Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek společnost

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem společnost.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #společnost

Hans_von_Liechtenstein

Otevřený dopis otci biskupovi

Hans_von_Liechtenstein

Naše společnost se stává čím dál vulgárnější. Vítězí u nás politické strany, které dávají přednost honbě za ziskem, ekonomické prosperitě, strachu z uprchlíků (i dětí uprchlíků), nesnášenlivosti, odporu k Evropské unii, kritice NATO. Tyto strany…

JiKu Jak může ten kněz volit tyto strany? Na střídačku? Jednou tu, podruhé onu?

RealToltekDzehenuti Dopis je to pěkný.Nicméně se budu postit a modlit se k Svatému Duchu aby vyhráli euroskeptické strany aby byla Evropa osvobozena od Bruselu a od nechutného plánu Satanova.

RealToltekDzehenuti Brusel podporuje nechutné divadelní inscenace proti našemu pánu Ježíši. Evropská unie byla zneužita Bruselem a co je hlavní není založena na křesťanství !!! Evropské národy musí být osvobozeny a musí být založeno nové evropské společenství řízeno lidmi a ne politruky jako je ožralý Juncker, který se klaní u pomníku satanisty Marxe.

RomanS "Vzpomínám na kardinála Berana, který vydal pastýřský list v osudném roce 1948" - takových vzácných pamětníků už je málo!

JiKu A když píšu biskupovi, nechal bych si od někoho opravit pravopis. Takhle to nepůsobí seriózně.

Tomáš Janko Honzo, souhlasím s Tebou. Ale neboj se věci jmenovat tak jak jsou. Ten kněz je P. Duka, který je až extrémně konzervativní a absolutně vůbec nepřipouští že Bible je jediné učení a že bychom měli žít aktivní křesťanský život, kde bychom se měli snažit žít radostně a otevřené. Tento člověk (P.Duka) hází velmi špatný pohled na KC a souzni s lidmi, se kterými by souznet neměl jako křesťan. Krasny den preji a ať Pán Tě provází:)

deFlegmatique https://www.youtube.com/watch?v=DVrpcBHs6is

SkoroPaladin No, možná ne úplně košer pravopis nepůsobí seriózně (jakožto dislektik jedu v hrubkách první ligu). Ale řekl bych, že tohle bylo napsáno upřímně (a jsem rád že to napsáno bylo - víc takových textů na signálech). Divím se, že RomanS nepochopil - jak ta věta se vzpomínáním byla myšlena (ono... RomanS pochopil že, ale museli jsme si rejpnout ;-)). To já se zase pomodlím, aby volby euroskeptici nevyhráli. Právě proto, aby se v Evropě vyznávaly křesťanský hodnoty (pomoc potřebným etc etc).

Na druhou stranu, nechápu tu záležitost - Juncker vs Marx, asi mu někdejší koalice se socialisty trocha vlezla do hlavy či co (páč Marx byl pěknej prevít, co měl na rukou krev).

deFlegmatique Měl?

JiKu Nejsem žádný expert na Marxův životopis. Proto prosím o upřesnění toho, v jaké souvislosti měl na rukou krev.

JiKu Ale řekl bych, že tohle bylo napsáno upřímně

O tom nepochybuji.

RomanS "Divím se, že RomanS nepochopil"

Nepochopil co? Že Hans_von_Liechtenstein vzpomíná přeneseně? Tak, jak minulosti porozuměl a jak ji převádí do současnosti? To je přece průzračně jasné, že takhle jí rozumí.

RomanS Takhle jí - současnosti - rozumí.

Kdyby si náhodou von_Lie nebyl jist významem mé poznámky (a mohl to pochopit i SkoroP): Je komické (a trapné) apelativně "vzpomínat" něco, co jsem ani vzdáleně nezažil, někomu, kdo je o dvě generace starší a (vzdálenou dobu) zažil.

Hans_von_Liechtenstein Děkuji za připomínky, beru si je k srdci. Nicméně stále mně připadá, že se řeší maličkosti a unikají nám opravdu velké problémy, které se neřeší a které kvůli těmto maličkostem nás pohlcují. Také zdůrazňuji, že Evropská unie i se svými chybami byla založena křesťanskými politiky a řešit závažné problémy lze pouze v tomto velkém společenství, ne na vlastním písečku. Rétorika některých připomíná inkvizici či komunistický žargon. Na to pozor. Nakonec si myslím, že nás nebude Bůh soudit pro hříchy, ale pro množství lásky (ať už k bližním nebo k němu).

