Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #zázrak


PedroRafaelo

K devátému výročí této události přidávám na signaly.cz

ailiyah

Taky se mi stalo, že jsem viděla Boha. Napsala jsem si to do sešitu a dodnes to mám schované. Ale je lepší to neříkat lidem, kteří to považují za nějaké halucinace. Hezký příběh :-) Má to švih, umíš psát.

Zobrazit 3 komentáře »
Fifi

@Vorbis:
No jo, ale nikdo z nás nežije izolovaný život, kde by veškeré naše smýšlení ovlivňovaly toliko filosofické úvahy. Žijeme normální životy a to, co prožíváme (tedy zážitek) nás nutně formuje. Na počátku téměř každé velmi dobře promyšlené cesty je nějaký impuls zvnějšku (vzpomeňme Newtona a jeho jablko). Nevidím na tom nic špatného. Když někdo popisuje, jak poznal svou ženu, taky neřeknete: "To je ale povrchní blb. Vzal si ji, protože do sebe náhodou vrazili v metru." Ale všichni pochopíme, že tímto náhodným zážitkem začala dlouhá cesta ke vztahu těch dvou. Totéž jsem pochopila z článku.
PS: Je Váš nick odkazem na exkvizitora Vorbise z díla T. Prachetta? (nesouvisí to, jen mě to zajímá)

vobis

Fifi: Jistě, to nepopírám. Lidé se nechávají ovlivňovat zážitky, pocity, city, intuicí a vůbec jevy na první signální. A často se na jejich základě rozhodnou správně. Já jenom tvrdím, že je dobré mít pro své rozhodování ještě další mechanismy, které naše rozhodnutí zpřesní a upevní.
P.S.: Trefa, jsem Vorbis podle toho sympatického exkvizitora z Malých bohů.

Zobrazit 8 komentářů »

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »