Benefiční divadelní představení - 1984/George Orwell

neděle, 12. června 2016      19:00  do  20:30
Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 39, Praha 1

Adaptace legendárního románu, který přinesl světu pojem „Velký bratr“. Hlavní hrdina Winston Smith ví, jaké to je žít bez soukromí a svobodné volby. Ale co kdyby šlo aspoň na malou chvíli uniknout od všudypřítomné kontroly? A co když existuje naděje vymanit se navždy?

Divadlo D21 zahraje pro Diakonii své úspěšné představení 1984. Proč vybrala Diakonie společně s herci právě „Velkého bratra“?

Poselství románu 1984 je od svého vzniku stále aktuálnější. Divadlo D21 se spojilo s Diakonií poté, co se na dveřích Diakonie objevily nenávistné nápisy a nacistické symboly. Podobné útoky zažily i další organizace a podniky, které patří do tzv. Hate Free zóny, tedy míst bez násilí a nenávisti.

„Útok na organizaci, která chce být bezpečným místem pro všechny, nebereme na lehkou váhu. Je to útok na bezpečí a svobodu. Vzrůstá podpora extrémismu a populismu, přibývají nenávistné projevy na sociálních sítích a roste vliv internetu, kde můžete najít jakoukoli ‚pravdu‛. Nápady jako zestátnění veřejnoprávní televize postupně ukrajují z naší svobody. Kam až to necháme zajít? Je pohodlnější, když za nás rozhoduje někdo jiný? A cítíte se v bezpečí?“ ptá se Michaela Stachová z Diakonie ČCE.

Přijďte 12. června do Divadla v Dlouhé. Uvidíte výborné divadelní představení. Překvapí vás zpracování, zamrazí naléhavost jeho poselství. Podpořte přitom práci Diakonie, aby dál byla bezpečným místem pro všechny.

Děkujeme Divadlu D21, že odehraje představení bez nároku na honorář.

Děkujeme Divadlu v Dlouhé, že poskytlo své prostory.


Podrobnosti
Vložila: Michala_Stachová
Vloženo: 24. 5. 2016
Upraveno: 24. 5. 2016