tina

tina

Sv. Rita z Cascie se slaví zítra u augustiniánů na Malé Straně. Mše svatá v 9:30.
Patronka beznadějných situací (nepochybně jsou "beznadějné" jenom z lidského hlediska).
Se sv. Ritou mám takovou speciální dohodu...

– upraveno
tlejboj

Za krále Holce byla za groš ovce.

Zobrazit 1 komentář »

Hledám choralistu na střídavé zazpívání chorálních částí k rané polyfonii (ženský dvojhlas).
Požadavky: předchozí hudební vzdělání není nutné (některé je i nevýhodou), přirozeně znějící hlas, relativně dobrý psychický stav, sympatie k liturgii je velmi vítaná, spíš na překážku jsou příliš vysoké umělecké ambice a vyhraněný (nejen) hudební názor.
Tak jestlipak se někdo ozve?

Napsat komentář »

Pracovní překlad o průběhu sympozia OBLÁTI PRO BUDOUCNOST z posledního newsletteru Severoamerické asociace rektorů benediktinských oblátů:
https://docs.google.com/document/d/1FaB20FxpHqXGwSxZ_q0bZGUjrdhBUjbGMWSL9MAXJDg/edit?usp=sharing

Napsat komentář »

Hledají se zpěváci, kteří by se věnovali zpěvu gregoriánského chorálu (převážně zatím podle Graduale Simplex, po "zapracování - prozpívání" je možné Graduale Triplex) a skladeb sv. Hildegardy z Bingen.

– upraveno
dromedar

tip: na KTF UK se teď pravděpodobně zase učí seminář gregoriánského chorálu (co akorát s mým nástupem umřel a akorát po mém odchodu byl slavně vzkříšen), tak by nemuselo být marné zkusit zalovit tam.

Zobrazit 1 komentář »
Napsat komentář »
tina

Schválně: Kdo ví, kde to je?

Zobrazit 1 komentář »
Lucie_J

nádhera:-)

tina

Dlouho plánovaná pouť z Norcie do Cascie. Na cestě jsem potkala jenom místní lidi u jejich obydlí. 3 rolníky jsem viděla na poli sklízet obilí, jinak nikde nikdo...

Zobrazit 3 komentáře »
Napsat komentář »

Tak Noc kostelů za námi. Asi týden jsem si broukala cestou v tramvaji staroslověnské kantikum - bylo to jako cvičení na durovou stupnici (což mě zvyklé na všechny jiné jenom ne dur nutilo k neustálé pozornosti). A nakonec jsem noty někde zapomněla - snad ve škole. No hlavně, že jsem měla razítko, texty na akathist a další věci. Evangelní kantikum se vždycky dá nějak odzpívat, akathist bez papíru ani ťuk.

Napsat komentář »
Zobrazit 1 komentář »