Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek sebevědomí

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem sebevědomí.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #sebevědomí

MyName

Věř si!

MyName

Všechno, co si myslíme ovlivňuje náš život. Všechno, co v životě prožijeme ovlivňuje náš život.

spitfire "Všechno, co si myslíme ovlivňuje náš život. Všechno, co v životě prožijeme ovlivňuje náš život."

Tím ("magií") se zabývá jeden vědní obor.


"Takže buďte si jistí ve všem, co děláte. Nebojte se a věřte si!"

Tohle vám řekne každý trenér, že nestačí jen budovat rychlost, sílu, techniku, že kvalita výkonu je i o tom co má ten dotyčný v hlavě.

Pokud jste nikdy nedržela driver v ruce, tak vám žádná víra nepomůže na odpališti jakékoli jamky.

Víra má výborný účinek na výkon, ale tam kde jde o porovnávání výkonu, vám víra nedokáže vyrovnat "handicup". Tam už to přestává fungovat.

vildatom Nejdůležitější vlastnost v životě hned vedle víry.Bez toho člověk nemůže žít leda přežívat a trápit se.

mia-maru Ženy, matky, manželky

Odvaha začít

mia-maru

Tento článek píšu jako povzbuzení pro ty, kteří stejně jako já občas pochybují, zda styl výchovy, který vyhodnotili jako pro ně vhodný a nejlepší možný, bude fungovat. Moje první dítě, skoro 14 měsíců, syn.

JančaT My teď řešíme u každého dítěte něco trochu jiného..;-) Veru (15 měsíců) křičí, jakmile něco není hned nebo tak, jak chce ona. A je to docela náročný, protože v tu chvíli se většinou začne projevovat i Matěj (skoro 3 a půl), který na sebe upozorňuje a to jakkoliv (prskání, věšení se na mě, házení věcí, vydávání stejných zvuků jako Veru). Je pro mě hrozně těžký v tu chvíli vyřešit všechno aspoň trochu v klidu.
Snažím se se jim věnovat dohromady i zvlášť. Verunku se snažím učit trpělivosti. S Matějem probíráme to, že je Veru malá a všechno se teprve učí a učí se to od nás. Vypadá, že to chápe, ale když přijde na věc, tak je to pořád stejný..

mia-maru @hrabosh Přemýšlela jsem o tom dneska a napadá mě, ze to třeba trvá déle, než si dítě na tenhle přístup zvykne: uděláme tohle, protože je to potřeba, ale ty si v tom můžes zvolit způsob.
Třeba zatím testuje, zda vážně nedostane, a "užívá si to".
Ale nevím, možná to nakonec vážně nefunguje na všechny...
Jestli si na FB, doporučuji Táta Parťák. On začal s respektující výchovou v synovych myslím třech letech (a dceři rok) a ma tam pěkné příklady. Někdy už trochu pochybuji, ale inspirativní to je.

daniel93

Se* na druhý

daniel93

Napadla mě taková nekonvenční spontánní myšlenka pro ty, kdo jsou málo nebo vůbec oceněni, a naopak jsou neustále terčem kritiky ze svého okolí nebo rodiny, proto prosím, abyste mi odpustili některé použité výrazy, i když jsou vyhvězdičkovány. :) Se…

Abendstern Jedinečnost, alespoň myslím, ještě není oprávněným důvodem k sebevědomí. Jedinečná a neopakovatelná byla konec konců i všechna má hovna.

daniel93 Myslíte, že ho*na mají vědomí/rozum/duši nebo jsou živá? ... Ve své podstatě všechno je jedinečné a neopakovatelné, jde o to využít svých (dobrých) umů, které každý člověk má vlastní.