JiKu Rétorika některých připomíná inkvizici či komunistický žargon. Na to pozor.

Svatá pravda! Jsou to samozvanci a zaprodanci.

spitfire "Právě proto, aby se v Evropě vyznávaly křesťanský hodnoty (pomoc potřebným etc etc)."

"Také zdůrazňuji, že Evropská unie i se svými chybami byla založena křesťanskými politiky"


To je trochu naivní. EU je byrokracie a s tím to padá a stojí. Křesťanství je příliš nejisté podloží pro EU. Raději volební zisk pro Okamuru než Zdechovského.

SkoroPaladin @Jiku "Nejsem žádný expert na Marxův životopis. Proto prosím o upřesnění toho, v jaké souvislosti měl na rukou krev".

Já nejsem expert na Marxův životopis jakbysmet.

V knize M. A. Bakunin od historika V. Kašíka (je to životopis Bakunina) je o Marxovi několik stran. Problém je, že jsou psány z pohledu Bakunina - jak on vnímal Marxe a co si o něm myslel (Bakunin byl Marxův rival a bylo mezi nimi nepřátelství). Další problém je, že jsem tu knihu četl před 11ti roky a špatně si zapamatoval pasáže v ní uvedené.

Suma sum - já napsal blbost - protože z logiky věci Marx krev na rukou neměl (s největší pravděpodobností nikoho sám nezabil, ani nevyzbrojil etc). Za neúmyslné mystifikování se omlouvám.

JiKu SkoroPaladin: Myšlenkama se dá taky zabíjet. Ale pak máte krev na hlavě :-)

deFlegmatique @Skoro jak víte, že nikdy nezabíjel třeba králíka, nebo slepici, nebo dokonce, že se třeba nikdy neříznul do prstu, nebo si nepřidržel rukou nějakou ránu, nebo nedej Bože někomu jinému? Já jsem taky nezabil člověka a krev (i lidskou) jsem měl na rukou mockrát.

deFlegmatique @JiKu a není to spíš na duši? Respektive na rtech, nebo na rukou, případně obém - dle toho, jak myšlenku sdělil dále?

deFlegmatique Nemám zavolat @JenduValtra? Tady by dnes mohlo být veselo...

SkoroPaladin @deFlegmatique Já dnes nedokázal zastavit ruku kolegy z hokny - aby nezabil pavouka (resp. jsem zareagoval příliš pozdě). Tákže přiznávám svou spoluvinu na vraždě.

deFlegmatique Pššt, to patří do zpovědnice!!!

Open Door

S postupující odlukou církve od státu bude nutně muset vzrůst role laiků. Co já konkrétně můžu ve své farnosti podniknout dobrého? Co se doposud povedlo? Na čem pracuji?

#Křesťan #Církev #Restituce #Farnost #Společnost #Projekty #Zodpovědnost #Služba

KMirjam Já mohu leda tak pokračovat v publikační činnosti, a na požádání fotografovat oč mě farnost pozada. Ze zásady odmítám smlouvu a pracují zadarmo ... V mých možnostech toho víc není

PetrST Já jsem pro svou farnost zřídil facebookové stránky (www.fb.com/farnostrajnochovice), které spravuji a obsah směřuji zejména pro mladé, ale nesetkaly se s podporou (i když máme už něco málo přes 200 sledujících :-) )

Snažil jsem se vést spolčo a ministranty, ale bylo to jako sinusoida, tak přemýšlím, že letos toho kvůli práci a dalším věcem nechám.

Byly i další snahy o různé projekty, ale o ty farnost jako taková nestála, tak jsem to pak úplně vypustil a snažím se zapojit tam, kde to má smysl.

PetrST Jo a ještě jsem dělal plakátky pro animátory z Hranic (než se změnilo vedení).

signály.cz - realizační tým

Modli se za prezidenta!

signály.cz - realizační tým

Signály.cz spouštějí webové stránky modlisezaprezidenta.cz. Jejich cílem je iniciovat vlnu modliteb za blížící se prezidentské volby, kandidáty, voliče i budoucí hlavu České republiky. Jsou určené všem křesťanům, kterým není lhostejná politická…

PetraO

Jak naše mamky mohly přežít...

