Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek milost

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem milost.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #milost

radim24

Přijetí Boží milosti k odpuštění hříchů

radim24

Část stvoření přestala Boha uctívat. Ve svém nitru si řekli, že Boha nepotřebují a že svou životní cestu zvládnou sami. Bůh se nikomu nevnucuje. Normalita, to je ten stav, kdy si říkáme, že my Boha nepotřebujeme. Je to ta situace, kdy vám lidi ze…

MirOr

Milost

MirOr

Milost - ničím nezasloužený, z lásky daný dar. Jaká jen to musí být láska, jaký jen to musí být Bůh, když tak dává, všem. Všem dává. Všem se dává. Milost, z lásky se darovaný Bůh.

Militia Immaculatae - Rytířstvo Neposkvrněné Panny Marie

HODINA MILOSTI

Militia Immaculatae - Rytířstvo Neposkvrněné Panny Marie

POMÔŽME ZACHRÁNIŤ HRIEŠNIKOV Milí bratia a sestry, máme pred sebou nádherný sviatok, Nepoškvrnené počatie Panny Márie. S týmto dňom je spojené veľké prisľúbenie Panny Márie, ktorá sa zjavila omilostenej vizionárke Pierine Gilli v Montichiari –…

slachmánek

tvůrce a bojovník

slachmánek

Tahle scénka mě úplně dostala!Rozbrečela asi polovinu přítomných (včetně mě).

slachmánek https://youtu.be/Y-rlnTiadtI

slachmánek

skutky smrti

slachmánek

a každý byl souzen podle svých skutků....Kdokoli nebyl nalezen zapsán v knize života, byl uvržen do ohnivého jezera. Zjevení 20.13-15 Co dodat, jsme plně závislí na milosti, naše skutky nás odsuzují.

spitfire Můžete vysvětlit, proč by měl být každý souzen podle svých skutků?

slachmánek Otec nikoho nesoudí, ale svěřil veškerý soud Synu, aby všichni ctili Syna, jako ctí Otce. Kdo nectí Syna, nectí ani Otce, který ho poslal.
Amen, amen, říkám vám: Kdo slyší mé slovo a věří Tomu, který mě poslal, má věčný život a nepřijde na soud, ale již přešel ze smrti do života. (Jan 5.22-24)

sigis Viz též první list Pavlův Korintským ;-)
Což nevíte, že Boží lid bude soudit svět? Jestliže budete soudit svět, nejste snad schopni rozsuzovat takové maličkosti? Nevíte, že budeme soudit anděly?

spitfire Vaše odpověď přesně dokumentuje to, proč jsou ateisté nešťastni z diskusí s věřícím vašeho typu. Vy předložíte tvrzení:
"každý je souzen podle svých skutků"

A místo celkem prosté odpovědi, předložíte další aparát tvrzení, které jako něco vysvětlují.

Přitom odpověď mohla být jednoduchá a srozumitelná, jenomže by byla hůře (spíše vůbec) zařaditelná mezi náboženský obsah.

Nebuďme tak přízemní, vaše odpověď je přesná v tom, jak vystihuje obsah románu Proces, Franze Kafky.

slachmánek @Spitfire:
1) Váš problém je, že chápete citaci Bible jako moje tvrzení.
2) Chtěl jste to vysvětlit, tak jsem předložil srozumitelnější citaci. (ohledně soudu)
V tom článku jde o úplně něco jiného.

slachmánek Co se týče logiky, tak je problém v té úvodní citaci, že je nepřesná: Každý (kdo nevěří v Syna) bude souzen podle svých skutků.

slachmánek To o co v tom článku jde, je: Kdo bude souzen podle skutků, tak bude odsouzen. Nikdo není spravedlivý.
Nikdo si nebe nemůže zasloužit tím co dělá.

spitfire "To o co v tom článku jde, je: Kdo bude souzen podle skutků, tak bude odsouzen. Nikdo není spravedlivý.
Nikdo si nebe nemůže zasloužit tím co dělá. "

Vždyť říkám, úplnej Franz Kafka. Tedy, jakási tresť z té románové parodie Procesu.


spitfire "Nikdo není spravedlivý."

