Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek vztah

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem vztah.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #vztah

PetrST

Článek se mi líbí. Rád bych si promluvil s autorem, protože nemám dostatečné zkušenosti a byl bych rád, kdyby mi některé věci vysvětlil z pohledu svých zkušeností manžela a otce. Je pro mě důležité být na tyto velké role připravený.

Dovolil jsem si i napsat svůj pohled na některé podněty v článku. Doufám, že nepohorším, ale případně rozvedu věcnou diskusi.

https://petrst.signaly.cz/1910/k-manzelstvi-a-otcovstvi-je-treba-dorust

Hrabosh

Pro mě je to jako z jiného světa. Žena po porodu může být fyzicky a (nebo) psychicky velmi vyčerpaná a nedovedu si představit, že krom sebe a malého tvorečka (a případně dalších dětí) bude láskyplně čekat, jestli ji pomůže přebalit miminko. Vím o mnoha ženách, které měly po porodu problém udržet se na nohou. Pomoc s přebalením novorozence tak od manžela považuju za naprosto samozřejmou.

Druhak nechápu, jak se žena matkou stává a muž se rozhoduje. Mateřství není libý pocit, který se vždy dostaví s porodem.

"Myslím, že většina problému v tomto období vzniká právě díky tomu, že se muž nenaučil přijímat lásku i od dětí a vyžaduje ji jen od ženy a to ve formě sexu." Tohle je taky perla.

Celkově si myslím, že období po porodu je pro vztah náročné a je třeba se na něj nějak připravit.

Hrabosh

Se způsobem prezentovaným v tomto článku ale nesouhlasím.

Tohle tu píšu hlavně pro @PetraST, abych dala najevo, že jsou manželé, kteří s tímto článkem nesouzní (a přesto je muž skvělý otec i manžel).

Blogový příspěvek byl smazán.

LudmilaLáz
LudmilaLáz
KMirjam

Viděla jsem fotky z pochodu za život, zjm z Klárova, a s velikým smutkem jsem na nich viděla pomník padlých válečných letců z bitvy o Británii v obležení tlupy malých i velkých dětí, ale i jejich rodičů. Všichni se cpali klobásama, kelímky a tácky všude okolo, a i docela velké děti se bavily tím, že po památníku hrdinů- fakticky hrobce, se smíchem a plnou pusou zmazanou od hořčice šplhaly po pomníku jak po atrakci až nahoru.
A bylo mi smutno. Stejně jako ochrana života je důležitá i úcta, pieta, důstojnost aspoň na některých místech a výchova k ní. Když se zrovna z takové akce stane happening opovrhující životy těch, kteří žili před námi, poněkud to celou akci snižuje na pouťovou atrakci a ubírá jí to na důstojnosti a důvěryhodnosti., Znechutilo mě to.

maxmilianrex

Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Bránění života druhých, stojí mnohem výš, než neúmyslné zneuctění pomníku.

RealToltekDzehenuti

Ale koláčky tam byly ne :P ?

KMirjam

@mamilianrex píšu: "Stejně jako ochrana života je důležitá i úcta, pieta, důstojnost .." myslím si totiž, že obojí tvoří nedílný celek. Nestavím nic výše ani níže. Kdyby šlo aspoň o jev marginální, ale neúcta a výchova k ní, je dost děsivým projevem naší doby obecně a stupňuje se.-Čekala bych, že aspoň lidé, hájící základní hodnoty a rádi by se stali příkladem, se sami chovají jak prasata. To je celé.

RealToltekDzehenuti

No když jsem byl v Jeruzalémě v chrámu božího hrobu zažil jsem něco příšerného lidi se tam chovali jako prasata.

maxmilianrex

KMirjam, ano já vím co píšete. Já vám zase píšu, že záchrana života a boj proti nelidským zákonům a nelidské mentalitě je víc, než pieta. Vyčítala byste Nicholasi George Wintonovi, že při záchraně židovských dětí, poškodil nějaký pomník?

KMirjam

Navíc nejde o poškození ale o naprostou neúctu k životům padlych.

maxmilianrex

Mám takovou představu, jak organizátoři Pochodu pro život přijdou do nebe, budou je tam vítat zachráněné děti, zachráněné matky, které nepřišly díky varování před potratem do pekla a taky je tam uvítají český letci z anglických perutí. Pak se ale od někad jinad ozve hlas: "Musím si postěžovat, sice zachránili tolik životů, ale nechali jíst děti z upatlanýma ústama od klobás nad vaším památníkem." Co myslíte, že na to čs.letci? Možná za ně promluví otec kardinála Duky.

LidiLidi

Dovolím si jen drobnou poznámku k diskusi o památníku. Způsob chování je mimo jiné odrazem toho, jak památník ne/plní svoji funkci - od kýčovitého nabubřelého památníku umístěného v nevhodné lokalitě nelze čekat, že bude vyzývat k pietě.

