Zahradníci

Popis společenství

Všichni, kdo mají něco společného s rostlinami všeho druhu.

Má tu někdo zkušenost s pěstováním masožravých rostlin? Mám doma mucholapku podivnou a začaly jí černat okraje listů. Nevíte, čím to může být a zdali se to dá nějak léčit?

– upraveno
Napsat komentář »

Plíseň na rajčatech. V tomhle teplém a vlhkém počasí se mi začínají na listech rajčat objevovat žlutavé skvrnky, o kterých mám podezření, že jsou první známky plísně. Vystříhala jsem a vyhodila do popelnice, co jsem zahlídla. Stonky a plody zatím nejsou nijak zasaženy. Nicméně se bojím, aby se to nerozšířilo. Máte nějaké osvědčené postupy, postřiky, které by mohly zásadně zvýšit moji naději na úrodu?

Zobrazit 1 komentář »

(ještě víc off topic, ale je to takové receptářové, tak snad OK)
Mám plastovou schránku na dopisy. Pěkně tmavou, dopoledne na sluníčku, uzavřenou, ale zase ne až tak, aby si do ní nenašla cestu všeliká hmyzí havěť.
Našel jsem tam jakési rané stadium vosího hnízda střežené jednou vosou, tak jsem hnízdo i s vosou strhl a vysypal na poli. Vosám (možná stále té jedné) se tam patrně líbí, takže hned druhý den v poledne už je tam hnízdo nové. Nějaké recepty, jak schránku vosám znechutit?

Zobrazit 1 komentář »

(lehce off topic)
Takovéhle delší letní deštivé období nepamatuju možná od let 2013/14. Mám špatnou paměť?

JiKu

Určitě.
Někde jsem v posledním týdnu v souvislosti s Medardem četl, které roky letní monzum do Evropa přišel a které ne. Ale teď to nemohu vygooglit.

deFlegmatique

2014 jsem statnicoval, pamatuji si z toho roku pranostiky: březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem, květen, topím jak kreten, červen, na lodi jedem

dromedar

"2014 jsem statnicoval"

Já též. A měl jsem teda trochu výčitky svědomí, že místo pomáhání se záchranou Prahy před povodní jsem pořád buďto v práci, nebo sedím v Plesnivé díře a snažím se šprtati.

Zobrazit 3 komentáře »

Dotaz: napadá vás nějaká nízká, půdopokryvná rostlina na výslunné, vysychavé místo? Výborně by tam prospíval rožec plstnatý, jenže ten už mám hned vedle a nechci ho mít všude... Možná by tam prosperoval brčál barvínek, ale ten už taky mám vedle. Snad skalník..

JiKu

Mochen je milion.

fragaria

mochna mě taky napadla. Barvínek tam mám, jen o metr vedle, taky na výslunném místě a prosperuje.

@JiKu ty poléhavé jehličnany jsou dobrý nápad.

díky

Zobrazit 6 komentářů »

Napršelo. Konec blahodárného sucha. Teď vylezou slimáci.

dromedar

Někde na mé dávné poutní trase z Hnidous do Tuřan byla předzahrádka, kde chovali nějaké speciální kachničky, co slimáky mají rády, a na plotě byla cedulka, povzbuzující kolemjdoucí, aby se neostýchali přisypat kachničkám slimáky z vlastních zahrádek.

Tím nevyzývám k vožení slimáků do neupřesněné vesnice na Slánsku, ale k založení chovu těch kachniček.

MiroslavKratochvíl

U nás včerá (do dnešního rána) 30,5 mm.

Zobrazit 4 komentáře »

Jdu si pro radu. Pěstovala jsem rajčata. V celku se mi zdálo, že prosperují, nakličovala jsem je koncem března. Leč teď v posledním týdnu, krátce před vysazením, mi cca 20cm spíše slabší rostlinky začaly žloutnout. Zalívala jsem cca dvakrát týdně. Obvykle jsem počkala, až byl substrát suchý. Kelímek měl dole dvě dírky na odtok. Ale mohly být přelité. Byly na slunném místě za oknem v teplejším pokoji (cca 22C). Substrát ke konci začal plesnivět. V úterý jsem je vysázela ven. Zatím žijí leč barva je taková bledá, občas žlutá. Co jim je? Můžou mít plíseň? Mám je tam nechat nebo vykopnout a… Zobrazit více

Jdu si pro radu. Pěstovala jsem rajčata. V celku se mi zdálo, že prosperují, nakličovala jsem je koncem března. Leč teď v posledním týdnu, krátce před vysazením, mi cca 20cm spíše slabší rostlinky začaly žloutnout. Zalívala jsem cca dvakrát týdně. Obvykle jsem počkala, až byl substrát suchý. Kelímek měl dole dvě dírky na odtok. Ale mohly být přelité. Byly na slunném místě za oknem v teplejším pokoji (cca 22C). Substrát ke konci začal plesnivět. V úterý jsem je vysázela ven. Zatím žijí leč barva je taková bledá, občas žlutá. Co jim je? Můžou mít plíseň? Mám je tam nechat nebo vykopnout a koupit nové? Jsou to moje první rajčata ze semínek a zkušenosti mám vcelku nulové. Díky.

Hrabosh

V tom případě pár keříčků asi dokoupím a v nejhorším budeme letos rajčatová velmoc :D

JiKu

Ještě mě napadá - nebyly ty kelímky na ně moc malé?
Pro 20cm velké rajče bych dával kelímek od velkého jogurtu.

Profi sadba bývá sice v menších, ale ty jsou určitě během růstu nějak hnojené.

Zobrazit 6 komentářů »
deFlegmatique

Přesně! Píseň č. 12. Nevěsta a stín 43:20

baronPlenck

Vystesitofaktpustil! :)

deFlegmatique

Koukl jsem na to, jestli tam fakt k Nan Elmothu něco má.

Od Čerta jsem slyšel už dříve: https://www.youtube.com/watch?v=2cPMtTmjGV8
Je to dialog enta a entky - což se myslím do definičního oboru spolča zahradníci vejde.

Jinak pro zažraného Tolkienofila je Čertovo zpracování tématu Středozemě poměrně úsměvné.

Zobrazit 5 komentářů »

anthem

Napsat komentář »