Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek politika

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem politika.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #politika

slachmánek

Letná 1989 a 2019- několik zásadních rozdílů

slachmánek

Demonstrace na Letné v listopadu 1989 významně přispěly k pádu komunistického režimu. Co stálo za úspěchem těchto demonstrací? Při bližším pohledu na faktory úspěchu protestů v roce 1989 můžeme vidět, že okolnosti demonstrací před 30 lety a dnes…

slachmánek

milion chvilek pro nenávist

slachmánek

Co by udělal Ježíš, kdyby se dnes setkal s Babišem?Musím se přiznat, že i já jsem se podílel na šíření článků a videí proti Babišovi.Ale jednoho dne jsem si všiml, že se FB chová divně - byly tam jen antiBabiš články,ani nevím proč ale zkusil jsem…

RealToltekDzehenuti Protiproud píše dobře. Fandím už jim od té doby co vznikly. Na ČT už se nedívám od 15let...tak neobjektivní žumpa se jen tak nevidí.

spitfire Na ČT už se nedívám od 15let...tak neobjektivní žumpa se jen tak nevidí.

Kromě toho, že jste humorista jste i nadaný kouzelník. Já, když třeba nesleduju cca rok nějaký youtube kanál, tak vím o něm prd, ale vás to nerozhodí. Hned jste v obraze. Celej RealHarryPotter.

Hans_von_Liechtenstein

Jak generace Z mění klima

Hans_von_Liechtenstein

Milí čtenáři, možná jste slyšeli o šestnáctileté Švédce Gretě Thunbergové. Je slavná tím, že v pátky přestala chodit do školy. Pokud by jí rodiče psali omluvenku, stálo by tam: bojuji proti změně klimatu a za ekologii. Greta protestní stávkou před…

SkoroPaladin Přivázat autistu (přesněji v tomto případě aspergerův syndrom) k židli ve škole - nejlepší řešení problému - jak si tu hezky devastujeme kouli (pro ortodoxnější pré placku) na které žijeme. Napsáno/rozepsáno trocha ad absurdum, páč nepředpokládám že by Zdendanda chtěla Gretu k židli skutečně přivazovat že ;-).

Díky Bohu za lidi jako je Greta.

Mi to trocha připadá jako - Papež František říká že je třeba o ekologii mluvit (a řešit problém). Názor konzervy tudíž bude - tak já jsem proti. Tragikomický.

spitfire …možná nesouhlasíme s tou rétorikou, ale aspoň jsou ty lidi na té správné faktické straně, možná ty fakta interpretují emotivně, občas to zjednodušují atd.
(říkají věci blbě, protože tomu nerozumí)
...pokud bychom se na tu věc podívali velice z jednoduše, polarizovaně, tak ano děje se to, jednoduše řečeno se ta věc děje a samozřejmě ty dopady a jak to funguje,...

(převzato)

Hans_von_Liechtenstein

Moderátor z Krakova kandiduje ve volbách

Hans_von_Liechtenstein

Jeden můj známý je tiskovým mluvčím jednoho skvělého chlapíka, kterého také znám. S radostí uveřejňuji jeho výzvu: Ahoj,Nevím, jestli plánuješ jít během tohoto víkendu (24. – 25. květen) k volbám do Evropského parlamentu. Pokud bys nad tím…

dromedar "Není to pro něj výtah k moci či penězům, jde mu o prosazování správných a férových věcí."

LOL

Politik se nemá zaklínat tím, jak nebaží po moci a penězích (byť by to třeba nakrásně byla pravda), ale přesvědčit voliče, že by tu moc (a vysoce nadstandardní peníze s úřadem spojené) měl dostat právě on.

