Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek události

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem události.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #události

deFlegmatique Létající hospoda

Znáte někdo Parabibli? Mohli byste mi k ní poskytnout nějakou recenzi? 13. 3. by mělo v Olomouci proběhnout autorské čtení, tak bych rád věděl, jestli by nebyl hřích se takové akce zúčastnit. :-)
https://www.parabible.cz/#udalosti

dromedar Určitě je možné zúčastnit se akce i takovým způsobem, že to hřích bude.

Adalberto 1) Pan Flek je svéraz.
2) K dispozici je dost ukázek, aby si každý udělal názor. https://www.parabible.cz/#parafraze
3) Já bych asi nešel.

Adalberto Rozvedení bodů 1) a 3) - pan Flek si v protestantském duchu uplácává vlastního Pána Ježíše, který se liší od katolického. Proč bych měl věřit panu Flekovi?
Je to trochu jako s muzikálem Jesus Christ Superstar, nebo filmem Poslední pokušení Krista. Má to svá silná i vadná místa, inspirováno křesťanstvím, ale autentická křeťanská zvěst to není, zdá se mi.

Poklopec Není to potomek pana Smila Fleka z Nohavic?

Vianney Narazil jsem na tento výtvor náhodou v knihkupectví a tak nějak jsem ho v rychlosti "prolétl". A taky jsem pár ukázek slyšel v rádiu. Ano, má to silná i vadná místa. Ovšem z Pána se tu stává jakýsi prazvláštní "hašišák". Je to celé zasazené do českého prostředí (Ježíš se rodí nikoliv v Betlémě, ale v Berouně, neumírá na kříži, ale je oběšen v Praze na Pankráci). Sám Flek říká, že jde o "provokativní parafrázi", přičemž bych řekl, že ty provokace jsou někdy už trošku za čarou.

jankac

Až zemřu Já, budu taky na Facebooku?

jankac

Hele, tenhle článek bude možná trochu drsný a někteří ho nebudou chtít dočíst a nebude se jim líbit. Není to tím, že bych neměla ráda náš národ a naše hokejsty... jde spíš o to, jak se k tomu dneska společnost staví. Heleďte se.... mezi námi....…

jankac někteří z vás si stěžovali, že nemohou přidávat komentáře... jsou články, které přímo vybízejí debatovat... tento to ale není... avšak reakce uvítám ve zprávách... děkuji:)

Asterix

Čtyři pohřby a jedna svatba

Asterix

Dnes to bude trochu morbidní, ale i takový je život. Myslím, že ani scénáristé známého filmu, který jsem parafrázoval, by to nevymysleli opačně – ale taková byla v poslední době v naší obci skutečnost. Všechno začalo vojenským pohřbem. Zemřel major…

Asterix Když tak mrkněte na edit v závěru článku...