To je přece dobře, ne?

slachmánek @spitfire: Vy jste marnej. Ale přál bych vám, abyste poznal Boha osobně ;-)

slachmánek

odvaha

slachmánek

Měj odvahu růst! Nenech se zastrašit! Nenech se zlomit! Vždyť chyba, selhání jsou příležitosti k růstu.Umožňují nám být moudřejší a silnější. Zkus to znovu - a lépe! A nezapomeň: Boží milost je vždy větší!

Rezkaaa

Uschopní si tě sám

Rezkaaa

Už víc jak rok mám rozepsaný tento článek.Vždycky, když jsem zavítala do správy blogu, vyskočil na mě v Rozepsaných a já jsem si na to celé vzpomněla. A pokaždé mě to zahřálo u srdce. Je to jeden z těch "zážitků", který mi připomíná, co všechno od…

dromedar byť si uplně nemyslím, že bych patřila mezi "přívržence charismatického hnutí"

"naše mládežnická grupa měla čerstvě absolvovaný Seminář obnovy v Duchu svatém, který jsem napomáhala vést"

Rezkaaa @dromedar: To se nevylučuje. Obnova v Duchu Svatém neznamená automaticky hromadu charismatických darů. Fakt ne. Jde o prohloubení života s Bohem a modlitby v prvé řadě. Je to trošku slovíčkaření, ale dle mě to tolik podstatné není. To, že jsem nějaký "absolvent" neznamená, že jsem hned "přívrženec".

Selendra

Buďme vděční za život

Selendra

Kolik z nás někdy přemýšlí nad tím, jak jsou některé věci v našem životě na houby? A také se někdy může stát, že když se nám přihodí vážně něco zlého, tak pak za to viníme Boha. Může snad za to ale Bůh? Odpověď je jasná - NE. Bůh nám všem dal…

Anežkačeská To je pravda.Bůh nám dává svobodnou vůli a zároveň i milost. Sama jsem to pocítila v roce 2006,kdy mě záchránil od smrti.

slachmánek

Potkal jsem kdyby

slachmánek

S Ríšou se znám od dětství. Ještě před 24 lety jsme na tom byli téměř stejně.Jsme stejně staří, oba ze sedmi dětí, oba 3. nejstarší, oba chodili do besídky jen z donucení... ...asi jediný rozdíl byl v tom, že moje mamka se za mě MODLILA. Nedávno…

JiKu Když jsem si uvědomil, že bych nejspíš skončil podobně ...

Hmm. Je experimentálně prokázáno, že
1) většina lidí v ČR žije svůj život bez Boha (bez vztahu k němu)
2) většina lidí v ČR nejsou bezdomovci na drogách.

Nenapadám nijak vaši myšlenku, že vy osobně byste bez vztahu k Bohu skončil pravděpodobně jako on, a to z příčin, o kterých jste se v článku nezmiňoval. Ale byl bych velmi opatrný na nějaké zevšeobecňování.

Naopak, dnes je populární (alespoň u katolíků) představa (kterou já teda nesdílím), že pokud praktikující katolíci nežijí už rovnou hůře, než nevěřící bratři a sestry, nežijí alespoň o nic lépe.

slachmánek Máte a nemáte pravdu @JiKu. Dopadl bych nejspíš podobně, protože jsme si tenkrát byli velmi blízcí a vy ani nemáte tušení, z čeho všeho mě Bůh vytáhl a před čím mě ochránil... tohle není žádné zevšeobecnění, já tu mluvím o svém životě.

JiKu Napadlo vás někdy, jaký by byl váš život bez Boha?

slachmánek

Tím to ale rozhodně nekončí!

slachmánek

Ježíš byl - je... ...plný milosti a Pravdy. Těm, kdo byli tvrdého srdce, se nebál říct: "Tebe bude soudit Bůh, ty nabílená stěno! Jsi jako krásný hrob - zvenku paráda a uvnitř kosti a hniloba!" Ale k těm, kdo si uvědomovali svou nedokonalost, byl…