Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #trapisté


dromedar

Však to máte do kláštera přes dvůr, ne?

Zobrazit 9 komentářů »
– upraveno
Adalberto

Kauzu jsem moc nesledoval. Jaké znaky musí klášterní společenství vykazovat, aby ho nerušili? Evidentně se klášter nezavírá, když tam píšou, že budovy se budou nadále používat, výroba bude pokračovat, pracovní místa se nebudou rušit... To jim tam nemohli šoupnout nějakého ošetřovatele navíc? Jestli pak nebude pravda něco na těch řečech o tom, že trnem v oku byl ritus...

dromedar

"Jestli pak nebude pravda něco na těch řečech o tom, že trnem v oku byl ritus..."

Velmi pravděpodobně "na nich něco pravda" je.

dromedar

"Evidentně se klášter nezavírá"

Jestli tomu dobře rozumím, klášter se zavírá, ale klášterní firma s laickými zaměstnanci jede dál a z konventních budov se stane víceméně "dům pro potřeby diecése".

Zobrazit 3 komentáře »
Adalberto

@alweryon
Podle těchto seznamů je v ČR gymnázií 19, ostatních středních škol 13.
http://www.cirkev.cz/skolstvi/skoly/kategorie/3
http://www.cirkev.cz/skolstvi/skoly/kategorie/4

alweryon

adalberto: No ty seznamy to krásně ilustrují. Už to, že gympláků není ve společnosti takové procento a i ty ostatní střední školy jsou většinou pajdáky nebo zdravky (což pro sebe řadím k intelektuálnějšímu střednímu vzdělání s maturitou). Já ale nechci kritizovat. Vím, že po revoluci se obnovovalo co to jen šlo. A dokonce jsem slyšel, že v Olomoucké arcidiecézi má vzniknout lesnické učiliště - což je perfektní a právě doufám, že to takto bude pokračovat. Katolické učiliště tesařství, klempířství, automechaniků...

Zobrazit 28 komentářů »
Václav Plíhal

Píšeš někde, kde se vzala Tvá představa o jezuitské budoucnosti?

dromedar

Ne. A ani nebudu, neb to není něco, co by mohlo být hodnotné i pro někoho dalšího. Patří to spíš ještě k dětským snům v přísném slova smyslu.

Václav Plíhal

Jen jsem si vzpomněl, jak mi grafoložka na Biskupském gymnáziu cosi zrazujícího říkala na pasáž ve volném textu na téma "životopis a další směřování", ve které bylo taky něco jako "Jezuitou?"

Zobrazit 4 komentáře »

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »