Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek ucta

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem ucta.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #ucta

slachmánek
slachmánek
slachmánek
slachmánek
kacarovi3

Supermarkety dělají z našich žen otroky.Byly a jsou večerky a Větnamci jsou obětaví už povahou,jak jsou v tom peníze.Když je ale poptávka po zboží i v neděli,byla by hloupost ji nevyužít.To chápe každý obchodník.

kacarovi3

Jsem celý život vesničan a mnohý soused je skoro,jak člen rodiny.Bez dobrých sousedských vztahů si nelze život na vesnici představit.Sousedská výpomoc je pravidlem.Mít mstivého nepřejícného a závistivého souseda je hotové neštěstí.K dobrému vztahu patří úcta a láska v srdci.

LudmilaLáz
LudmilaLáz
LudmilaLáz
LudmilaLáz
LudmilaLáz

již od loňského roku přemýšlím nad tím, zda by se podařilo něco podobného uspořádat i v České republice. Hlavně to naráží na to, že nevím, zda bychom našli dostatek kněží, kteří by byli ochotní se takové akce zúčastnit.

LudmilaLáz

Od kněží bych očekávala následující: Být k dispozici těmto manželským párům. Povzbudit je dál vydržet v souladu s morálním učením katolické církve. Pokud již zaváhali, a šli cestou umělého oplodnění, tak je povzbudit,aby se přes toto překonali, dál tyto praktiky nepodstupovali. Ale je potřebné, aby se ti kněží v dané problematice nejen orientovali, ale hlavně, aby si na dané téma vyčlenili čas.

LudmilaLáz

Často i u velice kvalitních kněží se setkávám s překvapením, když se je snažím motivovat k tomu, aby se nebáli hovořit o nabídce CENAP, o kurzu "Neplodnost, příčiny, řešení". Netuší, že mají ve své farnosti lidi, kteří se potýkají s bolestí nenaplněné touhy po dítěti.A na druhou stranu se setkáváme u nás v CENAP s tím, že lidi trpící nenaplněnou touhou po dítěti od kněží nedostali informaci o tom, že v CENAP bychom jim při této bolesti mohli smysluplně pomoci.

slachmánek
slachmánek
JiKu

Velmi podnětný text o nucení silou (ze světské oblasti) je http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-co-je-to-stat-0u3-/p_politika.aspx?c=A160301_222137_p_politika_wag

Jinak mám jednu katolickou poznámku: NENÍ součástí katolické víry, že účel světí prostředky. Naopak, zásadně to katolické morálce protiřečí.

Nutit druhé do správných věcí je správné:
Asi to správné je. Asi by se mi nelíbilo, kdyby nikdo nenutil lidi nekrást, nepáchat domácí násilí, platit své závazky, sbírat po svých psech na ulici hovínka ...
Ale asi to není úloha církve.

vobis

"NENÍ součástí katolické víry, že účel světí prostředky."
- Myslím, že slachmánek není katolík a nikdy netvrdil, že je to součástí katolické věrouky. Píše zřejmě o situaci v náboženské společnosti, jíž je členem.

JiKu

@vorbis: Ano. Netvrdil to explicitně. Ale raději jsem to stejně připomenul.
Repertitio mater studiorum. (opakování je matka vtipnosti)

slachmánek

Nejsem katolík, ale tady nejde o veřejnou proklamaci (to si do stanov nikdo nenapíše), ale o to co se v praxi děje... :-(

slachmánek

Jde o to, že když je Bůh neomezeným zdrojem a my jsme na Něj napojeni, tak si můžeme dovolit budovat autoritu "neefektivně" ;-)

LudmilaLáz
LudmilaLáz
slachmánek
slachmánek
Vojta Krejzar
Vojta Krejzar