Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek vysoká škola

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem vysoká škola.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #vysoká+škola

Latroj
– upraveno

#Marys+Meals #pomoc #děti #hlad #láska #vzdělání #studium #vysoká+škola

💙 Veronika, jedna z prvních dětí, které ve škole dostávaly jídlo Mary’s Meals. Dívka z našeho dokumentu Generation Hope má vysokou školu! 👩‍🎓
💙 Má to smysl! Mary’s Meals mění životy těch nejchudších dětí.

dromedar

Studuj teologii!

dromedar

Rok se s rokem sešel, i letos mi přistálo v e-mailové schránce další číslo časopisu Doxa - jakéhosi "PR plátku" mé někdejší alma mater - spolu s doprovodným slovem, žádajícím, abychom časopis také předali případným zájemcům o studium. Žádné zájemce…

dromedar @psycho-kat O "svatebním slibu" jsem psal až já a @Kollenka jsem tím desinterpretoval. Ona psala o "slibu, který dala při svatebním obřadu", a z kontextu je jasné, že se tím myslely otázky vlastnímu svatebnímu slibu předcházející ("Chcete založit rodinu. ... budete je vychovávat podle Božího zákona?") http://www.liturgie.cz/svatba/svatba-krok-za-krokem/

Kdo se chce sám důkladněji starat o vzdělání dětí ve víře, tomu v tom studium teologie jistě pomůže.

dromedar No i když ... leckde, kde neteolog všedně znalý katechismu má po ruce stručnou a jasnou odpověď, teolog (možná jenom ten nevzdělaný a hloupý?) postupně rozvine dlouhou přednášku, do té se zamotá, zjistí, že musí běžet do knihovny, ... a týdny běží.

signály.cz - redakce

Nabízíme zázemí pro růst ve víře, říká prezident VKH

signály.cz - redakce

V těchto dnech startuje nový akademický rok napříč vysokými školami po celé republice. Pestrý duchovní program nabízí studentům již léta Vysokoškolské katolické hnutí, které působí v šesti městech. VKH se pro mnohé mladé stává místem, kde zažijí…

dromedar

Universitní epilog

dromedar

Podmínky jsou splněny, teď už čekám jenom (z minula už dobře mi známé) úřední psaní z rektorátu. Psaní vypovídající mě z řad těch, kdo obstáli ve zkouškách -- neboť já jsem v nich neobstál. A tak budu už navěky všude vyplňovat "nejvyšší dosažené…

slachmánek Mé studium na VŠ skončilo také bez titulu... K čemu mi bylo, že jsem byl jediný na katedře s prospěchovým stipendiem? Prostě bez bakalářky je to k ničemu... :-(
Osobně mě nejvíc deptala ta byrokracie a fakt, že když chce člověk něco dělat poctivě (a vybočuje tak z průměru), tak si akorát naběhne.

dromedar @slachmánek "Osobně mě nejvíc deptala ta byrokracie ..." to mě sice taky, ale nedostudoval jsem poprvé kvůli své neschopnosti stavět se k problémům čelem a konstruktivně je řešit, podruhé kvůli neschopnosti dostavit se na důležité přednášky (o kterých jsem věděl, že jsou důležité), nebo si jejich obsah opatřit jinak.

Čili: to, co mě nejvíc deptalo, není totožné s tím, co mě zabilo. A na to, že "když chce člověk něco dělat poctivě, tak si akorát naběhne" jsem nenarazil. Možná je to malá reklama pro KTF UK a TF JČU :)

Asterix

Moje apologie

Asterix

Asi zase začnu publikovat nějaké články, poslední dobou se doslova sypou témata, ke kterým cítím potřebu něco napsat. Jako nejakutnější vidím tuto věc. Poslední dobou, ba přímo v posledních dnech, jsem terčem útoků na mou osobu z důvodu mého…

Tonda Dobeš Musím říct, že mi je to srozumitelné. Závist je jedna věc, další je, že můžeš nevědomky mít taky vliv na svědomí svého okolí :-) Ale pohledal jsem, kde jsou blahoslavenství, a je to v páté Matoušově..., takže nakonec proč by ses nemohl i radovat?