RealToltekDzehenuti chudák budovatel

suposlav A tož jsem ho nakonec taky zaškrtnul :-)

Hans_von_Liechtenstein @dromedar - chápu v tom jistou naivnost, která ale nemusí být na škodu. Je mi sympatičtější určitě více než vrcholová manažerka Dita Charanzová. Nepotřebujeme manažery ale lidi, co mají morální kredit... Toť můj názor. Jinak moc se mi líbí tvůj blog :) Fakt super!

dromedar Pokud jsou nějaká povolání, kde naivnost není na škodu, politika mezi ně rozhodně nepatří. Doufejme, že tady jde o "jistou naivnost" pouze na straně pana "tiskového mluvčí". (I když jestli se z KDU do europarlamentu vůbec někdo dostane, Talíř to tak jako tak nebude, takže co tu vlastně hrotím.)

Hans_von_Liechtenstein

Otevřený dopis otci biskupovi

Hans_von_Liechtenstein

Naše společnost se stává čím dál vulgárnější. Vítězí u nás politické strany, které dávají přednost honbě za ziskem, ekonomické prosperitě, strachu z uprchlíků (i dětí uprchlíků), nesnášenlivosti, odporu k Evropské unii, kritice NATO. Tyto strany…

SkoroPaladin @deFlegmatique Já dnes nedokázal zastavit ruku kolegy z hokny - aby nezabil pavouka (resp. jsem zareagoval příliš pozdě). Tákže přiznávám svou spoluvinu na vraždě.

deFlegmatique Pššt, to patří do zpovědnice!!!

Tofl

Karel Kryl a jeho z mnoha odkazů

Tofl

K myšlenkám Karla Kryla netřeba žádné komentáře. Jen jeden a to, že je potřeba jeho odkazy neustále připomínat. V dnešní i budoucí době, protože aktuální to bude vždy.

Matouš Sloboda Politická zamyšlení a komentáře na aktuální politickou situaci především v ČR

Výročí padesáti let od invaze vojsk Varšavské smlouvy

Matouš Sloboda

Chýlí se nám ke konci 21. srpen roku 2018, den padesátého výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy. Prezident Miloš Zeman projev nepronesl. Svůj projev pronesl předseda vlády Andrej Babiš v rámci pietního aktu před českým rozhlasem. Záměrně zde nebudu…

PetrST Včerejší "vypískání" Andreje Babiše při pietním aktu u budovy Českého rozhlasu nepovažuji za protest, ale za hulvátství.

KMirjam Včerejší přítomnost Andreje Babiše na pietním aktu byla jistě pochopitelná, nicméně sama o sobě byla nechutným zneuctěním památky obětí sovětské invaze. Když vrah pláče na hrobech svých obětí, jsou protesty nejen namístě, ale jsou i nezbytným doplňkem zajišťujícím rovnováhu celé akce.
Okupaci jsem zažila, být na místě, pískám taky.

PetrST Otázka je, co je horší zneuctění oné památky:
- Andrej Babiš se svým projevem o svobodě a slušné společnosti,
- nebo lidé, označující sama sebe za slušné, chovající se při pietním aktu jako fanoušci FC Baník Ostrava?

Já si myslím, že celá ta situace byla fraška. Ze strany AB, ale i "písklat". Prostě tohle bylo přes čáru.

- Nechceme ve vládě komunisty a bývalé domnělé i prokázané spolupracovníky StB? Nevolme je!
- Chceme být slušná společnost? Nechovejme se jako hulváti a prasata!

slachmánek

tvář svobody

slachmánek

To, čemu se říká liberalismus, je ve skutečnosti relativismus; není to o svobodě,ale o prázdnotě.

spitfire Pokud máte na mysli prázdnotu jako vyjádření nicoty, pak nic takového neexistuje. Celkem úsměvné u někoho kdo věří v nějaké náboženství.
Satira:Podle neoficiálního křesťanského učení ani peklo není prázdné. No i kdyby bylo prázdné ve smyslu, že tam nikdo není, tak pořád je tam peklo.
Budhista zřejmě nejste a astronomie nahrává liberalismu.


