Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek politika

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem politika.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #politika

Tofl

Karel Kryl a jeho z mnoha odkazů

Tofl

K myšlenkám Karla Kryla netřeba žádné komentáře. Jen jeden a to, že je potřeba jeho odkazy neustále připomínat. V dnešní i budoucí době, protože aktuální to bude vždy.

Matouš Sloboda Politická zamyšlení a komentáře na aktuální politickou situaci především v ČR

Výročí padesáti let od invaze vojsk Varšavské smlouvy

Matouš Sloboda

Chýlí se nám ke konci 21. srpen roku 2018, den padesátého výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy. Prezident Miloš Zeman projev nepronesl. Svůj projev pronesl předseda vlády Andrej Babiš v rámci pietního aktu před českým rozhlasem. Záměrně zde nebudu…

PetrST Včerejší "vypískání" Andreje Babiše při pietním aktu u budovy Českého rozhlasu nepovažuji za protest, ale za hulvátství.

KMirjam Včerejší přítomnost Andreje Babiše na pietním aktu byla jistě pochopitelná, nicméně sama o sobě byla nechutným zneuctěním památky obětí sovětské invaze. Když vrah pláče na hrobech svých obětí, jsou protesty nejen namístě, ale jsou i nezbytným doplňkem zajišťujícím rovnováhu celé akce.
Okupaci jsem zažila, být na místě, pískám taky.

PetrST Otázka je, co je horší zneuctění oné památky:
- Andrej Babiš se svým projevem o svobodě a slušné společnosti,
- nebo lidé, označující sama sebe za slušné, chovající se při pietním aktu jako fanoušci FC Baník Ostrava?

Já si myslím, že celá ta situace byla fraška. Ze strany AB, ale i "písklat". Prostě tohle bylo přes čáru.

- Nechceme ve vládě komunisty a bývalé domnělé i prokázané spolupracovníky StB? Nevolme je!
- Chceme být slušná společnost? Nechovejme se jako hulváti a prasata!

slachmánek

tvář svobody

slachmánek

To, čemu se říká liberalismus, je ve skutečnosti relativismus; není to o svobodě,ale o prázdnotě.

spitfire Pokud máte na mysli prázdnotu jako vyjádření nicoty, pak nic takového neexistuje. Celkem úsměvné u někoho kdo věří v nějaké náboženství.
Satira:Podle neoficiálního křesťanského učení ani peklo není prázdné. No i kdyby bylo prázdné ve smyslu, že tam nikdo není, tak pořád je tam peklo.
Budhista zřejmě nejste a astronomie nahrává liberalismu.


Svoboda. Samozřejmě, že liberalismus není o svobodě. Liberalismus předkládá vážné pochybnosti o existenci svobodné vůle. Nedávno tu byl Dennet a jeho pojetí svobodné vůle je taky dost mlhavé. Vy sám nemáte žádnou zkušenost se svobodnou vůlí. To co máte je pouze víra v existenci svobodné vůle.
Liberalismus si zakládá na autonomii jednotlivce.
Díky tomu existuje právo a jeho vymahatelnost.

spitfire Pokud by jste chtěl popsat co se za relativismem skrývá, našel byste tam nakonec i sám sebe a obsah svého náboženství.

Ateismus není proti bohu, ale bez boha. Ateistický koncept liberalismu nepředkládá: Bůh neexistuje. Takový závěr ateisté ani učinit nemohou. Mohou však učinit závěr, že jejich kosmologie se bez Boha obejde.

