Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek očekávání

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem očekávání.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #očekávání

jankac

Nemám sílu na advent

jankac

Nemám sílu na advent... ...a to z několika různých důvodů.

Marryane jani,dycky,kdyz jsem si naplanovala,co vsecko v adventu paradne stihnu-kazdodenni modlitba u vence,zpoved,uklid, rozjímání,peceni...tak onemocnely decka nebo ja.A bylo.delalo se jen to nejnutnejsi a Vánoce byly...a krasne.A prave diky tem nemocem jsme si vzdycky "hrabli az na dno" fyzickych a psychických sil.Coz je vzdycky transormace,prerod v nekoho novejsiho,lepsiho.V takove chvili i jedna petiminutova modlitba u venecku za tyden byla velky uspech.A uspech byl se vzajemne nepozabijet z únavy a vycerpani.Vsecko ostatni z duchovnich vysin bylo obrovske plus a ja vim,ze hlavne to se pocita.A hlavne Ja sama jsem si v mysli nejak ten advent vysnila a nastavila a pak jsem byla na sebe akorat nastvana,ze se mi to zase nepovedlo a ze su uplne nemozna a neschopna a neprozivam vse tak,jak

Marryane bych mela!No a po letech mi doslo,ze neni treba stavit latku vysoko.Ze je treba hlavne byt ted a tady a v adventu se proste zameruju u sebe osobne na jednu jedinou vec...letos mam aspon 1x/den pomodlit se Andel Pane.A aspon 2x/tyden modlitba u a.vence s detma.A kalendar mame koupeny klasicky s cokoladou a nic jineho nemam,nezvladam,nevymyslim a jsem v klidu.
A preju Pokoj aj Tobe!On prijde!Klid i Buh...

mia-maru Ženy, matky, manželky

Očekávání

mia-maru

Už asi měsíc mi v hlavě klíčí jedno téma a dnes se konečně prodralo na povrch. Po mši chodíme do farní kavárny, kde je polička s knihami. Měla jsem trochu času pro sebe, tak jsem hmátla po první z nich s přitažlivým názvem Láska a boj – Cesta ke…

Zdendanda

Co se ode mě chce?

Zdendanda

Někdy mám dojem, že se toho po nás chce hrozně moc. Naši příbuzní (zvlášť rodiče a partneři), naši zaměstnavatelé (nebo podřízení), naši vedoucí, naše společnost, ti všichni mají nějakou představu o tom, jací bychom měli být, jak bychom se měli…

Honyczek Myslím si, že k oné dokonalosti vedou především drobné krůčky. Drobné skutky. Jednoduché splnitelné cíle.

mia-maru Poslední dvě věty - palec nahoru :D.

terre-eau Občas je dobré opýtať sa, nie "co se ode mne chce", ale "co chci teď já sama".

Ale to ty Zdeni dobre vieš.

Papo "A já, já si představuju, jak dokonalé by bylo být dokonalá." -> tohle má v sobě každá žena. Každá žena je Evou, nese si v sobě tento střep jejího pochybení. Alespoň tak to vidím já.

PS: Zkus se zeptat doma, co se od Tebe očekává :-) A zřejmě zavládne ono Adamovské "když už tohle všechno nabízíš, tak to beru, ale kdybys to nezmínila, tak by mi nejspíš stačilo to, co už mám".

slu-nicko Z vlastní zkušenosti: okolí na nás obvykle neklade ani zdaleka takové nároky, jako my sami. Takže klídek... a všeho s mírou ;-)

Marteo Ach ty věčné "melabychy" :)
Moc pěkně sepsano : )

LiduškaŠ Též si myslím, že pokud bychom byli dokonalí, se sebou spokojení, byli bychom k nesnesení. Tedy alespoň já určitě. Díky za všechno, co nezvládám, je to pro mě cesta k pokoře.

LidiLidi Když mě občas přepadnou podobné pochybnosti, tak mi zatím nikdy nepomohlo ani ptát se "co se ode mě chce", ani "co chci od sebe já", ale "Bože, co ode mě chceš?". Mojí oblíbenou modlitbou je píseň Učiň mě Pane nástrojem.

Kollenka V jedné diskusi už tady myslím Papo zmiňoval knížku Kevin Leman: Ženy, přemožte svůj stres. Než stres přemůže vás. Je skvělá, uklidňující, povzbuzující. K tématu vřele doporučuju :-)

Anežka-m Hmm.. přemýšlím, jestli, kdybych tohle všechno zvládala, byla bych pak už konečně šťastná a napadá mě, že asi stejně ne. A tak mě dál napadá, že nejefektivnější bude modlit se k Duchu Svatému o radost a pokoj právě teď, když jsem jaká jsem a když je mi příšerně a když nenaplňuju to co očekávám, že ode mě druzí očekávají. Děkuju za tento článek, Zdeni, že mě přivedl k Duchu Svatému, asi si to napíšu na ledničku :-)

gogin Pochopila jsi (jste) to úplně správně. Také jsem k něčemu podobnému došel, jenomže trochu pozdě :)

slachmánek

očekávání

slachmánek

Jaké mám očekávání od života? Co od mého života čeká Bůh?

slachmánek

Pedály mě poučily

slachmánek

Měl jsem velká očekávání - začal jsem jezdit s SPD-SL (Shimano PD5700). Ale výsledek mě zklamal, čekal jsem od toho víc než možnost jak si snado rozbít hubu... Včera jsem si správně seřídil posed a zázrak! Najednou ty nový pedály začaly zabírat…

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Nemám sílu na advent
Očekávání
Co se ode mě chce?
Cesta do Betlehema
Když někdo spěchá...
52 týdnů zbývá do Vánoc...
Pedály mě poučily