Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek učitel

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem učitel.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #učitel

Harrry

Ředitel u pohovoru

Harrry

Až budu pan ředitel alespoň jedné (základní) školy, a až si budu na vstupních pohovorech vybírat spolupracovníky pedagogy, nebudu se jich ani tak ptát na to, co všecko umí, jaké mají tituly, vzdělání a zkušenosti, jaké mají skvělé povahové…

dromedar A celý pedagogický sbor budou za chvíli tvořit výhradně lidé, co nemají problém na první potkání o sobě vykládat intimnosti, nebo to věrohodně předstírat. Což bude jistě náramná krása.

Jenže to tak samozřejmě nebude. Pan ředitel bude rád, když na jeho školu vůbec někdo bude chtít jít učit, žádné blbé otázky uchazečům klást nebude a většinu svého skromného volného času stráví na kolenou, v modlitbách alespoň ještě o jednoho angličtináře.

BBB1 Otázka na slabé (a silné) stránky je u pohovoru tak profláknutá, že jsou za ni doufám personalistky vyhazovány z oken openspacu.
Vždycky mě zajímalo, jestli na ní všichni odpovídají pokrytecky (ve stylu "jsem snad až příliš nadšený pro firmu", "chorobně nesnáším neefektivitu" a "jsem nesnesitelně posedlý sebevzděláváním"), nebo se najde sebevrah, který to zkusí popravdě ("půlku pracovní doby trávím na Facebooku", "nedokončuju věci, které začnu" a "mám trochu problém s osobní hygienou"...).

dromedar @BBB1 Já jsem ji za osm let na trhu práce dostal jenom jednou a mluvit o svých slabých stránkách jsem tenkrát odmítl, hlavně snad proto, že na opačné straně stolu seděla sympatická víceméně-vrstevnice. (Doufám, že z okna openspacu ji pak nevyhodili, protože by to určitě byla hrozná škoda. Ale myslím, že v pražském Mallu tenkrát openspace neměli, což takové obavy činí bezpředmětnými. :P )

BBB1 Jj, trochu jsem to nadsadil. Pocitově myslím, že se tyhle otázky dost používaly cca před 10-12 lety. Pak už si z toho dělali uchazeči legraci, a věřím, že dnes už se tahle otázka snad moc nedává.

Jasminecka @BBB1: Vase negativa

Jasminecka ... vhodne podana mohou byt pozitivy... ?

Jasminecka Nedokoncovani = jsem inovator, rad podnecuju napady; surfovani pri praci = multitasking; hygiena = vysoka odolnost vuci okoli/nonkonformita (nebo "nechoulostivost", opak zhyckane kvetinky ?)

dromedar Výše jsem se nechtě docela dost postaršil. Jsem zvědav, jestli i z mého selhání v elementárních počtech dokáže @Jasminecka udělat přednost :)

Jasminecka Postaršil? Jakože ji bylo 30 a tobě dvacet? ?

Jasminecka Kazdopadne selhani v elementarnich poctech... Nelpis na zbytecnych detailech? ?

dromedar Jakože těch údajných "osm let na trhu práce" (fakt nemám tušení, jak jsem na ně přišel) od roku 2013 ještě jaksi nestihlo uběhnout.

Jasminecka Jo, tak to sedí, nelpíš na detailech. A máš velkou fantazii ;-)

Mot Práce a brigády

Blogový příspěvek byl smazán.

Mot Práce a brigády

Blogový příspěvek byl smazán.

Harrry

Školní výlet v mobilních časech

Harrry

Na internetu jsem objevil zajímavý článek. Školní výlet v mobilních časech. Drazí rodičové, budou se vaše děti v dospělosti chovat zodpovědně, když po nich žádná zodpovědnost není vyžadována už v dětství? Naučí se děti zodpovědnosti samy za sebe,…

Ferenc Je to smutné...

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Ředitel u pohovoru
Školní výlet v mobilních časech