Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek manželstvi

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem manželstvi.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #manželstvi

radim24

Svědectví o obrácení - nový život, nové manželství

radim24

Tohle je velmi krásný příběh o naprosto neuvěřitelém obrácení ženy, která byla velmi ale velmi plná hněvu. Žena, která žila v církvi, chodila na bohoslužby, byla pokřtěná, ale přesto nenacházela pokoj, lidi ji nesnášeli, ona byla perfekcionistka a…

makie Ženy, matky, manželky

Naděje v každém věku

makie

Milý pradědečku! Tys měl vždycky rád dopisy. Každý den, kromě dvou posledních měsíců života, kdy jsi už neměl sílu chodit, jsi netrpělivě chodil do schránky. Dne 23.12.2018 jsem navštívila poprvé Hospic. Uvědomila jsem si, že to jsou lidé, pro které…

maea To je krásné! 😊

Open Door

Není sexuální askeze před manželstvím v dnešní době ze středověku? Co tě vede k tomu vydržet? Přemýšlel/a jsi někdy nad tím, proč je tomu tak a ne jinak?

#Víra #Sex #Manželství #Církev

PetrST Já jsem se například musel zřeknout studií, abychom se mohli s Tess vzít v časovém horizontu 5 - 6 let známosti.

RomanS Nechci vám to snižovat, ale je rozdíl mít známost ve třinácti a dejme tomu ve dvaceti. Natož třiceti.

kecka

Erotická láska

kecka

Co je to láska? Láska je síla, která sjednocuje a vytváří shodu. Já žiji v tobě a ty ve mně, jsme spolu spojeni, to je láska. Láska je akt duší. Žijeme jeden v druhém, láska je duševní síla. Protože jsme lidé, máme nejen duši, ale taky tělo - musí…

PetrST Prosím o vydání i těch dalších dvou - tu duchovní a nadpřirozenou lásku ;-) :-)

Ivka-Iva-el Jste krásní!

cink2

Traktát o poslušnosti

cink2

Zde na Signálech mě kdekdo zná jako stálého obhájce a zastánce poslušnosti. Byla jsem požádána o mnohé vysvětlení (jednoduše mi nechtějí věřit, že tomu věřím), jenže já nemám toliko času na odpovědi. Tak jsem slíbila, že o poslušnosti napíšu blog,…

cink2 ...je to děsně dlouhý! Nevím, jestli by nebylo lepší vydat to knižně...?

dromedar Jo, je to děsně dlouhý. Buďto vydat knižně, nebo rozdělit do několika článků.

Eliška88 @cink2: Nejdříve chci napsat, abyste se za svůj názor nestyděla! A díky za tak dlouhý a pečlivý článek.
Chci zvýraznit jednu věc a to, že "poslechnout" není to, co "naslouchat" (žena má může poslouchat a on jí naslouchat).
A ještě mě napadá, že situace poslušnosti jsou vzájemné..... Např: Důvěřuji svému muži, protože lépe řídí a poslechnu ho.... Muž důvěřuje mně, že vím, jak se starat o děti, kdy podat léky apod. a řídí se podle mě. Takže s absolutní poslušností muži nemohu souhlasit. Řeholník a představený, já a Bůh, dítě a rodiče to stále nejsou "rovnocenné vztahy" ve srovnání s manželstvím. Vždy je tam určitá hierarchie.
Jestli tomu dobře rozumím, tak vidíte v neposlušnosti zárodky pýchy?

JiKu Je to sice dlouhé, ale strukturované a jmenuje se to traktát. Takže OK.

JiKu Takže s absolutní poslušností muži nemohu souhlasit.

Ta poslušnost mezi manželi, někde o tom píše Lewis. Mnohdy (většinou) se shodnou. Poslušnost nastupuje v okamžiku, kdy se neshodnou. A Lewis má proto dobrý důvod:

Žena (manželka) má příliš velký zájem preferovat rodinu. Až k nadměrnému sobectví. Muž má větší nadhled. Jeho pohled je obecnější. Proto má mít v případech, kdy se neshodnou, právo určit, jak to bude.

