Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek milost

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem milost.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #milost

– upraveno
suposlav

Stála by za to i Kurdská pouť na Hostýn - K Panně Marii metající blesky na Turky... :-)

Tofl

To není vůbec špatný nápad.
Ona ta invaze Turecka do Sýrie je mnohem větší průšvih, než si můžeme představit.
Turecko totiž "otevřeně" podporovalo a podporuje IS

Tofl

"Rusko je odhodláno zabránit střetu syrské a turecké armády a ruské síly začaly hlídkovat na linii mezi jednotkami obou zemí."
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2949452-trump-vyzval-erdogana-k-zastaveni-boju-proti-kurdum-v-syrii-pence-odleti-do-turecka

suposlav

Kam Rus vstoupí, tam 100 let tráva neroste... (vyřčeno z pozice člověka s 12,5 % ruské krve)

Tofl

Myslím, že si Rusové v Sýrii snaží vyžehlit průšvih z Afghánistánu a zatím se jim to daří.
Drží od sebe Turky a Kurdy. kromě toho se jim podařilo do oblasti opět dostat Amíky, kteří se původně stáhli a teď se tam v tichosti opět vrací.

radim24
radim24
MirOr
MirOr
Militia Immaculatae - Rytířstvo Neposkvrněné Panny Marie
Militia Immaculatae - Rytířstvo Neposkvrněné Panny Marie
slachmánek
slachmánek
slachmánek
slachmánek
slachmánek
slachmánek
RealToltekDzehenuti

Jak je možné, že Bůh obdarovává hříšné, slabé, nemodlící se,...?!……..Však je to právě o tom, na nic si nehrát a přiznat své hříchy...pak se dostane milosti. Nač by to dostával někdo kdo o sobě tvrdí, že je Svatý ….

dromedar

Doufám, že charismatiky jednou někdo popíše z lingvistického hlediska, protože mluví charakteristickou "speciální řečí".
Kdy kde se vzala? Vyjadřuje nějaké pro dané hnutí důležité, jinak těžko komunikovatelné koncepty, nebo je to spíš jakési sociální pojítko či výraz skupinové identity, bez dalších významných obsahů? ... Do jaké míry stát se charismatikem spočívá v osvojení si charismatické "jazykové hry"?

Rezkaaa

@dromedar: Přímluvná modlitba není jen pro charismatiky modlící se v jazycích... O charismatických projevech není v článku ani slovo a pozvat Ducha Svatého do modlitby je, dle mě, přístupno i "necharismatikům" :)
Nevím, jestli jsem správně pochopila komentář, každopádně co se týče charismatických obdarování, jsou popsány už v Bibli mimo jiné ve Skutcích a pak v listech, ale záleží na každém, jak se jim chce nebo nechce otevřít. Základ ovšem vychází z Bible a jako charisma je možné vnímat třeba dar mluvit před lidmi, učit nebo empaticky naslouchat přátelům či manželce.

dromedar

Můj komentář přímluvnou modlitbu (o které článek je) ani charismatické projevy (o kterých článek není) vůbec neřeší.
Jenom konstatuji, že přívrženci "charismatického hnutí" mluví charakteristickou zvláštní řečí (článek vykazuje některé její charakteristické rysy, např. na rovině slovní zásoby: "uschopnit SI někoho", "použít SI někoho"), kterou by bylo zajímavé prozkoumat.

Rezkaaa

@dromedar: Jo táák... Děkuji za objasnění, zprvu mi to hnedka nedošlo. Je to rozhodně zajímavá myšlenka, byť si uplně nemyslím, že bych patřila mezi "přívržence charismatického hnutí" i přes nějaké rysy, které článek vykazuje. Každopádně ještě jednou díky za přečtení a vysvětlení :)

dromedar

byť si uplně nemyslím, že bych patřila mezi "přívržence charismatického hnutí"

"naše mládežnická grupa měla čerstvě absolvovaný Seminář obnovy v Duchu svatém, který jsem napomáhala vést"

Rezkaaa

@dromedar: To se nevylučuje. Obnova v Duchu Svatém neznamená automaticky hromadu charismatických darů. Fakt ne. Jde o prohloubení života s Bohem a modlitby v prvé řadě. Je to trošku slovíčkaření, ale dle mě to tolik podstatné není. To, že jsem nějaký "absolvent" neznamená, že jsem hned "přívrženec".

Selendra
Selendra
slachmánek
slachmánek
JiKu

Když jsem si uvědomil, že bych nejspíš skončil podobně ...

Hmm. Je experimentálně prokázáno, že
1) většina lidí v ČR žije svůj život bez Boha (bez vztahu k němu)
2) většina lidí v ČR nejsou bezdomovci na drogách.

Nenapadám nijak vaši myšlenku, že vy osobně byste bez vztahu k Bohu skončil pravděpodobně jako on, a to z příčin, o kterých jste se v článku nezmiňoval. Ale byl bych velmi opatrný na nějaké zevšeobecňování.

Naopak, dnes je populární (alespoň u katolíků) představa (kterou já teda nesdílím), že pokud praktikující katolíci nežijí už rovnou hůře, než nevěřící bratři a sestry, nežijí alespoň o nic lépe.

slachmánek

Máte a nemáte pravdu @JiKu. Dopadl bych nejspíš podobně, protože jsme si tenkrát byli velmi blízcí a vy ani nemáte tušení, z čeho všeho mě Bůh vytáhl a před čím mě ochránil... tohle není žádné zevšeobecnění, já tu mluvím o svém životě.

JiKu

Napadlo vás někdy, jaký by byl váš život bez Boha?

slachmánek
slachmánek
slachmánek
slachmánek
jk7

Když se na cestě chystali nocovat, střetl se s ním Hospodin a chtěl ho usmrtit. Tu vzala Sipora kamenný nůž, obřezala předkožku svého syna, dotkla se jeho nohou a řekla: "Jsi můj ženich, je to zpečetěno krví." A Hospodin ho nechal být. Tehdy se při obřízkách říkalo: "Jsi ženich, je to zpečetěno krví."
Ex 4:24-26

slachmánek

Ježíš mu odpověděl: „Amen, amen, říkám ti: Pokud se někdo nenarodí znovu, nemůže spatřit Boží království.“ Jan 3.3