Včera jsem dočetla knížku Chlapec, který se setkal s Ježíšem od autorů Immaculée Ilibagiza a Steve Erwin. Vypráví příběh z roku 1982, kdy se 14letému chlapci jménem Segatašja zjevil sám Ježíš krátce po tom, co jeho Blahoslavená Matka navštívila tři mladé vizionářky v malé zapadnuté vesničce Kibeho (Rwanda, Afrika). Segatašja byl pohanský negramotný pasáček, který byl Ježíšem vyzván, aby se s ním vydal na misi. Chlapec souhlasil s podmínkou, která byla Ježíšem přijata, že mu zodpoví otázky ohledně víry. Pán se chlapci pravidelně zjevoval a vysvětloval mu, že lidé musí očistit svá srdce,… Zobrazit více

Včera jsem dočetla knížku Chlapec, který se setkal s Ježíšem od autorů Immaculée Ilibagiza a Steve Erwin. Vypráví příběh z roku 1982, kdy se 14letému chlapci jménem Segatašja zjevil sám Ježíš krátce po tom, co jeho Blahoslavená Matka navštívila tři mladé vizionářky v malé zapadnuté vesničce Kibeho (Rwanda, Afrika). Segatašja byl pohanský negramotný pasáček, který byl Ježíšem vyzván, aby se s ním vydal na misi. Chlapec souhlasil s podmínkou, která byla Ježíšem přijata, že mu zodpoví otázky ohledně víry. Pán se chlapci pravidelně zjevoval a vysvětloval mu, že lidé musí očistit svá srdce, protože konec časů se přiblížil a Ježíš se již vydal na cestu zpátky na zem. Zajímavé čtení o zjevení, které určitě stojí za to.

Zobrazit 1 komentář »

K mému příspěvku z 6.6. - jméno Immaculée znamená ve francouzštině Neposkvrněná. Taky bych se chtěla takhle jmenovat. Musí to pro ni být velká čest.

P.S.: Moje malá sestřenice se jmenuje Anastázie, což znamená Vzkříšení. Taky jí to trochu závidím :)

Napsat komentář »

Minulý týden jsem dočetla knížku Přežila jsem od Immaculée Ilibagiza, která je příběhem autorky, jež vypráví o genocidě v africké Rwandě. Ona a 7 dalších žen jejího kmene, který byl odsouzen k vyvraždění, se ukrývaly v maličké koupelně (1x1 metr) v domě místního pastora po dobu 3 měsíců. Masakr, násilí a brutalita, která se prováděla na tamních lidech, je pro nás, Evropany, nepředstavitelná. V knize je podstatné hlavně to, jak hluboký vztah s Bohem si Immaculée během genocidy dokázala vybudovat. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou, a mohu ji jen vřele doporučit všem, kteří tyto… Zobrazit více

Minulý týden jsem dočetla knížku Přežila jsem od Immaculée Ilibagiza, která je příběhem autorky, jež vypráví o genocidě v africké Rwandě. Ona a 7 dalších žen jejího kmene, který byl odsouzen k vyvraždění, se ukrývaly v maličké koupelně (1x1 metr) v domě místního pastora po dobu 3 měsíců. Masakr, násilí a brutalita, která se prováděla na tamních lidech, je pro nás, Evropany, nepředstavitelná. V knize je podstatné hlavně to, jak hluboký vztah s Bohem si Immaculée během genocidy dokázala vybudovat. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou, a mohu ji jen vřele doporučit všem, kteří tyto řádky čtou.

elektronka

Už jsem o ní hodně slyšela, ale stále nenašla odvahu ji číst. Muselo to být slovy nepopsatelně brutální...

tectvrt

Bylo, fakt masakr

Zobrazit 2 komentáře »