Anežka Výborný, krásně srozumitelně napsaný, souhlasím :-) Díky za článek :-)

spitfire "Z vyprávění vím, že voják, musí poslechnout za každých podmínek, navzdory tomu, co si myslí. Je to logické."

To vás uvedli v omyl... a logického na tom nic není.


Šli byste si lehnout do válečného zákopu s někým, kdo si dělá, co chce? Já bych raději šla s tím, na koho je spoleh. A to, že všechna rozhodnutí muže nemusí být vždy správná, mnohdy utužuje vztah. Často chlapi vzpomínají na své dobré přátelé stylem: "kolik průserů jsme spolu zažili!"

Musíte být pitomá, pitomá, pitomá
(the rainmaker)

tkaničkauboty Drahoušku cink, poslušně hlásím, že jsem nepřečetla celé, protože mám poslední dobou problémy s koncentrací....
Ale myslím, jako celek, že není třeba se někomu tady zpovidat, protože jak vidno z komentáře od jistého Spitfire, i kdybys to myslela sebelíp... Otočí se to proti Tobě a nakonec Ti nějaký anonymní uživatel napíše, to, co napíše....
Já slibuji, že si to celé přečtu, ale Ty mi slib, že se tu nebudeš takto 'odhalovat', když vidíš, jaká uražející individua se tu taky najdou....
Milý @spitfire, dáma, ač s odlišným názorem, se v lepší společnosti neuráží.

cink2 @tkanickauboty jj, já jsem s tím po předchozích zkušenostech počítala. To tak je a každý, co něco vyvěsí do světa musí počítat se svobodou projevu i na druhé straně. Naštěstí komentář @spitfite je tak netaktně napsaný, že to spíš víc vypovídá o něm než o mně...?

An09 Vnimam to Kveti podobne.. dekuju moc za povzbuzujici clanek!
Pekne o tom psali i v knizce Vyzva lasky a Laska a ucta... Muz miva opravdu jiny vhled (nadhled) do situaci...

An09 Elisko pychu bych tam nevidela..i kdyz tam muze byt...Pokud kazdy prosazuje bezhlave svou
Ale prijde mi spis, ze jdou pak manzele proti sobe. Neumim to vyjadrit jak to myslim. Meli by byt za jedno..

cink2 @Eliška88 tož to já se až tak nestydím, je to takový trochu styl mého humoru- něco takového pod tak dlouhý článek napsat.... Ano, ty vztahy dítě/rodič, muž/žena též nevnímám stejně (jestli to tak vyznělo, měla bych poupravit v textu), ale obojí mohou vést k poznání Boží vůle...

An09 https://vlastikfurst.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=285285
Pridavam dalsi pohled..?

cink2 @An09 vida, jde to i stručněji:-D

An09 Ale zas je to moc osekane??
Vic se mi libi Tva verze?

Eliška88 @cink2: Přijde mi, že ty vztahy uvádíte jako příklad poslušnosti. Mně ale přijde, že to nejsou vztahy, které mají stejnou podstatu jako manželství.
Já mám zase příklady z našeho manželství, kdy jsme manžela poslechla (právě proto, že manžel se poslouchat má) a nedopadlo to dobře. Jednalo se o vážné věci (koupě bytu, atd) a našemu vztahu to rozhodně neprospělo. A proto mi přijde daleko lepší, když manželé nelitují času a rozhodnutí pořádně zváží a ikdyž to je pak "podle jednoho", tak ten druhý cítí, že jeho názor není lhostejný a tu zodpovědnost jeho protějšek bere na sebe.

cink2 Jj, každý podle své zkušenosti a svědomí...

Teď budu čas mimo civilizaci, tedy nechám článek žít svým životem...ale jednou si vaše postřehy ráda přečtu.

