Tříkrálový průvod 2013 v Praze na Hradčanech

sobota, 5. ledna 2013      15:30  do  17:30
Praha 1 - Hradčany
z Hradčanského na Loretánské náměstí

Všechny vás srdečně zveme na Hradčany, kde v předvečer Slavnosti Zjevení Páně, tedy v sobotu 5. ledna 2013, v 15:30 hodin přijedou už po osmnácté do našeho hlavního města Tři králové.

Králové na velbloudech, doprovázeni pážaty, staročeským lidem a koledníky tříkrálové sbírky, vyjedou ve výše uvedeném čase z bran Arcibiskupství pražského na Hradčanské náměstí, kde všem koledníkům a ostatním přítomným požehná z balkonu AP otec kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský. Po tom už všichni společně vykročí k Betlému. Průvod půjde Loretánskou ulicí, kde se setkají s králem Herodem, odkud půjde dál už bez zastávky až ke Svaté rodině na Loretánské náměstí. Tam se Tři králové pokloní malému Ježíškovi a předají mu své dary, zlato, kadidlo a myrhu.

Po té předají také své poselství, které bude patřit zejména dětem a jejich rodičům, avšak zároveň i celému městu a národu.

Na závěr mohou děti ke Třem králům i k malému Ježíškovi přijít, pozdravit se s nimi a zanechat u jesliček svůj dárek, který následujícího dne, 6. ledna, Tři králové přinesou nemocným dětem na vybranou dětskou kliniku.

Děti mohou jako dárek přinést například dětské knížky, omalovánky, skicáky, pastelky, pera, diáře, hezká klíčenka, také hračky, ale ne plyšové. Dobře vybrané dárky jistě udělají radost všem dětem: malým i větším.

Věříme, že tato akce nachází zalíbení u samotných svatých Tří králů, kteří v nebi před Boží tváří bez ustání prosí o vzkříšení autentického duchovního života v naší zemi. Ovšem že nejen u nás, ale v celém neklidném světě, který po duchovním životě prahne stále víc.

Společně se na vaši hojnou účast těší:

Za Arcibiskupství pražské: Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský
Za Arcidiecézní Charitu Praha: Mgr. Pavel Šimek, zodpovědný za Tříkrálovou sbírku
Za Misionáře identes: P. Antonín Lukeš, M.Id, zodpovědný za Tříkrálový průvod


Podrobnosti
Vložila: majkiii
Vloženo: 14. 11. 2012
Upraveno: 12. 12. 2012

vytvořila akci.

Antonio V. Pérez C.

Tři králi chtějí se na vás dívat a popovídat se s vámi…. Přijďte a udělejte jim radost. Je to dobrý nápad… oni mají, před Bohem zvláštní postavení. Oplatí se se nimi kamarádit, ještě lépe, přátelit.

Antonio V. Pérez C.

Díky všem, kteří se na to alespoň podívali.
Prosím od vás o modlitbu za dobrý počasí a vydařený průvod.

Zobrazit 2 komentáře »