov n. Oslavou - Netín - 22 km
V pondělí 18. srpna 2008 odcházíme v 15.15 z Netína do Velkého Meziříčí
v úterý 19.8. v 6.30 z Velkého Meziříčí do Tišnova
ve středu 20.8. v 6.30 z Tišnova přes Vranov u Brna do Křtin
ve čtvrtek 21.8. v 6.30 ze Křtin přes Račice do Milonic
v pátek 22.8. v 6.30 z Milonic přes Klimentek do Boršic
Severozápadní proud:
v neděli 17.8. 2008 z Radešínské Svratky do Vítochova
v pondělí 18. 8. v 12.00 z Vítochova přes Vír do Olešnice na Moravě
v úterý 19.8. v 8.00 z Olešnice na Moravě do Boskovic
ve středu 20.8. v 6.30 z Boskovic do Ruprechtova
ve čtvrtek 21.8. v 7.30 z Ruprechtova do Račic a pak se spojí se západním proudem
Jihozápadní proud:
v pondělí 18. srpna 2008 v 15.00 z Vranova nad Dyjí do Znojma
v úterý 19.8. v 6.30 ze Znojma od sv. Mikuláše do Miroslavi
ve středu 20.8. v 6.30 z Miroslavi a též v 6.30 z Brna Bystrce do Blučiny
ve čtvrtek 21.8. v 6.30 z Blučiny a v 9.00 ze Slavkova u Brna do Věteřova
v pátek 22.8. v 6.30 z Věteřova přes Klimentek do Buchlovic
Severní proud:
ve středu 20.8. v 7.00 z Olomouce z kláštera na Dolním náměstí do Kojetína
ve čtvrtek 21.8. z Kojetína do Cetechovic
v pátek 22.8. z Cetechovic do Buchlovic
Severovýchodní proud:
začal v Novém Jičíně 17. 2. 2008 ve 13.00 ve Španělské kapli a pokračuje po nedělních etapách přes Sv. Hostýn a Štípu na Velehrad
Východní proud:
v sobotu 23.8. ve 4.00 od klášterního kostela v Uherském Brodě na Velehrad
Jihovýchodní proud:
v pátek 22.8. v 7.00 z Veselí nad Moravou přes Klimentek do Buchlovic
Jižní proud:
v pátek 22.8. v 7.30 z Ratíškovic do Boršic
SPOLEČNĚ ZAKONČÍME V SOBOTU 23.8. 2008 RÁNO:
v 8.00 vycházíme z Buchlovic nebo Boršic
v 11.00 h. sraz na Velehradě a obnova zasvěcení na nádvoří
ve 12.00 mše sv. v bazilice, káže P. Ludvík Bradáč, pěší poutník
Co si přejeme:
Aby tato pouť byla jako tenkrát v Betlémě „RADOST PRO VŠECHEN LID“ (Lk 2,10), jak zní její motto, i pro poutníky i pro ty, kdo se s nimi setkají. Přejeme si také, aby se k nám přidaly další proudy poutníků i z jiných míst naší vlasti i ze zahraničí, zvláště ze Slovenska a ostatních slovanských zemí
Co potřebujete:
Svačiny na 4 dny, spacák a karimatku, 100,- Kč zápisného. Spát se bude vždy pod střechou.
U koho se hlásit:
- P. Jan Peňáz
Náměstí 18
59401 Velké Meziříčí
566522101, 736529221 - www.dekanstvivm.horacko.com,
- P. Jindřich Bartoš
Mikulášské nám 13
66902 Znojmo
515 224 694,
- P. Marek Dunda
67103 Vranov n/D
20, 515 296 384 - www.fatym.com
- jáhen L. Kinc
59264 Prosetín u Bystřice n. P. 79
516 463 315,
Podrobnosti
Vložil: janpenazVloženo: 9. 8. 2008