Jasminecka S mnohym souhlasim, ale generalizace mi vetsinou dost vadi. Nesouhladim treba s apriornim tvrzenim "Dítě je velmi malé na to, aby se samo rozhodovalo mezi věcmi Božími a těmi světskými." (Co asi autorka vidi pod temito dvema kategoriemi?)
Prave proto, ze je jeste male a ne tak svetske, me casto me jako rodice nasmeruje k vetsi pravdivosti a zapalenejsimu ziti (tedy v mem vnimani - k Bohu).

Jasminecka Je skoda, ze @spitfire cituje Vyvolavace deste, misto aby svuj nesouhlas vyargumentoval. Soude pouze podle prezdivky by k problematice vojenstvi mohl mit co rict.

spitfire Podle přezdívky mám blízko k individualismu nebo přinejlepším k para militárním uskupením.

Co chcete vyargumentovat u článku, který má hromadu nepodložených tvrzení?

"Z vyprávění vím, že voják, musí poslechnout za každých podmínek, navzdory tomu, co si myslí. Je to logické."

Jestliže si autorka nedala práci, aby si podobné (generalizace) v obsahu ověřila, kde je tu prostor pro kritiku?
Nutil snad někdo autorku, aby si brala příklady z války?

Mikina pěkný článek, jen moc nesouhlasím s tím, že dnes se dětem až moc říká, že mají rodiče poslouchat - naopak mi přijde, že středobodem vesmíru se stává dítě se svými rozmary a rodiče ze sebe někdy dělají až otroky, místo toho, aby právě děti učili poslouchat...

dromedar Dětská poslušnost rodičům je jednak prostředkem k přežití se (zatím) nedostatečnými schopnostmi a poznáním světa, jednak k udržení pořádku v rámci domácnosti. Není to něco, co se děti mají naučit a i v dospělosti to dál uplatňovat, pouze vůči jiným autoritám, nýbrž něco ryze dočasného, co se má postupně stát překonaným.

JiKu Není to něco, co se děti mají naučit a i v dospělosti to dál uplatňovat, pouze vůči jiným autoritám,

Mají se to naučit a uplatňovat celý život. Člověk má umět poslouchat.
Jen už v dospělosti má vědět (vlastní hlavou) koho, kdy a proč.

Osobně mi nedělá problém poslouchat, když se rozhodnu v tomto případě poslouchat.

Obecně jsou tři mody: Poroučet, poslouchat a kooperovat. Jsou lidi, s kterými dokážu kooperovat. Ale je dost takových (zpravidla hloupých), s kterými to nejde. S těmi se dohodnu, máme li dělat na společném díle (vetšinou jim dám vybrat a respektuji jejich volbu), jestli mám být ten poroučející, nebo poslouchající. Je to osvobodivé.

JiKu Někde píše Richard Feynman, jak zažil poradu nějakých opravdu chytrých lidí (něco kolem vývoje Bomby). Každý řekl svůj názor, odlišný od ostatních. A předsedající shrnul: Ano, návrh číslo 5 je nejlepší. Všichni kývli a byl konec. Protože všichni si byli vědomi výhod a slabin všech návrhů a všem bylo jasné, který je nejlepší.

Jo, to by byl ideál. Jenže takové společenství se hned tak nesejde.

Největší problém nastane, když se mají shodnout nestejně chytří lidé, navíc s různými prioritami. Pak buď moudřejší ustoupí, což má za následek, že se zvolí to horší řešení, nebo se pohádají.

JiKu Ohlédnu-li se do minulosti, mám dojem, že jsem až moc často jako moudřejší ustoupil. Není to, když vidím následky, které mi tehdy byly zjevné a pak skutečně nastaly, moc radostný pohled.

dromedar @JiKu Vůbec netvrdím, že v dospělém životě nemá poslušnost místo. (I já žiji obvykle z toho, že někomu prodávám možnost rozhodovat o tom, na čem budu pracovat, a někdy i dělat přes všechny mé dobré rady špatná rozhodnutí o záležitostech, kterým já rozumím lépe.)
Vidím ale zásadní rozdíl mezi poslušností dětskou a dospělou.
Myslím, že ten rozdíl je hlavně o principielní svobodě, resp. nesvobodě. Dítě žije v (jakkoli třeba vlídném a milujícím) poddanství, které si nevybralo.

JiKu @dromedar: Dobrá.

spitfire Poslušnost je často náhražkou za "pravověrnější" zbabělost.

cink2 @spitfire tedy kdo je poslušný Bohu je pravověrně zbabělý?
... Ale jo, taky názor, jež může pomoci si mnohé ujasnit.Jen se divím, že se máte k takovému neověřenému článku, založeném na osobním vnímání jedné pitomé ženy (jak jste dříve napsal)tendenci stále vyjadřovat. Myslím, že by to mohlo být pod vaší úroveň...?

spitfire V Dreherově knize Benediktova cesta je taková sentence, neopsal jsem ji a hledat jí zatím nebudu, ale je to sentence, která v sobě nese dvojí vyjádření (poslušnost / zbabělost jako donucená podřízenost)

dobryczlovek

Proč se stávat jedním tělem (Kvapilík)

dobryczlovek

Drobná knížečka, jako i předchozí dvě „Proč“ od stejného autora; ovšem každá je o polovinu silnější než ta předchozí. Moje výpisky – myšlenky, které nechci zapomenout. Knížečka je drobná a obsah kvalitní. Doporučuji ke koupi :) Roman a Lenka…

Jitul Také moc doporučuji! Knížky jsem si koupila loni a s manželem z nich čerpáme na přípravách snoubenců. A také jim je doporučujeme a nabízíme k půjčení. Opravdu velice srozumitelný a hutný obsah v malém vydání....

Kollenka Ze života

@Ferenc: Do Říma kvůli manželským kauzám

Kollenka

Na konci června oslavil čtvrté výročí kněžského svěcení dlouholetý Signálník František Ponížil (@Ferenc). Po pěti letech v pastoraci, kdy působil rok jako jáhen v Přerově a čtyři roky jako kaplan ve Valašských Kloboukách, se na čas vrátí do školních…

Jenda

Modlitba za manžele

Jenda

Pane, dnes svěřujeme do tvých rukou všechny manželské páry. Povolal jsi je k velmi náročnému poslání, které je často příliš těžké žít. Dej, aby se manželé na sebe navzájem dívali tak, jak se na ně díváš ty. Dej, aby se navzájem milovali tak, jak je…

Jenda To je preci blbost co pisete.... Ale je preci legitimni se modlit za prosbu o to, kdyz je nekdo na necem zavisly... treba i na kradeni aby nekradl. Ale to co pisete je blbost. Nebo urcite je to modlitba mnoha lidi, mozna i Vase, ale naše ne;)))

spitfire Nebo urcite je to modlitba mnoha lidi, mozna i Vase, ale naše ne;)))

Však já o vašem čistém morálním profilu nepochybuji.
Je od vás hezké, že jste nám uznal existenci.

magdakunrtova Ze života

Láska, která za to stojí

magdakunrtova

Je problém, že s nikým nechodím? Jak říct svému klukovi NE? A co když se nikdy neožením, nezakusím nikdy sex? Jak poznat toho pravého? Musíme sdílet tutéž víru? Sexualita - ve společnosti chléb dennodenní, v katolickém prostředí spíše téma…

Ženy, matky, manželky

The List

Ženy, matky, manželky

Miluju... …když mne můj manžel obejme. …když se spolu smějeme. …když mi přinese kytici růží jen tak. …jeho pečlivost, byť mne někdy dohání k šílenství :). …jak to „umí“ s dcerkou. …když mne pošle si odpočinout. …když jdeme spolu za kulturou. …když…

