Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek pozdravení pokoje

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem pozdravení pokoje.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #pozdravení+pokoje

dromedar

https://zenit.org/articles/text-of-vatican-document-on-sign-of-peace-at-mass/
6 c) "In any case, it will be necessary, at the time of the exchange of peace, to definitively avoid abuses such as: ... the introduction of a “song for peace”, which is non-existent in the Roman Rite."

Znám jenom jedno místo, kde tenhle "abuse" žije, a patrně je to pietně opatrovaný plod práce samotného P. Reinsberga :)
#liturgie #mše #pozdravení+pokoje

Janka309

Potěšení v období žíznění u studny

Janka309

Ahoj kamarádi, mnohdy se stane, že mě něco zaujme, i bych to proto chtěla napsat zde, jelikož můj blog tuším nese název "co mě zaujalo", no ale mnohdy se to zde vůbec neobjeví. I dnes se něco stalo, a vypadá to slibně, jelikož už to tu píšu :-).…

dromedar

Proč vám nedám pozdravení pokoje

dromedar

Nedávám pozdravení pokoje. Nikdy a nikomu. Někteří lidé mi chodí potřást ploutvičkou a soucitně se na mě dívají: "chudinka nesmělý, přece ho tu nenecháme jen tak stát." Že je nevkusně nesmělý, to on nijak nezpochybňuje. Že nemá rád pozdravení pokoje…

dromedar Nejdůležitější slovo jste, huso (omlouvám se, ale ta přezdívka je prostě neodolatelná), lokalizovala velice přesně. A odpověď na poslední otázku zní "nijak". Nebo snad spíš "po těch cestách, po kterých je zvyklý dávat se nekajícím hříšníkům." Viz např. antifonu k Magnificat z nedávné památky sv. Augustina.

husaklasu Oslovujete-li mě mojí přezdívkou, rozhodně mě to neuráží, (tím spíš, že mým dotazováním možná přestává být pouhou přezdívkou) dromedáre.
Neobjasnil jste mi to moc, pokud bych to neměla chápat tak, že očekáváte cosi od druhých, aniž byste byl ochoten nabízet a ještě se nezdráháte je soudit, když jejich jednání nazýváte lží. A takto bych to chápala věru nerada. Nechtěla jsem kritizovat, chtěla jsem porozumět, marná snaha, asi, tak se nezlobte.
Přeju hodně zdaru, píšete dobře.

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Potěšení v období žíznění u studny
Proč vám nedám pozdravení pokoje