Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek střední škola

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem střední škola.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #střední+škola

KMirjam

Podobné odpadlictví postihlo mé spolužáky Střední odborné školy výtvarné, řečené Hollarka. Jen minimum se věnovalo/věnuje něčemu, co aspoň okrajově s malováním či grafikou souvisí. A to ani těch pár jedinců, kteří šli potom na Akádu. Zato valná většina skončila nebo aspoň prošla psychiatrií.
Bylo to však také trochu tím, jak jsem se dozvěděla s odstupem let z psychologických studií, že naše škola za normalizace opravdu neměla koncepci. S jejím absolvováním jste na výtvarnou práci neměli "dostatečné vzdělání", na VŠ se ovšem dostávali jen kádrově prověření (škola v té době směřovala stále více k politické propagaci a ve vedení byli skalní bolševici). Důsledkem bylo vygenerování největšího počtu psychiatrických pacientů, které kdy která škola měla....

Vianney

Já bych to v případě knihkupců nenazval odpadlictvím. Ti mojí spolužáci by rádi dělali v oboru, ale prostě k tomu nemají příležitost.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Teda, kolega. Já jsem studoval knihkupce v Luhačovicích a jsem tomu rád. Měli jsme výborný kolektiv a také zcela mimořádný, jelikož jsme první překročili školní pravidlo: "Knihkupky, knihkupky, holky, jak růže, na každou připadá osmina muže", protože nás bylo půl na půl a dnes po 21 letech od maturity také již na neexistujícím oboru (po nás byly ještě 2 ročníky, pak se to změnilo na knihkupectví a dnes už není ani to) nás málo zůstalo knihkupci. Také se vztahem k literatuře to u nás bylo trochu složitější, čehož jsem já živým příkladem.

KMirjam

@Vianney a co jiného píši? Přesně tak, nebyla mnohým dána příležitost.

Vianney

Ano, já to chápu. Ohrazuji se jen proti tomu pojmu výrazu odpadlictví.

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Jak může někdo psát ...