PetraO

mateřskou dovolenou? Internet je plný prezentací, videí údivu, jak jsme se mohli dnešního dne dožít my, kdo jsme dětství prožívali v 60., 70. či 80. letech. Jak mohly v oněch letech přežít mateřskou naše mamky? Neměly k dispozici: 1) jednorázové…

IrenaT @PetraO Půjčku na dům jsme splatili teprve loni po 30 letech.... Co se týče odepisování na děti, tak to bylo u novomanželských půjček a odečítaly se 2 tisíce po narození dítěte. Bez všech možných půjček a stavění svépomocí bychom nepostavili.

EvaHavlátová Super článek:-). Líbí se mi: "Nenechte se ničím a nikým otrávit", to platí nejen pro matky;-)

PetraO

Nevyhánějme lidi z kostelů... aneb co nám říká Svatý Augustin?

PetraO

Poměrně čerstvá konvertitka. Začala cvičit tai-chi. Když se o tom dozvěděli farníci v kostele, kam chodila, začali se na ni dívat kvůli tomu přes prsty... Nikdo se už jaksi nezabýval tím, že cvičení je pro ni výlučně otázka zdraví a díky němu…

majkiki @Papo: Nevěděla jsem, že jste ještě zapojen do diskuze, ten komentář byl mířen na @JiKu a @RomanS. Myslela jsem, že nikdo jiný už nediskutuje. Vy jste se ptal, abyste můj názor poznal a zároveň jste odpovídal na mé dotazy, to samé jste tedy umožnil i vy mně.

Prezentujete tento názor @JiKu jako názor, který jste přijal a se kterým se ztotožňujete. Rozumím tomu dobře?
To nemusí být chyba textu, ale také špatné interpretace textu. Třeba právě u nápisu "nehaste vodou" se jaksi rozumí, že čtenář bude schopen nápis interpretovat. Ani tam podle mě nemusí být napsáno "nehaste vodou a zamyslete se (nebo používejte rozum při interpretaci textu)!"

majkiki @Papo: Když se nad tím zamyslím, třeba u Kanta jsem nikdy nic, jako "zamyslete se! asi nečetla, i když je to už nějakou dobu, co jsem jeho texty četla a třeba si to nepamatuji. Ale myslím, že věřil, že člověk, který je jeho text schopen přečíst a interpretovat, bude schopen se zároveň zamyslet i automaticky nad obsahem textu. Jestli se @PetraO dopustila stejné chyby jako Kant, tak bych jí to prominula.

PetraO Ženy, matky, manželky

Nenápadní lidé

PetraO

"Úroveň společnosti se pozná podle toho, jak se dokáže postarat o staré a nemocné lidi," zní známý výrok, jehož autora bohužel neznám. Jak je to ale s námi křesťany? Někdy mi připadá, že pomáhat slabým, nemocným... patří v našich kruzích k bontonu.…

fragaria Ženy, matky, manželky

Není anděl jako anděl

fragaria

Tuto malou knížečku jsem našla v inzerci Katolického týdeníku, a hned jsem věděla, že bude moje. Koupila jsem ji při nejbližší příležitosti, hned jak přišla na trh.

PetraO

Válka emocí... aneb Jak na ni?

PetraO

Prožíváme Svatý rok Božího milosrdenství. Jak nám může pomoci zvládnout nebo ještě lépe ukončit válku emocí, která panuje už celá desetiletí mezi církví a jejími pronásledovately? Pojďme se skrze empatii vůči oběma stranám pokusit o nadhled, který…

Adalberto To je ale hodně divná pohádka.

PetraO

Paní Kariéra...

PetraO

... je vynikající manipulátorka s obrovským pozorovacím talentem. Vyhlédne slabinu a už začne našeptávat... ... Vidíš tu pěknou copatou holčičku? Ta má nádherný kočárek a tu nejhezčí panenku! Toho obratného kluka? Jaké má autíčko! S nimi si hrej!…

PetraO

Nejcennější vklad do života

PetraO

Za nejcennější vklad do života pokládám následující rady: Lhát se nemá, ale nemusí se říkat všechno! Říct můžeš všechno, záleží na tom kdy a hlavně jak! Všechno je o lidech. Při psaní výše uvedeného jsem mylela hlavně na Vás, kdo: 1) vychováváte…