Pouť do Číhošti

neděle, 24. února 2013      08:00  do  17:00
Číhošť

Občanské sdružení Mladí lidovci srdečně zve zejména mladé zájemce na pouť do Číhošti spojenou s odpoledním historickým exkurzem, která se bude konat v neděli 24. 2. 2013, u příležitosti výročí umučení místního kněze Josefa Toufara komunistickou StB.

Po dopolední pouti a mši proběhne odpolední historický exkurz ve formě komentované prohlídky obce, možnosti navštívit výstavu věnovanou životu P. Toufara a interaktivní besedy s místním farářem P. Josefem Pospíšilem, básníkem a autorem Toufarovy biografie Milošem Doležalem a členem Ústavu pro studium totalitních režimů Janem Zahradníčkem.

8:00 - 10:15
dobrovolný komentovaný poutní pochod Ledeč-Číhošť

10:30 - 11:30
Mše Svatá

11:30 - 13:00
oběd, individuálně prohlídka výstavy o P. Toufarovi

13:00 - 13:45
komentovaná procházka Číhoští, navštívení středu ČR

14:00 - 17:00
Beseda s Mgr. Milošem Doležalem (redaktor ČRo, básník, autor knihy); Janem Zahradníčkem (člen Ústavu pro studium totalitních režimů,syn komunisty vězněného básníka) a P. Josefem Pospíšilem (místní farář), čtení z pramenů a knihy M. Doležala "Jako kdybychom dnes zemřít měli", promítání filmového dokumentu StB o číhošťském "podvrhu".

Besedující: "číhošťský zázrak" v soudobé tvorbě, svědectví o 50. letech - J. Zahradníček; Tzv. "číhošťský zázrak" a vhodná úcta, Toufarův odkaz v rukou církve - J. Pospíšil; Toufarův život, kněžství a umučení - M. Doležal.

Případné dotazy můžete směřovat na mistopredseda-zpravodaj@mladilidovci.cz (Jan Zasadil).

www.mladilidovci.cz

Profil akce na facebooku zde

 

Předjednány 2 autobusy:

1. na trase Uherský Brod-Zlín-Olomouc-Brno-Číhošť a zpět

2. na trase Praha-Číhošť a zpět

(dojezd na mši sv., odjezd v 17 hodin).

Pojedou, pokud bude zřejmé, že se naplní :-)


Podrobnosti
Vložil: vojtec
Vloženo: 3. 2. 2013
Upraveno: 10. 2. 2013

vytvořil akci.

vojtec

Vážení přátelé, pokud váháte kvůli dopravě, máme předjednány 2 autobusy. 1. na trase Uherský Brod-Zlín-Olomouc-Brno-Číhošť a zpět, a 2. na trase Praha-Číhošť a zpět (dojezd na mši sv., odjezd v 17 hodin). Pojedou jen, pokud se naplní.

Martin200

Vážení přátelé, dpoufám, že se zde s Vámi se všemi potkám :-)

Zobrazit 5 komentářů »