Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #zázrak


Petr Esner

K devátému výročí této události přidávám na signaly.cz

ailiyah

Taky se mi stalo, že jsem viděla Boha. Napsala jsem si to do sešitu a dodnes to mám schované. Ale je lepší to neříkat lidem, kteří to považují za nějaké halucinace. Hezký příběh :-) Má to švih, umíš psát.

Zobrazit 3 komentáře »
Fifi

@Vorbis:
No jo, ale nikdo z nás nežije izolovaný život, kde by veškeré naše smýšlení ovlivňovaly toliko filosofické úvahy. Žijeme normální životy a to, co prožíváme (tedy zážitek) nás nutně formuje. Na počátku téměř každé velmi dobře promyšlené cesty je nějaký impuls zvnějšku (vzpomeňme Newtona a jeho jablko). Nevidím na tom nic špatného. Když někdo popisuje, jak poznal svou ženu, taky neřeknete: "To je ale povrchní blb. Vzal si ji, protože do sebe náhodou vrazili v metru." Ale všichni pochopíme, že tímto náhodným zážitkem začala dlouhá cesta ke vztahu těch dvou. Totéž jsem pochopila z článku.
PS: Je Váš nick odkazem na exkvizitora Vorbise z díla T. Prachetta? (nesouvisí to, jen mě to zajímá)

vobis

Fifi: Jistě, to nepopírám. Lidé se nechávají ovlivňovat zážitky, pocity, city, intuicí a vůbec jevy na první signální. A často se na jejich základě rozhodnou správně. Já jenom tvrdím, že je dobré mít pro své rozhodování ještě další mechanismy, které naše rozhodnutí zpřesní a upevní.
P.S.: Trefa, jsem Vorbis podle toho sympatického exkvizitora z Malých bohů.

Zobrazit 8 komentářů »
svíce

Jen ať už žádný kněz nepodniká,prosíme Tě Pane.

JiKu

Kněží budou odpovědní za milionové majetky. Pokud jim tuto odpovědnost nesebere biskup, který pak ovšem bude odpovědný za miliardové majetky. Odpovědní před Bohem a před lidmi.

Jediný způsob, jak osvobodit kněze od povinnosti podnikat by byl volit komunisty.

Co je horší? Když kněz špatně podniká, nebo když káže bludy a hereze?

Kdybych byl knězem, tak bych se dnes poohížel po nějakém řádu, do kterého bych mohl vstoupit A to buď do mnišského, který to s majetkem už 1000 let umí lépe než ostatní, nebo do žebravého, který žádný majetek nemá..

iddqd


Mně přijde určitým způsobem spravedlivé, pokud majetek uloupený katolické Církvi a teď jako kořist rozdělovaný mezi všelijaké nekatolické náboženské společnosti, bude opět rozkraden a prošustrován.

Zobrazit 3 komentáře »