Matouš Sloboda Politická zamyšlení a komentáře na aktuální politickou situaci především v ČR

Komentář: Kladné vyslovení důvěry vlády ANO + ČSSD s podporou KSČM

Matouš Sloboda

Twitterový komentář Nemyslel jsem si, že je možné zapomenout…Aktuální politická situace mě ale vyvedla z omylu. Stačilo necelých 29 let. V rok 100. výročí vzniku Československé republiky je vyslovena důvěra vládě ANO a ČSSD s podporou (prý tolerancí…

slachmánek

Bacha na většinu

slachmánek

Musím říct, že z politiky se mi poslední dobou dělá špatně. Není to proto, že tu vládne Bureš a Zeman,ale proto jak nechutně manipulativní média jsoua to ještě pod praporem "proti dezinformacím". Babiš není žádný svatoušek,ale jsou to strany…

dromedar "Takže, pánové, čekám na zázrak ... a přidávám se k modlícím se."

Kdo pevně věří, že dostatečný počet modlících se přivodí kýžený zázrak, je trestuhodně laxní, pokud se ten dostatečný počet nepokusí zajistit.

SkoroPaladin Tož budem mít ve vládě bolševiky. Bych si nemyslel že se to stane a hele ho. Njn. Halt když hážem hlas (patrně v rámci náckovství) pitomiovi. Každý volby to hážeme i bolševikovi (patrně v rámci zparchantělosti). A ještě k tomu poslední dobou v míře největší STBákovi Burešovi (patrně v rámci blbosti). A jako třešničku na dortu sme si zvolili o5ovně po jeho 5tileté dehonestaci prezidentskýho fleku upalovače trenek (to je asi v rámci náckovstvízparchantělostiablbosti). Že se divím. PS.: by mě zajímalo (když nám Zeman komunisty ve vládě "posvětil") jak se na to dívají signálníci/křesťané, co Zemana volili?

slachmánek

vláda strachem

slachmánek

Tak jsem si v práci pročítal nějaký věci ohledně GDPR...... navenek ty nařízení EU vypadají tak krásně - ochrana osobních údajů;ale když se do toho člověk začte, tak je to nesmyslná byrokratická buzerace firem.V podstatě všichni nějakým způsobem…

Ferenc Zajimavy komentář. Díky.

slachmánek

Bacha na FAKE NEWS!

slachmánek

Ještě že žijeme v EU! Jinak bychom byli vydáni na milost a nemilost tomu šílenému internetu a nebezpečí dezinformací! Teď už se nebudeme muset bát, že bychom na internetu mohli narazit na nepravdivé nebo zavádějící informace. Evropská komise se…

spitfire Cenzura je cenzura a kdo se bojí cenzury, tak by si neměl zahrávat s ohněm, a zakazovat určitý umělecký projev, pakliže ten nikoho neohrožuje na zdraví a životě.
Dnes streamoval člověk, kterého bych označil za label liberalismu (ta slušná verze), kde taky neodmítá určitou formu cenzury a mazání či odstraňování věcí, které by se neměly dostat na veřejnost.
Cenzura je základ jakékoli informační strategie.

slachmánek http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-boj-proti-dezinformacim-dmw-/p_zahranici.aspx?c=A180502_213131_p_zahranici_wag

dobryczlovek

Zeman, Drahoš a kultura smrti

dobryczlovek

Pár poznámek na úvod: Tento článek vydávám až po volbách, abych nerozdmýchával předvolební vášně. Nechci, aby článek někdo chápal tak, že prosazuji jednoho z kandidátů. Nesnažím se útočit na kandidáty ani jejich voliče, pouze nabízím informace.…

JiKu Dnes jsem se shodou okolností octl v jednom skoro církevním neformálním společenství. Které jsem před dvaceti lety zakládal a 20 let nevynechal. Během té doby někteří přišli, jiní odešli.
A mluvili tam tak, že jsem byl rád, že jsem se nepodřekl jako volič prezidenta Zemana. Nikoli proto, že bych se konfliktu bál. To snad signálnící dobhře vědí, že se nebojím. Ale strašně se mi nechtělo.

Zvedal se mi žaludek.

Naštěstí jsem se rozhodl již před několika měsíci, že 20 let je právě tak dost a že toto společenství k onomu výročí pustím k vodě. Takže jsem si dnes řekl jen "ještě, že už ten vztah nemusím řešit". Ale kdybych musel, volno by mi nebylo.