KMirjam

No, spíš jak koho. Je fakt, že neúcta k čemukoli je dnes vlastní 99% lidí, těžko čekat, že zrovna křesťané by mohly být výjimkou.

AlenaHr

@KMirjam: Šplhat po pomníku je samozřejmě neuctivé - pořadatelé z pódia vyzývali, aby po pomníku nikdo nelezl. My to našim dětem nedovolili. Ale třeba Vaše znechucení zmírní, když si představíte, že mnozí účastníci ze vzdálených míst ČR vstávali ten den před 3. ranní hodinou, aby mohli osobně Pochod pro život a rodinu podpořit. Věřím, že se na neukázněnosti těchto dětí podepsala oprávněná únava rodičů. Přijelo 10.000 lidí. Prosím, neshazujte proto úmysl celé akce.

KMirjam

@AůlenaHr ok. To beru. A děkuji za smysluplný laskavý komentář. Na Signálech trochu výjimka. Vaše argumenty beru a za formu sdělení srdečně děkuji.

RomanS

Hrdinní letci jistě mají z bezstarostných dětí na jejich pomníku radost. Však taky za ně položili své životy. Ne za plytké morality o velikém smutku.

dtto

Všichni na pomníky, ať má džem zlost.

dtto

"Nalézat odvahu naučit se správně sympotermální metodu, objednat si publikace z CENAP, přijít na kurz, a hlavně, s vyškolenými poradci konzultovat záznamy. Je jich zde v ČR již dost, sdružených v Alianci poradců https://www.cenap.cz/aliance-poradcu"

- Jen aby se prašulky hezky sypaly, viďte, paní doktorko?

LudmilaLáz

@KMirjam stran toho pomníku- to je mi líto, že to takto chápete.
Já už mnohé věci vidím pohledem babičky, a tak to, že se děcka klouzaly na podstavci, v dané chvíli za nějaký projev neúcty k nikomu a k ničemu nepovažovali. Možná Vás to překvapí, ale spíše jsem babičkovsky vnímala originalitu, miltifunkčnost daného. Je pravda, že pro mnohé děti to bylo po časném vstávání, dlouhé cestě do Prahy, náročné pěší cestě Prahou na Hrad, poměrně po dlouhé mši, cestě na Klárov..určité zpestření. Ale to, že by se mělo jednat o nějako hanobení, to rozhodně ne.
Pokud se jedná o mne osobně, nikdy bychom s manželem ani kdysi našim dětem, ani nyní vnoučatům nedovolili nějaké čmárání nebo poškozování žádného pomníku. Ale tady se podstavec pomníku spíše vyleštil.

KMirjam

@LudmilaLáz chápu vás ale zároveň mě trochu překvapuje, ze v tom nevidíte problém.Jednak se jedná o sochu, a těžko uvěřit že si to asi nikdo neuvědomoval, na fotkách jsem viděla rozjívené děti až na vrchu, na křídlech lva. Kdyby se socha poškodila, nevím kdo by škodu v řádu statisicu uhradil. Za druhé jde o sochu- pomník jako vzpomínku na padlé letce, dala by se považovat v jistém smyslu za nahrobek, nebo prostě místo piety. Očekávala bych proto aspoň od rodičů minimální zájem své potomstvo trochu poučit, aspoň úměrně věku. Pokud se děti takhle chovají i na výstavách, v cizině, nebo na hřbitově , pak tedy PanBuh s námi a zle pryč. Na druhou stranu je prostě všeobecná neúcta ať už k uměleckým dílům , praktickým věcem ale i k přírodě bohužel rysem dnesni doby.

KMirjam

Pouze jsem chtěla poukázat na patadox, že někdo demonstruje za nějaké hodnoty, ochranu života, což je samozřejmě krásné, na druhou stranu tyto hodnoty popírá totální neúctou k životům padlých a uměleckým objektům jako výrazu lidského ducha. Představují si tak zábavu ke ktere by třeba děti rozdovadela možnost klouzat se po náhrobků Medicejskych nebo ztekat stěny katedrál

KMirjam

Zároveň nechci působit jako úplný mravokárce, zkrátka jsem z rodiny kunsthistorika a v úctě k uměleckým předmětům (ať už jakékoli úrovně) a nejen k nim, jsem zkrátka byla vychována a mám to hluboko v sobě.

RomanS

Jinak ještě k tomu vašemu moralizování a údajnému rozporu, který tam vidíte: rozpor by tam byl, kdyby demonstrovali památkáři. Zde ale demonstrovali jiní a něco jiného: Život. Dětí a rodin. To, že jsou a nebojí se jít proti kultuře smrti. Za to také padli ti letci, ne za pomník a kulturní památku.