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

23. 4. 2019 O manželství a sexualitě
Brno
9. 4. 2019 Umění komunikace
Brno
5. 3. 2019 O manželství a sexualitě
Brno
12. 2. 2019 Co zraňuje a zabíjí manželství
Brno
14. 10. 2018 Hranice ve vztazích
brno
12. 10. 2018 – 11. 1. 2019 Manželské večery u jezuitů (lektorují Bajerovi)
Brno
12. – 14. 10. 2018 víkend pro bezdětné manžele
Králíky
28. – 30. 9. 2018 Víkendovka pre bezdetné páry v Bardejovských Kúpeľoch
Bardejov
21. 9. 2018 Sedm klíčů k vybudování zralého manželství
Brno
6. – 8. 10. 2017 Škola partnerství
Rajnochovice
30. 9. 2017 Kurz přirozeného plánování rodičovství
Holešov
22. 9. 2017 Večerní semináře přípravy na manželství
Olomouc
21. – 23. 4. 2017 Víkendový seminář pro snoubenecké páry
Chvalčov
8. 4. 2017 Postní duchovní obnova pro manžele na Bouzově
Bouzov
6. 4. 2017 Kurz symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství
Praha
18. 3. 2017 Konference: Když dítě nepřichází... aneb Úskalí umělého oplodnění
Olomouc
17. 3. – 28. 4. 2017 Večerní semináře přípravy na manželství
Olomouc
3. 3. 2017 Kurz STM PPR ve Zlíně
Zlín
2. 3. 2017 Kurz Přirozeného Plánování Rodičovství
Olomouc
2. 3. 2017 Kurz STM PPR v Olomouci
Olomouc
17. 2. 2017 Kurz symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství
Červený Újezd
11. 2. 2017 Pouť zamilovaných
Dub nad Moravou
9. 2. 2017 O manželství a sexualitě
Brno
25. 1. – 8. 3. 2017 Manželské večery
Vyškov
22. 1. 2017 Kurz symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství
Dolní Dobrouč
13. 1. 2017 Večerní semináře přípravy na manželství
Olomouc
26. 11. 2016 Adventní duchovní obnova pro manžele
Svatý Kopeček
14. 10. 2016 – 26. 3. 2017 Škola partnerství
Rajnochovice
8. 10. 2016 Jak žít spolu a ne vedle sebe - seminář nejen pro manžele
Olomouc
6. 10. – 10. 11. 2016 PŘIROZENÉ PLÁNOVÁNÍ RODIČOVSTVÍ
Olomouc
30. 9. – 11. 11. 2016 VEČERNÍ KURZ PŘÍPRAVY NA MANŽELSTVÍ
Olomouc
29. 9. – 24. 11. 2016 KURZ EFEKTIVNÍHO RODIČOVSTVÍ (KER)
Olomouc
16. – 18. 9. 2016 VÍKENDOVÝ KURZ PŘÍPRAVY NA MANŽELSTVÍ
Chvalčov
9. 6. 2016 Ne/plodné období po porodu
Brno
4. 6. 2016 Na cestě ke zralému a spokojenému manželství
Brno
27. 5. 2016 Kurz pro poradce STM PPR
Brno
16. 5. 2016 Ne/plodné období po porodu
Brno
11. 5. 2016 Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, zaplníme celý svět
Brno
28. 4. 2016 Ne/plodné období po porodu
Brno
26. 4. – 14. 6. 2016 Kurz efektivního rodičovství (KER)
Olomouc
23. – 24. 4. 2016 Chodíme spolu a co dál?
Brno
31. 3. 2016 O sexualitě pro snoubence a novomanžele
Brno
17. 3. 2016 Kurz symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství
Praha
15. 3. 2016 Kurz symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství
Zlín
20. – 21. 2. 2016 Chodíme spolu a co dál?
Brno
13. 2. 2016 Jak žít ve vztahu a být šťastný!
Zlín
8. – 14. 2. 2016 Národní týden manželství
Praha
13. 12. 2015 Malá pouť za velké věci
Olomouc
12. 12. 2015 Adventní duchovní obnova pro manžele
Olomouc
15. 11. 2015 Kurz symptotermální metody PPR
Bojkovice
22. 10. 2015 Přirozené plánování rodičovství (PPR)
Olomouc
15. 10. 2015 Kurz symptotermální metody PPR
Praha
15. 10. 2015 Kurz symptotermální metody PPR
Dolní Lhota
9. 10. 2015 Kurz přípravy na manželství
Olomouc
7. 10. 2015 Kurz symptotermální metody PPR
Zlín
29. 8. 2015 Arcidiecézní pouť rodin a učitelů na Svatém Hostýně
Chvalčov
30. 5. 2015 Komunikace a řešení konfliktů
Zlín
13. 2. 2015 Manželská setkání
Třebíč
10. 2. 2015 Informační seminář o PPR
Třebíč
9. – 15. 2. 2015 Národní týden manželství
30. 4. 2014 Mgr. David Kučerka: LITERA LÁSKOU OŽIVENÁ ANEB LÁSKA LITEROU SVÁZANÁ (Akademická duchovní správa ČVUT – Ve středu ke Středu - VskS)
Praha
15. – 17. 2. 2013 Púť zaľúbených 2013
Šaštín-Stráže
21. 3. – 1. 10. 2012 Přihlašte se do dokumenátního seriálu o svatbách!
14. – 20. 2. 2011 Národní týden manželství
8. – 10. 10. 2010 Come In
Jeníkov u Hlinska
19. – 25. 7. 2009 Letní setkání manželů Kána
Tuchoměřice
1. 4. 2009 Divadelní představení K. Wojtyla: Před zlatnickým krámem
Olomouc
2. 3. 2009 Divadelní představení K. Wojtyla: Před zlatnickým krámem
Brno
13. 2. 2009 Divadelní představení K. Wojtyla: Před zlatnickým krámem
Zbraslav
3. 11. 2008 Komunikace v manželství
Praha
4. – 5. 10. 2008 Chodíme spolu a co dál?
Brno