Mám takový dojem, že ony dvě strany sebou navzájem pohrdají. Xenofobové pohrdají názory kavárny a kavárna pohrdá příslušníky xenofobů.

RomanS Takhle řečeno to vypadá jako fifty fifty. Ale je tam podstatný rozdíl. Např. KT je plátkem kavárny. KT je oficiální veřejný prostor, kde se odehrává to, co je hodno být na světle světa. Xenofobové jsou pak jako švábi ve tmě kolem proruských webů. Není to boj na rovině, ale shora dolů/ zdola nahoru.

MiroslavKratochvíl Zeman k manželství a rodině, čas 8:39-12:50: https://www.barrandov.tv/video/95968-tyden-s-prezidentem-20-4-2017

Zeman k tématu Gender: https://www.gloria.tv/video/TQWvAUrQayjH2oDT2cmVvBzDf

Zeman udělil už 3x záštitu konferenci Nejmenší z nás: http://nejmensiznas.cz/

Drahoš na otázku, zda by omezil zákonem potraty odpověděl "ne" (https://zpravy.idnes.cz/anglictina-kandidati-prezident-test-d7x-/domaci.aspx?c=A180109_224519_domaci_vov čas 0:41:17).

JiKu V této souvislosti je pozoruhodné promyslit si apel papeže Františka k tomu, jak se mají správní křesťané vztahovat k periferiím.
Na první pohled to zní lákavě. Neznám situaci v Latinské Americe. Ale v evropském kontextu označit někoho za periferii (což se teď v souvislosti s volbami prezidenta dopouští komentariát (což je úžasný neologismus) často a s chutí) za dost dehonestující.

Proto bych papežův apel pro Evropu přeznačil na "neoznačujte nikoho za periferii".

Matouš Sloboda Politická zamyšlení a komentáře na aktuální politickou situaci především v ČR

Výsledek 2. kola prezidentských voleb. Co se (ne)změnilo.

Matouš Sloboda

Je sečteno ve ?% volebních okrsků. Miloš Zeman má možnost ovlivňovat naši politickou scénu dalších pět let. Co to může pro ČR znamenat? Dojde v politice ke změně, nebo ne, nebo už dokonce nastala. Na tyto otázky se pokusím v příštích článcích…

Matouš Sloboda Politická zamyšlení a komentáře na aktuální politickou situaci především v ČR

Důvody k založení blogu

Matouš Sloboda

Dnes, 27. 1. v den konání 2. kola prezidentských voleb jsem se za událostí, k nimž došlo za aktuální politické situaci rozhodl založit blog, na kterém bych chtěl komentovat aktuální politickou situaci v souvislostech událostí předeškých. Konám tak z…

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

8. 3. 2016 SaVIO: Současné Rusko mezi autoritarismem a totalitarismem (prof. PhDr. Jan Holzer, Ph.D.)
Brno
17. 3. 2015 Sarkandrovka - Křesťan a politika
Olomouc
12. – 13. 10. 2013 Současné výzvy pro křesťanské demokraty v ČR a v Evropě
Humpolec
9. 5. 2009 Předsjezdová pouť KDU-ČSL
Choceň
1. 5. – 6. 6. 2009 Projekt Ploty
8. – 13. 4. 2009 Politický vzdělávací týden
Rohr
13. 11. 2007 Max Kašparů: Proč se zapojit do politiky právě dnes
Brno

