Týden modliteb za mládež 2013

neděle, 17. března 2013   do   neděle, 24. března 2013
Česká republika

Letošní „Týden modliteb za mládež“ proběhne ve znamení oslavy XXVIII. Světového dne mládeže, který si v České republice připomeneme na diecézních setkáních mládeže s biskupy a následně i v brazilském Rio de Janeiru na světovém setkání s papežem (nebo třeba i na Slovensku).

Co je to Týden modliteb za mládež?

Týden moditeb za mládež jsou dny, kdy je církev vyzvána, aby se modlila za své mladé. Koná se v týdnu před květnou nedělí a tedy i v týdnu před diecézními setkáními mládeže s biskupy. Týden modliteb za mládež je časem, kdy mladí mohou intenzivněji cítit, že je církev provází. V neposlední řadě je tento týden příležitosí také pro nás, mladé, modlit se za sebe navzájem a tento rok i za plánované celosvětové setkání a za nového papeže.

Motto

Motto, které papež vybral pro letošní světový den mládeže a které provází i Týden modliteb za mládež, zní: „Jděte, získejte za učedníky všechny národy“ (Mt 28,19).

Průvodce Týdnem modliteb

K příležitosti Týdne modliteb za mládež je vydávána i speciální brožurka, která má být pomocníkem všem, kteří se rozhodnou zapojit se do modlitby.Každý den provází biblický text, úryvek z poselství papeže ke Světovému dni mládeže, zamyšlení, úkol a přímluvy. Pokud se vám nechce brožurka stahovat, můžete využít k modlitbě i signály.cz - texty z brožurky budou vycházet v příslušné dny ve Slově na den.

Brožurka ke stažení: TMM-13_finalni-verze (1).pdf

 


Podrobnosti
Vložila: majkiii
Vloženo: 6. 3. 2013
Upraveno: 9. 3. 2013

vytvořila akci.

Napsat komentář »