ElektroSpolečenství

Popis společenství

Společenství pro všechny lidi (včetně dětí), které zajímá elektronika (počítače, mobily, elektronické součástky, apod.).

android vs. ios

Co je lepší?

Celkem hlasujících: 1
Napsat komentář »

Aktuální fotka je

Celkem hlasujících: 2
Napsat komentář »

Co říkáte na profilovku společenství.

soIipso

Je odporná :)

Zobrazit 1 komentář »

Kdo by chtěl svůj osciloskop doplnit o diferenciální sondu, tomu mohu vřele doporučit tuto:
Micsig DP10013

https://www.aliexpress.com/item/4001032834273.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.9c944c4d6O4cuB

Za ty peníze je to super věc a pro bezpečné měření na zařízeních připojených k síti, opravám SMPS a podobným věcem za použití síťově napájeného osciloskopu prakticky nenahraditelná.

Uvažuji, že si pořídím ještě jednu, protože přece jen se občas hodí mít možnost současně měřit na dvou místech primárního obvodu.

JIŘÍKRÁTKÝ

Co přesně je diferenciální sonda?

soIipso

Je to doplněk osciloskopu, který umožňuje bezpečně zobrazovat průběhy napětí v obvodech připojených k elektrické rozvodné soustavě.

soIipso

Hlavně třeba pokud potřebuješ zobrazovat napětí na primární straně impulsních transformátorů spínaných zdrojů - třeba počítačových nebo notebookových.

Zobrazit 3 komentáře »

Kde si necháváte vyrábět PCB?
Já jsem vyzkoušel všechny možné firmy, ale poměr cena/výkon mi přijde bezkonkurenčně nejlepší u www.seeedstudio.com, kde mi také bez řečí vyrobili i to, s čím mě pcbway nebo jlcpcb poslali do háje (např. úzké v-groovované destičky, nebo desky, kde v-groove půlí prokovený otvor, takže vznikne poor-mans's castellation. A i cenově jsou druzí nejlepší hned po jlcpcb.

soIipso

PCB je zkratka z Printed Circuit Board - Deska plošných spojů.

Zobrazit 3 komentáře »

Napsat komentář »