Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek zkoušky

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem zkoušky.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #zkoušky

JiKu

Dovolil bych si oponovat.

Nikoli průměrnost, ale to, že "vím jaká jsem", že s tím umím pracovat, využívat toho výhody a kompenzovat nevýhody.

Daleko horší je vědět kým jsem, ale chtít být někým jiným.

Ještě horší je nevědět, kým jsem.

A zdaleka nejhorší je myslet si, že jsem tím, co nejsem.

Jinak se zdá, že ten učitel byl dobrý psycholog, protože mluvil o jedničkářkách a trojkařkách, ne o jedničkářích a trojkařích, ti fungují úplně jinak.

heiduška

Uznávám, nedovedla jsem to úplně pojmenovat, proto jsem napsala průměrnost. Učitel mluvil ze zkušenosti z toho, co za tu dobu vypozoroval. I přes to mě ale dokázal tímto povzbudit.

vildatom

Super. Tak to je dobrý. :-) No a pravda to je.

heiduška
heiduška
vildatom

Zajímavé Míšo.

Lenka Dvořáková

Přemýšlím co k tomu napsat. Nemá to chybu!

heiduška

Děkuji Leni, takové příběhy píše sám život. :))

slachmánek

Taky rád vytírám podlahu, uklidní mě to a dokážu si při tom srovnat myšlenky ;-) Podle mě jsou podobné činosti (nenáročné na přemýšlení) nejlepší odpočinek od stresu!

heiduška

děkuji! :) k slachmánek: přesně tak, jen ta podlaha je asi nejlepší, pád a naráz vstane, ale jen při pádu se pochopí ta láska, vytrvalost, smíření :)

David Müller
David Müller
dromedar

Jestli, tak jen úplně maličko. Matematika mi opravdu nikdy nešla a pokud vím, na ČVUT jsou matematické předměty na všech oborech koncipovány jako vylévací.

slu-nicko

To asi jsou :-)
No, já to mám naopak... s čísly si rozumím, ale neumím mluvit a rozumět psanému (netechnickému) textu mi dělá potíže. A tak zkouším překročit svůj stín a studuju obor, kde se JENOM mluví, čte a píše :-)

Tak mě napadá - možná, že by se tenhle můj komentář hodil spíš pod Váš novější článek, kde citujete JiKu:
"Lůzr je pak ten, který se (zpravidla tvrdošíjně) snaží dělat to, v čem má handicap, místo toho, aby se soustředil na to, na co má přednost." - protože právě tohle (a opravdu tvrdošíjně) dělám ;-)

Martin Múčka (Smile)

Skvělé! =) Miluju tyhle "Boží haluze"! Racionálně si člověk říká: "Šance tak 1:500." A ono to nakonec dopadne takhle... :D
Líbí se mi, že Bůh občas pozitivně zasahuje do statistiky a někdy zvláště významně :D

deFlegmatique

A proč neprosit o dobrou známku? Ano, není to třeba věc, na které stojí svět a to co je důležité je do jisté míry relativní, ale nikdy nevíme, k čemu se nám to může hodit, nebo čemu to může pomoci. A jestli jak píšeš Norku jsi začal brát svého anděla strážného více vážně, pak myslím, že to má hned o smysl více.
Myslím, že můžeme být rádi za vše, co nás ve víře povzbuzuje, stejně jako za to, co naši víru prověřuje. A určitě i na takovéto maličkosti lze nabýt zkušenost s Bohem.

kacarovi3

Žarošic a tam byla plocha zaplněná důchodci.Přemýšlel jsem,kde asi jsou všichni mladí.Vím,že P.Marie je v Žarošicích přítomná.Čeká na každého z nás.Cítím tam tolik jejich milostí,její sílu,kterou nám dává do života,kterou nás provází do našich domovů.Bolí mě ten nezájem mladých lidí.Je to naše nebeská matka,ochránkyně Moravy a jediná nebeská bytost,která není omezená naší vůlí,jak Bůh nebo Kristus s Duchem svatým.Když se jí zasvětíme,svěříme do jejích rukou naše závislosti,zlozvyky,ona nám dá sílu,jenž posílí naši slabou vůli a v bázni Boží se všeho,co nám brání ve vztahu k Bohu,zbavit.Pavel.

Petra Petulla Urbanová

ó, Žarošice :), ale ano, ti mladí tam jezdí taky :) je možné, že tam nebyli z toho důvodu, že neví, za co se modlit, ptz si myslí, že mají vše ve svých rukou... a modlení? na to přece není čas..