S přáteli na nejen křesťanské akce

Zjistíš, kam jedou tví přátelé a můžeš se přidat. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Výstava fotografií Člověk a Víra

sobota, 19. května 2018 – 09:00   do   neděle, 17. června 2018
kostel sv. Jakuba Brno
Jakubské náměstí 2
https://www.cirkev.cz/pozvanky/2018-05-vystava-velkoformatovych-fotografii-clovek-a-vira-v-brne-fe03
všichni účastníci »

Výstava se koná v kostele sv. Jakuba v Brně na Jakubském náměstí.

Bude otevřena denně od 19. května až do 17. června, a to vždy od pondělí do soboty v čase 9 až
19 a o nedělích v čase 11 až 19 hodin.


Výstava velkoformátových fotografií se koná v rámci Noci kostelů.

Slavnostní vernisáž výstavy začne v sobotu 19. května 2018 od 13.00 hodin v kostele sv. Jakuba. V krátkém programu vystoupí Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský, Martin Moldan, MBA, biskup Apoštolské církve, Mgr. Petr Hladík, první náměstek primátora města Brna, Mons. ThLic. Václav Slouk, děkan brněnský a za média vystoupí Mons. Martin Holík, ředitel rádia Proglas a P. Zdeněk Jančařík, SDB, šéfredaktor Salesiánského magazínu. Všichni návštěvníci jsou srdečně zváni na vernisáž i výstavu samotnou.

 

Kdo je autorem vystavovaných fotografií?

Jsou to fotografové společenství Člověk a Víra. Toto celostátní společenství zastřešuje práci dobrovolných fotografů, kteří uměleckou formou dokumentují významné církví akce v naší zemi i v zahraničí. V současnosti má sdružení více než sto třicet dobrovolníků po celé České republice – převážně amatérů a poloprofesionálů, ale také některých lidí, které živí jen fotografie, věřící,
hledající i nevěřící. Nejmladšímu členovi je 14 a nejstaršímu 77 let. Všichni svou práci konají bez nároku na honorář.

 

Další informace o výstavě

Je to unikátní výstava, která se snaží zachytit neviditelné – duchovní rozměr člověka. Více než osmdesát fotografií představuje kouzlo hry se světlem v nádherných prostorách českých katedrál, ale také na nejrůznějších poutích a setkáních mládeže, zvláště na Celostátním setkání mládeže v Olomouci, charitativní práci, slavnostech a na řadě dalších akcí. Je to jakýsi průřez významných církevních událostí v loňském roce. Zároveň se pro zájemce může jednat o možnost, jak se společenstvím Člověk a Víra navázat bližší kontakt. Sdružení totiž stále přijímá další fotografy, nováčkům přitom nabízí zaškolení týkající se jak fotografování obecně, tak specifické oblasti sakrální fotografie a v neposlední řadě společný duchovní růst.

EvaHavlátová zvažuje, že pojede na akci Výstava fotografií Člověk a Víra.