Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek vzpomínky

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem vzpomínky.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #vzpomínky

deFlegmatique

Věřím, že nenarozené děti jsou v nebi. I přes "Extra ecclesiam ...". Ale přiznávám, že tohle je jediný případ, kdy bych byl ochotný přijmout tvrzení, že dítě je přeci součástí matčina těla. Kdyby totiž tím toužily pokřtěné matky dosáhnout spásy svých nenarozených dětí.

----
Dík za článek.

EvaHavlátová

v podchodu "Myší díra" v Brně u "Hlavasu" taky ráda nakupuji:-); Mějte se požehnaně a díky za pěkný článek:-). Moc Vám to sluší:-)

Heléné

Nesnáším smrad, který se line z nedalekých gumáren, je to vážně síla

Zdendanda

A já se zcela nepokrytě přiznávám, že Zlín považuju za jedno z nejhnusnějších a nejhorších měst u nás vůbec:))
I když podstatnou roli v tom hraje asi čas, který jeho projížděním trávíme při každé cestě k našim...

paluška

@Zdendanda Tož, co na to říct... snad, že bych se místo slova nejhnusnější nezlobila za nějaký eufemismus... a že průjezd od Otrokovic až na Valachy je fakt maso..

PetrST

Já jezdím do té největší moravské dědiny rád...

paluška

@PetrST Zaplať Pán Bůh...

PetrST

Joooo a musím Gottwaldovu pochválit Kozlovnu. Luxusní zíležitost!

Leňouš

Zlín miluju! Sice spousta aut a lidí... , ale to je supr zašívárna, spousta parků, kavarniček, kino, divadlo.. ..prostě kdyz jenom jdu po Zlíně, tak si užívám ze me nikdo nezná a ja neznam nikoho okolo mě...

Tofl

Krásné svědectví.
Mě by třeba nikdy nenapadlo, že budu mít nějaké vazby ke Zlínu, když moje rodná víska je na severu v Jeseníkách :-)
A ejhle, do Zlína díky mému novému domovu (Holešov) jezdívám pravidelně a na přelomu března a dubna bude mít Zlín prom mě ještě větší význam než doposud.

Marťule

Bylo - 24°C a mě něco mezi 10 - 14 a taky jsem bruslila na Dřevnici :) Zlín pro mě znamená prázdniny, přestupní stanici ke stařence a většině taťkové části rodiny. 'chvilka pro juvenilni nostalgii' 😀

PetrST

Milí diskutéři na tomto blogu a Paluško, navrhuji, abychom se někdy sešli v Rajnochovicích a ke cti a slávě Gottwaldova navštívili pramen, z něhož Dřevnica vyvěrá!

paluška

@PetrST Vynikající nápad 😀

PetrST

Tak jo! Házejte volné termíny! :-)

Tofl

U mě z jarních termíů mám zatím volné:
Květen 11-12.5, 14.5, 16-17.5, 20.5, 22.5, 28.5, 30-31.5 nebo to pak nechat až na léto (červenec/srpen)

PetrST

11. - 12. 5. i mě vychází pěkně :-)

KMirjam

Podobné odpadlictví postihlo mé spolužáky Střední odborné školy výtvarné, řečené Hollarka. Jen minimum se věnovalo/věnuje něčemu, co aspoň okrajově s malováním či grafikou souvisí. A to ani těch pár jedinců, kteří šli potom na Akádu. Zato valná většina skončila nebo aspoň prošla psychiatrií.
Bylo to však také trochu tím, jak jsem se dozvěděla s odstupem let z psychologických studií, že naše škola za normalizace opravdu neměla koncepci. S jejím absolvováním jste na výtvarnou práci neměli "dostatečné vzdělání", na VŠ se ovšem dostávali jen kádrově prověření (škola v té době směřovala stále více k politické propagaci a ve vedení byli skalní bolševici). Důsledkem bylo vygenerování největšího počtu psychiatrických pacientů, které kdy která škola měla....

Vianney

Já bych to v případě knihkupců nenazval odpadlictvím. Ti mojí spolužáci by rádi dělali v oboru, ale prostě k tomu nemají příležitost.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Teda, kolega. Já jsem studoval knihkupce v Luhačovicích a jsem tomu rád. Měli jsme výborný kolektiv a také zcela mimořádný, jelikož jsme první překročili školní pravidlo: "Knihkupky, knihkupky, holky, jak růže, na každou připadá osmina muže", protože nás bylo půl na půl a dnes po 21 letech od maturity také již na neexistujícím oboru (po nás byly ještě 2 ročníky, pak se to změnilo na knihkupectví a dnes už není ani to) nás málo zůstalo knihkupci. Také se vztahem k literatuře to u nás bylo trochu složitější, čehož jsem já živým příkladem.

KMirjam

@Vianney a co jiného píši? Přesně tak, nebyla mnohým dána příležitost.

Vianney

Ano, já to chápu. Ohrazuji se jen proti tomu pojmu výrazu odpadlictví.

RealToltekDzehenuti

Hmm pěkné. Budu mít tento rok 40 a mým největším přáním by byl návrat JK. Tak ho pozvu a snad jako můj největší přítel přijde a napijem se spolu vína.