Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek svatořečení

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem svatořečení.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #svatořečení

jankac

Zrušme svatořečení

jankac

Pokusím se sepsat nějak srozumitelně něco, co mi v hlavě běží už nějakou dobu. Snad to bude dobře napsáno a správně pochopeno. A kdyby něco, tak nic. Diskuze volně povolena za předpokladu úcty ke všem lidem a jejich názorům. Všechny názory vítány.…

Lenochod 4b), abychom měli inspiraci, protože jako jasně Ježíš je super inspirace, ale přiznejme si to, my nikdy nebudeme na jeho úrovni za života a nikdy nikdo nebyl. Proto potřebujeme svatořečené, protože ti nám příkladem ukazují, že i člověk, když se nechá vést Bohem může to daleko dotáhnout s pomocí Boží a nemusí být zároveň Bůh.
5) Nemodlíme se víc ke svatým jak k Bohu? No zaprvé modlitba ke svatým, tak já si to představuji tak, že ti svatí předají tu modlitbu Bohu, takže teoreticky se i tak modlíme k Bohu, ale jasně nepřehánět. V tom máš pravdu. Proto já svaté beru (a hlavně mé patrony) trochu jako takové kámoše, kteří mě přibližují k Bohu, drží mi palce a tak.
6a)Další věc k čemu je dobrá svatořečení? Že ten člověk a jeho život projde pod lupou komise, kde jsou velmi přísná pravidla. To

Lenochod 6b) znamená, že se hodně podrobně zkoumá ovoce, které díky nim a hlavně díky Bohu vzniklo. Aby to právě nemohl nikdo napadnout jako, jaktože ten člověk se zrovna takhle choval a potom toho ani nelitoval a ještě mu nakreslíte svatozář kolem hlavy? Teď přemýšlím, jestli jsem si sama nevyvrátila ten svůj třetí bod :D. Ale asi ne, protože v nebi jsou si všichni rovni a nezajímají se o to jestli jsou svatořečení a tady na zemi někoho jenom vyvyšujeme ty, kteří jsou vidět (to znamená, že spoustu svatých přirozeně neobjevíme) a kteří jsou prověřeni, právě aby to nebylo napadnutelné a aby to bylo vysvětlitelné i pro nevěřící? Netuším, v tomhle budu muset ještě více zapřemýšlet, jestli mám pravdu.
7) Každopádně omlouvám se za dlouhé komentáře.

Renata Svobodová Křesťanský svět

Reportáž ze svatořečení Jana XXIII. a Jana Pavla II.

Renata Svobodová

Již od blahořečení Jana Pavla II. v roce 2011 bylo mým snem zúčastnit se jeho svatořečení a tento sen se stal skutečností!

Renata Svobodová Křesťanský svět

Svatořečení Jana Pavla II. a Jana XXIII. v číslech

Renata Svobodová

V neděli 27. dubna byli Jan Pavel II. a Jan XXIII. prohlášeni papežem Františkem za svaté. Jak kanonizace probíhala? Odpovězme si v matematickém stylu. :)

dromedar

Nad zítřejším svatořečením

dromedar

... nejásám. "Subitaření" v případě Jana Pavla II. mě upřímně štve. Je to svého druhu upření práva na spravedlivý proces. A říkám si - které mimořádné procesy se ještě dají uvést do pohybu skandováním pár stovek lidí na náměstí svatého Petra?

Sarto_II I při kanonizacích vždy Církev postupovala objektivně. Formálním předmětem aktu kanonizace je heroická ctnost světce, ne to, že se někdo v jeho přítomnosti cítil dobře.

Které ctnosti v heroickém stupni osvědčil Jan Pavel II.? Nevím, ptám se.

http://rexcz.blogspot.cz/2014/05/santo-subito-je-to-problem-2014.html

(konec)

dromedar Po všem výše řečeném dodám, že ani já bych "bych práci lidí, kteří mají na starosti proces svatořečení JPII, nepodceňoval" a nemám potřebu zpochybňovat svatost kohokoli z nedávno svatořečených.
Nevadí mi, že byl zmiňovaný papež svatořečen, ale to, kdy, jak a proč. Spravedlivý proces by se měl pro každého řídit stejným metrem, bez ohledu na to, "jak málo má soukromí" a jak všeobecně známé a dobře zdokumentované jsou jeho hrdinské ctnosti a zázraky. Nevyjímaje z toho ty, jejichž rychlé svatořečení se zrovna hodí mocným církevněpolitickým klikám. Kanonizační proces má své zákonné lhůty, ...

Jeden náš učitel na KTF UK říkával, že jenom ďábel pospíchá, protože ví, že jeho dny jsou sečteny.

Renata Svobodová s.tručně

Svatořečení Jana Pavla II. a Jana XXIII.

Renata Svobodová

Již tuto neděli 27. dubna budou bývalí papežové Jan Pavel II. a Jan XXIII. svatořečeni. Kanonizace proběhne během mše svaté slavené od 10 hodin na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

Renata Svobodová s.tručně

Svatořečení Jana Pavla II. a Jana XXIII.

Renata Svobodová

Svatý otec František včera (30. 9.) na shromážděním kardinálů rozhodl, že papežové Jan Pavel II. a Jan XXIII. budou svatořečeni. Slavnost proběhne 27. dubna 2014 na neděli Božího milosrdenství, tedy druhou neděli velikonoční. Jan Pavel II. tak bude…

Renata Svobodová s.tručně

Jan Pavel II. blíže ke svatořečení

Renata Svobodová

Možnost svatořečení Jana Pavla II. se přiblížila, když Vatikánská teologická komise uznala již druhý zázrak, který měl zesnulý papež vykonat. Nyní závisí už jen na schválení komisí kardinálů a biskupů a závěrečný podpis současného papeže Františka.…

lenkat

Za života nedůvěra a podezírání, po smrti rehabilitace, za několik století kanonizace

lenkat

Nic nového pod sluncem Během života podezírání, po smrti rehabilitace, za několik století kanonizace 1.11.2010 Kateřina Tetivová Při pozorném pohledu do církevních dějin a životopisů svatých nelze přehlédnout zvláštní a opakovaný jev - aspoň v…