Jen si to představme: Letec z nebe kárá děti za lození po svém pomníku a chválí moralizátora za jeho "veliký smutek" nad tím.

maxmilianrex

Stalo se v den Pochodu pro život: Kousek za Prahou, na východ od Horních Počernic se nachází malá víska s názvem Jirny. V době, kdy Prahou procházel PPŽ, se v kostele v Jirnech konal křest malého dítěte. Křtil můj kamarád ze skautu pater Vojtěch Eliáš. Při obřadu vzal malou sestřičku křtěnce a posadil ji na oltář aby lépe viděla. Ačkoliv přítomní byli ražení liberálního, přece se jeden z nich ozval řka:"Ale otče, to je přece oltář." Otec odpověděl:" Oltář to je, ale postranní" A nyní otázka pro KMirjam: znáte nějaké posvátnější místo, než oltář? Pobuřuje vás to, co jsem popsal?

dtto

Jakýpak oltář? V templech KHS jsou jen obětní stoly: volně stojící nebo přiražené ke stěně.

maxmilianrex

Byl to oltář,

SkoroPaladin

Pochod pro život fajn/cajk. Děti na pomníku necajk/nefajn. Je lepší, když pochod proběh i s dětma s klobásama na pomníku. Ale mohlo to být ještě lepší bez klobás na pomníku. Estetika dostala trocha políček od pár buranů no (buranů - rodičů). Stalo se, co už (taky sem tu fotku viděl).

Příklad s oltářem je trocha mimo (jiný principy, situace etc).

SkoroPaladin

@Solipso - koukám že máme nové oblíbené slůvko džem. A vypotil jsi i KHS - slušnej výkon.

maxmilianrex

Poslyšte, je fakt, že se mi klobásy a vůbec atmosféra posledních pochodu líbí méně, než v dobách "ilegality", ale pokud to kritizuje rodiče člověk, který sám děti odmítá a raději je už deset let jen "zadaný", přijde mi to pokrytecké.
Příklad s oltářem je jen pro ty, co chápou,

SkoroPaladin

@maxmilianrex No, netuším kde jste vzal že děti odmítám a že jsem "raději je už deset let jen "zadaný". Ono se na signálech dá měnit vlastní info o uživateli kdykoliv, nejen jen před 10-ti lety ;-).

maxmilianrex

Nevím, jestli to tam máte deset let, možná devět, nebo jedenáct, ale pokud si svou zadanou nechcete tak dlouho vzít, vyplývá mi z toho, že nechcete rodinu.

SkoroPaladin

Tož aby maxmilianrex nemusel tápat, jak dlouho mám na signálech status - zadaný. Mám to cca 3/4 roku. Mimochodem je to zajímavá historka, proč jsem si to změnil. Jeden maxmilianrex mi totiž tehdy napsal něco docela hnusnýho, co zcela nepokrytecky a hrdinně po asi 2 až 5ti minutách smazal (týkalo se to mýho panictví a už si naštěstí nevybavuju čeho všeho ještě).

maxmilianrex

Nevím co je hnusnýho na tom, že jste panic, je to sice ve vašem věku divné, ale rozhodně to není urážka, nebo myslíte, že ano? Rozhodně, kdo nechce rodinu, nechce děti.

SkoroPaladin

To co jste tehdy napsal hnusný bylo (napsal jste to zcela záměrně, protože jste chtěl zranit). A zbaběle jste to taky velmi rychle smazal. Každopádně pakliže jsem já panic, tak jsme maxmiliáne oba panicové.

RealToltekDzehenuti

1A uviděl jsem, hle, Beránek stál na hoře Sión a s ním sto čtyřicet čtyři tisíce těch, kdo mají na svých čelech napsáno jméno jeho i jméno jeho Otce. 2A uslyšel jsem hlas z nebe jako zvuk mnohých vod a jako zvuk velikého hromu. A hlas, který jsem uslyšel, byl jako hlas harfeníků, hrajících na své harfy. 3Zpívali novou píseň před trůnem, před těmi čtyřmi živými bytostmi a před staršími. Nikdo se nemohl naučit té písni než těch sto čtyřicet čtyři tisíce vykoupených ze země. 4To jsou ti, kteří se neposkvrnili se ženami, jsou to panici. To jsou ti, kteří následují Beránka, kamkoli jde. Ti byli vykoupeni z lidí jako prvotiny Bohu a Beránkovi. 5V jejich ústech nebyla nalezena lež; jsou bez úhony.

RealToltekDzehenuti

Příště si tu klobásu a hořčici servírujte v kostele na oltáři...

dtto

Paráda, díky Realovi za odkaz. Teď ještě nalézt kodex Q, z něhož libovky a Kmirdžem čerpají. A zjistit, čí logia obshuje.

RomanS

Aneb kdo všechno je schopen se účelově semknout, až z toho nenávist stříká - nijak to ale nepřekvapuje, vidět zombie pohromadě.