dromedar

Měl jsem jít studovat technický obor

dromedar

Ne proto, že bych se k tomu snad hodil. Z matematiky jsem pravidelně měl nejhorší známky (to však jen proto, že v tělesné výchově se do spodních čtyř pětin klasifikační škály při určování známek na vysvědčení zřejmě sahat nesmělo) a z fysiky jsem…

ontarios Tak nevím, možná byste o studiu na KTF mluvil jinak kdybyste byl žena :) U některých zkoušejících, je tím zaděláno na dlouhotrvající traumatizující zážitky...

dromedar V rámci prezenčního studia jsem si ničeho takového nevšiml. Ale je pravda, že nejsem nijak zvlášť všímavý nebo empatický a jsem ten úplně poslední, komu by se někdo chtěl svěřovat s "dlouhotrvajícími traumatisujícími zážitky" :)

Tento článek však vychází z reality kombinovaného studia na TF JČU, kde mi přijde laťka ještě o něco nižší. Po jeho napsání jsem ale znejistěl, jak moc je vlastně (ne)spravedlivý. Třeba letos v září budu tři zkoušky opakovat ...

ontarios Já měl na mysli KTF UK a konkrétně zkoušku ze spirituální teologie, případně způsob vedení výuky a zkoušky z morálky - fundamentální, konkrétní.

slu-nicko Článek je nejspíš výstižný, nicméně myslím, že byste mluvil jinak, být na té technice :-)))

Já studovala dálkově VUT (FAST) - to, co píšete o anonymitě, platilo jen pro kluky (holek nás bylo ze 200 v prváku jen 8) a tipuju, že jen první dva roky, než cca 4/5 skončily na matice a deskriptivě :-) V termínu nás nakonec promovalo 6... ne, tam by Vám morální kocovina opravdu nehrozila. Příklady stejné s deňákama, spočítal/nespočítal - jasné a neokecatelné ;-)

Teď studuju MUNI, též dálkově, na konci prváku je nás ze 40 s bídou 10 a velmi si ten individuální přístup užívám. I to, že nic není tak striktně dané jako na technice a většinu předmětů si můžu vybírat podle toho, co mě zajímá :-)

dromedar Ano. Být na té technice, velice brzy bych napsal "tak mám dostudováno".

slu-nicko Přeháníte a tak jsem to ani nemyslela ;-)

dromedar Jestli, tak jen úplně maličko. Matematika mi opravdu nikdy nešla a pokud vím, na ČVUT jsou matematické předměty na všech oborech koncipovány jako vylévací.

slu-nicko To asi jsou :-)
No, já to mám naopak... s čísly si rozumím, ale neumím mluvit a rozumět psanému (netechnickému) textu mi dělá potíže. A tak zkouším překročit svůj stín a studuju obor, kde se JENOM mluví, čte a píše :-)

Tak mě napadá - možná, že by se tenhle můj komentář hodil spíš pod Váš novější článek, kde citujete JiKu:
"Lůzr je pak ten, který se (zpravidla tvrdošíjně) snaží dělat to, v čem má handicap, místo toho, aby se soustředil na to, na co má přednost." - protože právě tohle (a opravdu tvrdošíjně) dělám ;-)

dromedar

Druhých sedm let

dromedar

Jákob pracoval u Lábana sedm let, aby dostal Ráchel. A pak dalších sedm ... jak to všichni znáte. Já jsem sedm let studoval teologii (normálně má samozřejmě studium trvat pět let) a po těch sedmi letech jsem své nezdárné studijní snažení korunoval…

badalenka " mé malé sestry... " :-D

dromedar To je takový germanismus.

dromedar Po roce dlužno říci, že nabubřelý závěr se úúúúplně míjí s realitou. Co jsem se v mládí naučil, jsem dávno zapomněl, bakalářské studium nemám za rok hotové ani omylem, a velmi pravděpodobně ho ani nebudu s to dovést ke zdárnému konci.