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Karel Kryl a jeho z mnoha odkazů
Výročí padesáti let od invaze vojsk Varšavské smlouvy
tvář svobody
Komentář: Kladné vyslovení důvěry vlády ANO + ČSSD s podporou KSČM
Bacha na většinu
vláda strachem
Bacha na FAKE NEWS!
Zeman, Drahoš a kultura smrti
Výsledek 2. kola prezidentských voleb. Co se (ne)změnilo.
Důvody k založení blogu
Křesťan a politika
Signály z kavárny! Připravili jsme pro vás nový videopořad
Koho zvolíme?
dezinformace
Modli se za prezidenta!
Modlitba za politiky volbou nekončí
Lidovci a Starostové - promarněná šance?
Stojíte na straně dobra a pravdy
politická buzerace
v UNESCO se zbláznili!
nevolte komunisty?
pre a postapo
A za koho mě považují?
kdo nepracuje, ať nejí
problém demokracie
Vzpomínka na Josefa Luxe
Adoptuj si politika!
Jak uvažovat cestou k volbám?
Dominik Duka k volbám: jde o mravní otázku
Chtěl bych volit KDU-ČSL, ale…
O české politice před volbami
Ideální křesťanský politik
„Od Baltu po Jadran...“
Nejzbytečnější instituce v ČR
Prof. P. Petr Piťha podruhé - PO prezidentských volbách
Prof. Dr. P. Petr Piťha o prezidentské volbě a o mladých
Proč volím Roithovou a nevolím ostatní?
Jak si vybrat prezidenta?
Proč Češi potřebují volit tatíčka prezidenta?
Připomínka úmrtí Václava Havla
Ohlédnutí za volebním výsledkem KDU-ČSL v krajských volbách trochu jinak
Politici, kteří nechtějí vládnout
Šance a úskalí křesťanů v krajských volbách
Nekonečný pád české politiky
Debaty v sauně
Studenti budou sledovat pravdivost výroků politiků v televizi
Sociální ekonomika zprava zleva
Václav Havel za své postoje platil ´ze svého´
V tomto státě se jednou něco stane
Proč se v ČR nesmí debatovat o islamismu
Výročí 11. září 2001
Líp už vážně bylo. Teď bude jen hůř
Tak máme tu "novou vládu" paní Müllerová
Jednou bude líp. Kdy to ale bude?
Apel zodpovědným
Mladí křesťanští demokraté na Vysočině naplno zasáhli do kampaně
Kulatý stůl k politice na ČBK
Benedikt XVI a politika
Volby 2010 - můj tip
Klerus a politika
Co je KDU-ČSL vůbec zač.
Agitační
Kárání yettiho
Pro zasmání, k pláči
Lístek lípy
Volební rádce IDNES.cz
Proč jsem proti pomoci Řecku
Volit strany malé? Ano, ale ne maličké!
Vyjádření k "Politické hře"
O moci peněz aneb Proč nevěřím politikům
Poslanci půjdou k lopatám
Hlavní body Kodaňské dohody o ochraně klimatu
Mezinárodní jednání o změnách klimatu v Kodani
Další postřehy ze společnosti a ze života
Obamova popularita klesá. Nebo ne?
Volby odloženy. To se mi ulevilo!
Přežil jsem Hitlera, přežiji i Paroubka
Na "dobro" není čas
Opravdu jsou eurovolby k ničemu?
ČSSD hraje nefair hru v kampani před volbama do parlamentu EU
POUŤ NA VELEHRAD
Je Svátek práce přežitkem?
Maďarsko na pokraji bankrotu
První černý bod pro Obamu
Audiatur et altera pars: exministr Tomáš Julínek
Halík se při mši tvrdě pustil do Klause
Poplatky ve zdravotnictví u nás a v Německu
proč ne DS
Situace v KDU-ČSL
Jesus Camp
SEMINÁŘ V SENÁTU
Těžký život lídrů v církvi
Naše budoucnost - mír | válka?
TT 2/2008: Lidské vztahy
Petice Greenpeace
Dopravní prostředek jako polis se svými zákony
.. prezident
.. dopis pro KDU ..
.. politicka kultura ..
Eutanázie, senioři, genocida
Turecko a EU
První politickej příspěvek
Jak dalece jsme dospělí....
Místopředseda vlády v Táboře