RomanS

A zjistit, čí logia obshuje - kde je řídící jednotka.

LudmilaLáz
LudmilaLáz
JiKu

Jé, to je sranda!

Možná si pisatelka neuvědomila, ale když se to čte, sranda vyplyne.

Ta světská předsevzetí jsou "budu, začnu, udělám ..."

Ta nábožná přesdevzetí jsou "chci, chci, chci ..."

A že bych byl tam, kde mě Bůh právě potřebuje?

No, možná, i když je to málo pravděpodobné.

Většina lidí je tam, kde je Bůh potřeboval minule.

slachmánek
slachmánek

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

26. 11. 2019 Ne/plodné období po porodu
Brno
11. 11. 2019 Ne/plodné období po porodu
Brno
22. 10. 2019 Ne/plodné období po porodu
Brno
19. 10. 2019 Kojení a návrat plodnosti
Brno
14. 10. 2019 Ne/plodné období po porodu
Brno
dnes Manželské večery
Brno
19. 9. 2019 Kurz STM - čtvrtky
Brno
29. 8. 2019 Ne/plodné období po porodu
Brno
26. 8. 2019 Ne/plodné období po porodu
Brno
23. 5. 2019 Možnosti vzájemné spolupráce
Brno
23. 4. 2019 O manželství a sexualitě
Brno
9. 4. 2019 Umění komunikace
Brno
8. 4. 2019 Ne/plodné období po porodu
Brno
25. 3. 2019 Ne/plodné období po porodu
Brno
23. 3. 2019 Kurz STM PPR - soboty
Brno
21. 3. 2019 Kurz STM PPR
Brno
5. 3. 2019 O manželství a sexualitě
Brno
25. 2. 2019 Ne/plodné období po porodu
Brno
14. 2. 2019 Ne/plodné období po porodu
Brno
12. 2. 2019 Co zraňuje a zabíjí manželství
Brno
9. 2. 2019 Kurz STM PPR
Brno
4. 12. 2018 Umění komunikace
Brno
16. 10. 2018 Umění komunikace
Brno
12. 10. – 14. 12. 2018 Víkend o partnerských vztazích
Deštné v Orlických horách
26. 4. 2017 Umění komunikace
Brno
7. 4. 2017 Antikoncepce a katolické manželství
Chomutov
22. 3. 2017 Umění komunikace
Brno
25. 1. 2017 Umění komunikace
Brno
8. 10. 2016 Jak žít spolu a ne vedle sebe - seminář nejen pro manžele
Olomouc
4. 6. 2016 Na cestě ke zralému a spokojenému manželství
Brno
13. 2. 2016 Jak žít ve vztahu a být šťastný!
Zlín
30. 5. 2015 Komunikace a řešení konfliktů
Zlín

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Akreditovaný kurz Kojení a návrat plodnosti z pohledu účastníka- muže
Seminář Kojení a návrat plodnosti 19.10.2019
CENAP na Kefasfestu
Dny ve znamení 25 let CENAP
Po Pochodu pro život
Proč konzultovat záznamy STM?
Co zraňuje a zabíjí manželství
Hoře
V nemoci i ve zdraví
Předsevzetí z trošku jiného úhlu
Meze tolerance
Očekávání
Srdce Ježíšovo, smiluj se nad námi
O jednotě
Jak to teda je?
náboženská taktika
Jsem ráda, že…
dějiny svévole
křesťanské nemoci - nezávislost
Velká zkouška lásky a víry v Boha
Taneční - pohroma nebo pohoda?
Ztratili jsme manželství
Jak žít šťastně ve vztahu a manželství
Zázrak se (ne)konal
Jak se Bětka vdala
O tom, jak mi Pán Bůh dal poznat, že mě má rád
Nebudete-li jako děti...
Radost z manželského sexu
Šest nenapravitelných slabostí Ježíše Krista
Když muži pláčou…
Společná modlitba manželů v Bibli
Být svou paní ve svém domě
Bůh je láska
O čem se nemluví
Stíhačky
Manželská
PODPORA VZTAHU A DOBRÉHO MANŽELSTVÍ
be HARD -5- pět barev
be HARD -3- klíčové otázky
"Princezno"
Nejlepší muži...
Bůh pozvedá
Vztah založený na lásce, důvěře a svobodě vydrží navždy
návrat požehnání
CO JE LÁSKA?
nic moc rande
Existuje v dnešní době ideální partner(ka)??
učednictví - ve zkratce jak začít
dobré a špatné věci
Nad našimi dverami znamenité ovocie (Pies 7,14)
ON a ONA
Jak poznám, že je to ten pravý?! (Značky na cestě)
Nejkrásnější věta, kterou muž řekl své milované
Chceš se naučit v tom chodit aneb Knížka pro budoucí šťastné partnerky a manžel