Abendstern
Reagovala jsem čistě na poslední větu článku. Sebevědomejch hoven je na světě tolik, že téměř ztrácejí svoji jedinečnost.

o-_-o _@___
...\_________\ ..........

marmik

Jsem na to sám – (Vztahy) - Být single není vždy výhra

marmik

Pracuj na své duši stejně usilovně jako na těle a intelektu. To ona, nejkrásnější část tebe, tě dovede k nejvyššímu cíli. O přátelství, duši, citech a lásce slyšíme z radií průběžně téměř pořád. Skládají a nahrávají se o ní písně, které jsou…

marmik

PODPORA VZTAHU A DOBRÉHO MANŽELSTVÍ

marmik

LÁSKA ZNAMENÁ - důvěřovat druhému přes všechny stíny a zatemnění - vzájemně se podpírat i při pádech a zraněních - dovést společně připravené plány až do konce - stále se zvedat a pokračovat dál Láska není byt připravený na klíč, ale dům, který…

PetraO Ženy, matky, manželky

Jsi to nejlepší...

PetraO

... co rodiče (spolu)stvořili a předali nebo postupně dávají světu, přestože: ... tvoje zázemí nebylo zrovna ideální: preferovali sourozence, tvůj příchod neplánovali, dokonce se o tebe nestarali, rozvedli se, ztratil jsi je (nebo jednoho z nich)…

jankac

4. Zapadnout (do šatů)

jankac

Někdy prostě potřebuju vytrhat si obočí, nalakovat nehty, odhodit brýle a nabarvit vlasy, nalíčít se, navonět se a vzít si to nejlepší oblečení, které mě dělá štíhlejší. A pak někam přijdu a lidé mě obdivují, že vypadám jinak. Ano, protože to není…

dromedar "Každý detail, každý talent, každý fyzický rys má svůj účel." Nevidím jediný dobrý důvod, proč by to tak mělo být. A proč by ve stvoření nemohla být spousta neúčelného nebo dokonce nesmyslného.

růžetrnitá No, tak daleko abych viděla Boha v pihách, vráskách a podobných nedokonalostech jsem se ještě nedostala.
Ale myslím si, že když Bůh vidí do srdce každého člověka, záleží mu na tom, co nalézá v našem srdci a mnohé z toho se potom odráží i v naší tváři. Stejně tak jako je rozmanitá příroda se svými květy, bylinkami i plevelem, ptáky, zvířty i každým motýlkem nebo vážkou, tejně tak jsou rozmanité naše tváře ať už tím co jsme zdědili po rodičích a prarodičích nebo co jsme s naší tváří udělali tím jací jsme uvnitř (pokud tedy nenosíme vyumělkovanou masku nesčetných kosmetických úprav a oprav.

růžetrnitá Stejně nás Bůh a ostatní lidé neposuzují podle dokonalosti vzhledu ale zapomenou co jsme říkali nebo jak jsme vypadali, ale nikdy nezapomenou na to, jak se s námi cítili!!!

Dejme si tedy záležet na tom, kdo jsme, vždyť mládí i krása jsou pomíjivé a snažme se hledat trvalé hodnoty. Když jsme čistí a pěkně upravení, může to být i známka toho, že si vážíme Božího díla, kterým jsme. Neničme tedy sebe ani jiné. A to se týká nejen konečné úpravy, ale i sportu, zdravé stravy, pohybu nepřejídání a všeho co nám prospívá.

Vždyť láska je přijetí toho, co nám Bůh dává - včetně naší postavy i tváře.

A víte co je nejkrásnější šperk?

No přece úsměv :-)

voda-zpívající

Obraz od Tiziana

voda-zpívající

Zhruba před rokem bylo v naší farnosti biřmování. Svátost uděloval o. biskup Hrdlička a v jeho kázání zaznělo: V jedné galerii byl krásný obraz od Tiziana. Historikové vyčíslili jeho hodnotu na několik stovek tisíc korun. Když se ty ráno podíváš do…

voda-zpívající

Síla svědectví

voda-zpívající

Na setkání animátorů v Kroměříži jsme dostali velmi neobvyklý úkol. Každý z nás měl v tašce účastníka sešitek "Dobrá zpráva podle Lukáše". Během setkání, kdy přesně, to už nevím, zazněla výzva, abychom na první stránku sešitku napsali verš z Bible,…

voda-zpívající @ferenc díky

kacarovi3 Na lidičky ze Šumperska mám slabost.Jsem z Bludova.

martina007 Tajemství člověka

Moje cesta za sebevědomím

martina007

Téma sebevědomí mě provází celým životem, proto jsem se rozhodla k němu napsat pár řádků.