Svoboda. Samozřejmě, že liberalismus není o svobodě. Liberalismus předkládá vážné pochybnosti o existenci svobodné vůle. Nedávno tu byl Dennet a jeho pojetí svobodné vůle je taky dost mlhavé. Vy sám nemáte žádnou zkušenost se svobodnou vůlí. To co máte je pouze víra v existenci svobodné vůle.
Liberalismus si zakládá na autonomii jednotlivce.
Díky tomu existuje právo a jeho vymahatelnost.

spitfire Pokud by jste chtěl popsat co se za relativismem skrývá, našel byste tam nakonec i sám sebe a obsah svého náboženství.

Ateismus není proti bohu, ale bez boha. Ateistický koncept liberalismu nepředkládá: Bůh neexistuje. Takový závěr ateisté ani učinit nemohou. Mohou však učinit závěr, že jejich kosmologie se bez Boha obejde.

Matouš Sloboda Politická zamyšlení a komentáře na aktuální politickou situaci především v ČR

Komentář: Kladné vyslovení důvěry vlády ANO + ČSSD s podporou KSČM

Matouš Sloboda

Twitterový komentář Nemyslel jsem si, že je možné zapomenout…Aktuální politická situace mě ale vyvedla z omylu. Stačilo necelých 29 let. V rok 100. výročí vzniku Československé republiky je vyslovena důvěra vládě ANO a ČSSD s podporou (prý tolerancí…

slachmánek

Bacha na většinu

slachmánek

Musím říct, že z politiky se mi poslední dobou dělá špatně. Není to proto, že tu vládne Bureš a Zeman,ale proto jak nechutně manipulativní média jsoua to ještě pod praporem "proti dezinformacím". Babiš není žádný svatoušek,ale jsou to strany…

dromedar "Takže, pánové, čekám na zázrak ... a přidávám se k modlícím se."

Kdo pevně věří, že dostatečný počet modlících se přivodí kýžený zázrak, je trestuhodně laxní, pokud se ten dostatečný počet nepokusí zajistit.

SkoroPaladin Tož budem mít ve vládě bolševiky. Bych si nemyslel že se to stane a hele ho. Njn. Halt když hážem hlas (patrně v rámci náckovství) pitomiovi. Každý volby to hážeme i bolševikovi (patrně v rámci zparchantělosti). A ještě k tomu poslední dobou v míře největší STBákovi Burešovi (patrně v rámci blbosti). A jako třešničku na dortu sme si zvolili o5ovně po jeho 5tileté dehonestaci prezidentskýho fleku upalovače trenek (to je asi v rámci náckovstvízparchantělostiablbosti). Že se divím. PS.: by mě zajímalo (když nám Zeman komunisty ve vládě "posvětil") jak se na to dívají signálníci/křesťané, co Zemana volili?

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

8. 3. 2016 SaVIO: Současné Rusko mezi autoritarismem a totalitarismem (prof. PhDr. Jan Holzer, Ph.D.)
Brno
17. 3. 2015 Sarkandrovka - Křesťan a politika
Olomouc
12. – 13. 10. 2013 Současné výzvy pro křesťanské demokraty v ČR a v Evropě
Humpolec
9. 5. 2009 Předsjezdová pouť KDU-ČSL
Choceň
1. 5. – 6. 6. 2009 Projekt Ploty
8. – 13. 4. 2009 Politický vzdělávací týden
Rohr
13. 11. 2007 Max Kašparů: Proč se zapojit do politiky právě dnes
Brno