Jana Svobodová

Tak, Pane, pojďme do toho

Jana Svobodová

Po osmi letech studia na církevním gymnáziu přišel okamžik, kdy jsem měla vylétnout do světa a začít něco nového. Prožít takovou dobu v křesťanském prostředí má své bezesporné výhody a otázkou zůstává, jak bych dopadla, pokud bych navštěvovala jinou…

seily Dííky, naprosto Tě chápu, taky jsem studovala matiku, a pětileté studium zakončila až po sedmi letech... ale Bohu díky zakončila, a i o tom to je :-)!

vildatom Ještě jednou díky za povzbuzení.
PS Mimochodem dobře zpíváte vy i vaše Schola při mši. Velmi dobře se to poslouchá. :-)

dromedar

Až někdo zaklepe na dveře mého bytu,

dromedar

pěkně pozdraví a pak hned přejde k věci: "Dobrý den, četl jsem, že jste studoval na Karlově univerzitě, a protože přes třicet let pracuju a řádně platím daně, znamená to, že jste studoval mj. za moje peníze. Tak jsem se přišel zeptat, jaký užitek z…

pavel-v Možná ještě nevíš, jak úměrný ten výnos ve skutečnosti bude. Nechal bych se překvapit, Bůh je na překvapování expert ;)

dromedar Samozřejmě vím, že je moc brzy na jakékoli bilance. Úroda se nehodnotí týden po zasetí, ale po sklizni. Nicméně mi přišlo důležité se tématu dotknout.

Václav Plíhal Takové myšlenky mě naposledy napadaly u pohledu na státní rozpočet a předtím často na všelijakých eurovýletech a zejména v drahých postelích a na večeři o několika chodech (stále euro). Přes všechny seky v přerozdělování a přestože jsem student technického oboru, tazatele bych se asi snažil přivést k zamyšlení o správnosti formulace otázky. Když už se ptá tak nešťastně na užitek, chápe-li ho také v dostatečně až neekonomické šíři.

JakubAugustinValenta Souhlasím, že pokud se člověk nestane knězem, je studium teologie mrhání prostředky státu - prostředky lidí, kterým je stát před tím ukradl. Pokud se knězem stane, může konat dobré dílo a snažit o obrácení našeho neopohanského národa. Proto by laici teologii studovat neměli.

badalenka nemyslím si, že kněží jsou jedinými obraceči národa a vůbec..je super mít kolem sebe někoho (např. dromedara :)), kdo se v teologii víc vyzná a navíc stoprocentně teologové laici mohou konat stejně dobré dílo jako teologové nelaici a studium teologie určitě není primárně zaměřeno na obracení národa..šmitec :)

Alf šmitec: ....a k čemu by potom studium teologie mělo být, když ne na evangelizaci národa?

dromedar "... Proto by laici teologii studovat neměli." Těžký nesouhlas. Spousta mých kolegů-teologů-laiků jsou lidé velice hodnotní a "plodní", jejichž studium se společnosti nepochybně vrátí.
"... prostředky lidí, kterým je stát před tím ukradl." S tímhle chápáním daňového systému také nemohu souhlasit.

Jinak asi jsem si měl článek víc rozmyslet - jeho osten totiž neměl mířit na studium teologie, ale na studium "sobě pro radost" nebo "toho, co mě baví," bez ohledu na očekávaný přínos.

spitfire Je hezké, že se vidíš jako kultivovaný člověk, který umí myslet v souvislostech mnohem širších, než je jeho osobní prospěch...
..., ale tobě o žádný tzv dluh vůči společnosti nejde...dobře víš, že kdykoli můžeš jít k lopatě...
Pro společnost není ztrátové tvoje studium, to je investice, která se vyplatí, protože ta "škola" nesloužíla jen tobě. Říká se tomu solidarita. Dluh se začne počítat až když se někde zašiješ. Teprve až buděš mít "místečko", začneš být pro společnost kontraproduktivní.

Bohužel nežijeme v Kafkově románu Proces.

pavel-v "Jinak asi jsem si měl článek víc rozmyslet - jeho osten totiž neměl mířit na studium teologie, ale na studium "sobě pro radost" nebo "toho, co mě baví," bez ohledu na očekávaný přínos. "

Bingo. Myslím, že Církev je dnes jedna z mála institucí, která stále říká, že vzdělání je dobré samo o sobě, bez ohledu na případnou užitečnost. Dnes se z poznání totiž stává forma utilitarismu.