Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek statistika

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem statistika.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #statistika

signály.cz - realizační tým

Statistiky o Signálech - aktivita společenství

signály.cz - realizační tým

Jednou ze silných stránek Signálů by měla být fungující společenství. Vzhledem k tomu, že je těžké mít přehled o tom, jak se daří společenstvím, jejichž členem není nikdo z Realizačního týmu, požádali jsme naši technickou podporu o statistiku…

Jenda

Průměrný počet návštěvníků bohoslužeb 2014 v ČR a průměrný věk

Jenda

Průměrný počet návštěvníků bohoslužeb 2014 diecéze celkem 2014 Apoštolský exarchát 3750 Česká provincie České Budějovice 25 834 Hradec Králové 43 549 Litoměřice 11 403 Plzeň 10 526 Praha 45 643 celkem ČP 136 955 Moravská provincie Brno 106 803…

LidiLidi Například v naší farnosti (severní Morava, ale ne Sudety) za posledních 15 let bylo pokřtěných odhadem minimálně 3x více dětí, než kterých jich reálně do kostela chodí.
U křtů jsou ty rozdíly největší. Ale i u 1. sv. přijímání jsem třeba byla cca s 20 vrstevníkama, z nichž dnes chodí aspoň trochu do kostela pouze asi 4.

Na pováženou je na tom hlavně to, kolik rodičů neplnilo a neplní své křestní závazky. A v té souvislosti mě napadá otázka, jaký význam má udílení svátostí "katolíkům nepraktikujícím (či snad ani nevěřícím)" - kteří sami uvádí jako důvod pouze tradici?

JiKu @LidiLidi: Bingo!
V tom se právě Praha liší od Moravy. V procentu zvykového zbytkového křesťanství. Ale to se časem spraví (na Moravě to časem taky vyhnije).

Daleko horší je tzv. biřmovací syndrom. "Děti" vydrží do biřmování a šlus. Ten zatím funguje i v Praze. I ekumenicky (problém všech církví).

Patrně na prahu dospělosti ztrácejí lidé motivaci účastnit se života církve. Logicky končí motivace dětské a je obtížné je nahradit motivacemi dospělými. Vydrží lidé se zvláště silnou motivací osobní a pak věčné děti (přestárlí puberťáci).

Nejlépe to přežijí ti, které se včas podaří zapojit do mezigeneračních aktivit (prolife, práce v chrámovém sboru, práce pro misie ... ).

Vojta Krejzar

Šokující statistika o tom, jak trpí děti v homosexuálních párech

Vojta Krejzar

Podľa výskumu započatého doktorom sociológie Markom Regnerusom (fonetický prepis) univerzity v Austine, z 3 000 dospelých opýtaných, deti vychovávané:) 1. a) homosexuálmi v 25 % mali alebo majú pohlavné choroby b) v normálnych rodinách 8 %2. a)…