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Letná 1989 a 2019- několik zásadních rozdílů
milion chvilek pro nenávist
Jak generace Z mění klima
Moderátor z Krakova kandiduje ve volbách
Otevřený dopis otci biskupovi
Karel Kryl a jeho z mnoha odkazů
Výročí padesáti let od invaze vojsk Varšavské smlouvy
tvář svobody
Komentář: Kladné vyslovení důvěry vlády ANO + ČSSD s podporou KSČM
Bacha na většinu
vláda strachem
Bacha na FAKE NEWS!
Zeman, Drahoš a kultura smrti
Výsledek 2. kola prezidentských voleb. Co se (ne)změnilo.
Důvody k založení blogu
Křesťan a politika
Signály z kavárny! Připravili jsme pro vás nový videopořad
Koho zvolíme?
dezinformace
Modli se za prezidenta!
Modlitba za politiky volbou nekončí
Lidovci a Starostové - promarněná šance?
Stojíte na straně dobra a pravdy
politická buzerace
v UNESCO se zbláznili!
nevolte komunisty?
pre a postapo
A za koho mě považují?
kdo nepracuje, ať nejí
problém demokracie
Vzpomínka na Josefa Luxe
Adoptuj si politika!
Jak uvažovat cestou k volbám?
Dominik Duka k volbám: jde o mravní otázku
Chtěl bych volit KDU-ČSL, ale…
O české politice před volbami
Ideální křesťanský politik
„Od Baltu po Jadran...“
Nejzbytečnější instituce v ČR
Prof. P. Petr Piťha podruhé - PO prezidentských volbách
Prof. Dr. P. Petr Piťha o prezidentské volbě a o mladých
Proč volím Roithovou a nevolím ostatní?
Jak si vybrat prezidenta?
Proč Češi potřebují volit tatíčka prezidenta?
Připomínka úmrtí Václava Havla
Ohlédnutí za volebním výsledkem KDU-ČSL v krajských volbách trochu jinak
Politici, kteří nechtějí vládnout
Šance a úskalí křesťanů v krajských volbách
Nekonečný pád české politiky
Debaty v sauně
Studenti budou sledovat pravdivost výroků politiků v televizi
Sociální ekonomika zprava zleva
Václav Havel za své postoje platil ´ze svého´
V tomto státě se jednou něco stane
Proč se v ČR nesmí debatovat o islamismu
Výročí 11. září 2001
Líp už vážně bylo. Teď bude jen hůř
Tak máme tu "novou vládu" paní Müllerová
Jednou bude líp. Kdy to ale bude?
Apel zodpovědným
Mladí křesťanští demokraté na Vysočině naplno zasáhli do kampaně
Kulatý stůl k politice na ČBK
Benedikt XVI a politika
Volby 2010 - můj tip
Klerus a politika
Co je KDU-ČSL vůbec zač.
Agitační
Kárání yettiho
Pro zasmání, k pláči
Lístek lípy
Volební rádce IDNES.cz
Proč jsem proti pomoci Řecku
Volit strany malé? Ano, ale ne maličké!
Vyjádření k "Politické hře"
O moci peněz aneb Proč nevěřím politikům
Poslanci půjdou k lopatám
Hlavní body Kodaňské dohody o ochraně klimatu
Mezinárodní jednání o změnách klimatu v Kodani
Další postřehy ze společnosti a ze života
Obamova popularita klesá. Nebo ne?
Volby odloženy. To se mi ulevilo!
Přežil jsem Hitlera, přežiji i Paroubka
Na "dobro" není čas
Opravdu jsou eurovolby k ničemu?
ČSSD hraje nefair hru v kampani před volbama do parlamentu EU
POUŤ NA VELEHRAD
Je Svátek práce přežitkem?
Maďarsko na pokraji bankrotu
První černý bod pro Obamu
Audiatur et altera pars: exministr Tomáš Julínek
Halík se při mši tvrdě pustil do Klause
Poplatky ve zdravotnictví u nás a v Německu
proč ne DS
Situace v KDU-ČSL
Jesus Camp
SEMINÁŘ V SENÁTU
Těžký život lídrů v církvi
Naše budoucnost - mír | válka?
TT 2/2008: Lidské vztahy
Petice Greenpeace
Dopravní prostředek jako polis se svými zákony
.. prezident
.. dopis pro KDU ..
.. politicka kultura ..
Eutanázie, senioři, genocida
Turecko a EU
První politickej příspěvek
Jak dalece jsme dospělí....
Místopředseda vlády v Táboře