Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek programování

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem programování.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #programování

dromedar

Bradavický dovětek

dromedar

Když v posledním článku padla zmínka o tom, že jsem své nynější řemeslo - vývoj softwaru - jako teenager svým způsobem "našel v Bradavicích", a po definitivním rozchodu s okultními naukami jsem se mu věnoval do jisté míry i jako jejich "církevně…

spitfire "možná stojí za to výslovně pojmenovat, co má magie s programováním společného: hlavním společným jmenovatelem je moc"


Na to upozorňoval už poslední císař postmoderny, Vilém Flusser. V tom jeho výroku taky záměrně skloubil programování s magií.

Která z knih o Harrym je ta, kterou byste doporučil někomu kdo se chystá přečíst jenom jednu knihu z celé Potterovské série?

dromedar Ta první (... a Kámen mudrců) je pěkně krátká, sevřená, dokonale vhodná pro děti, a bývala by mohla zůstat sama a dávala by tak dobrý smysl. Ostatní podle mě mají smysl jenom v rámci celku. Ale zase jsem jich většinu četl jenom jednou a před více než deseti lety. Možná, že naskočit rovnou na čtvrtý nebo pátý díl a vychutnat si tlustospis s plně rozvinutým kouzelnickým světem jde. Nezkoušel jsem to.

epimetheus v knihách 2-5 je vždy sto stránek, ve kterých má "co se stalo v minulých dílech". Je to otravné a Spitfire bude první člověk na světě, pro kterého to bude mít smysl

dromedar Pokud se přeci jen dočkám dne D (Dromedar De Dom po zDárně složených magisterských státnicích), tak doufám, že těch sto stránek (nikdy jsem si toho nevšiml, ale věřím sečtělejším) má i sedmý díl, protože už si to moc nepamatuju, ke svým starým potterům se za života rodičů spíš už nedostanu, zabíjet je kvůli tomu nechci, a číst nějaké jiné výtisky, například půjčené z knihovny, zdá se mi jaksi nepatřičné.

epimetheus https://m.youtube.com/playlist?list=PLByfBxXxHVXJZXrrSQDamDnSMNcG7i2Co

pokud byl tvůj slib o přečtení...

dromedar

Na konci okliky?

dromedar

Sliby chyby ... jak je to dávno, co jsem chybil-slíbil, že nedopovězené z posledního článku dopovím "zítra"? A já to nedopovím ani dnes, protože dnes je dobrá příležitost dotknout se něčeho jiného. V pondělí nastupuji do práce. Jak u laických…

dromedar Bylo to Delphi. (Pak se prý používal také TurboPascal, ale vůči tomu bych si zlé slovo nedovolil, i když je rovněž proprietární a bez budoucnosti. Sám jsem ho totiž taky používal.)

@tina Popis od lidí z MFF? Kdepak. Mým exspolužákům teďmatfyzákům proprietární software vesměs nevadí.

Pokud jde o mnichy, i já si takové dovedu představit, ale k takovým jsem nevstupoval. Jak jsem psal, asi to tak nemá každý - ale při mém nastavení je možné buďto programovat, nebo se pořádně modlit. Kdybych byl pořád přesvědčený, že mým zvláštním/hlavním povoláním je modlitba, neprogramoval bych.

Jan Škrášek Chce to dalsi clanek ;)