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Svědectví o obrácení - nový život, nové manželství
Naděje v každém věku
Erotická láska
Traktát o poslušnosti
Proč se stávat jedním tělem (Kvapilík)
@Ferenc: Do Říma kvůli manželským kauzám
Modlitba za manžele
Láska, která za to stojí
The List
Mužská bolest?
Láska na druhý pohled
Jak se manželé poznali?
V nemoci i ve zdraví
Očekávání
Záchod se sám neumyje
Manželství ze dřeva
Za stolom
Bůh v ložnici
Okná vzťahu dokorán
První pětiletka aneb jak jsem chtěla mít všechno...
Láska a boj aneb samota v manželství
Jak jsem našel TU pravou
O jednotě
Výzva lásky
Připojme se k Národnímu týdnu manželství
Antikoncepce v manželství
K našemu prožívání mateřství
Bůh existuje!
Já mám plán - Ty máš plán!
Jsem ráda, že…
Neočekávaný dýchánek aneb Jak jsme slavili svátek
Spomeňme aj na nenarodených
Manželství podle Popelky
Náš příběh: Můj život s nevěřícím
Rodiče Terezie z Lisieux
Humor v manželství
Náš malý strom
Manželství bez modlitby
Svatební dary
Taneční - pohroma nebo pohoda?
Výhody bezdětnosti
Ztratili jsme manželství
Jak žít šťastně ve vztahu a manželství
Jak hovořit s manželem
Docela všední, obyčejný život
Člověk míní, Pán Bůh mění...
Jak se Bětka vdala
Všechno: dobré i zlé
Staří manželé
Tvrdá zkouška bezdětnosti
Kurz pro poradce PPR opět v Brně
Čas pro dva
S manželovou rodinou si "bereme" i jeho příbuzné
NAPROHELP v Ostravě
Se slzami v očích
Dva na vše ... kromě víry
Bohem požehnaná akce
Progresivní úvahy o sexu
Čtyři období manželství
Snídaně šampiónů
Radost z manželského sexu
Řekni, kde ty city jsou ...
Když muži pláčou…
Ad: společná modlitba
Láska - známe se odedávna
Vyznání
Společná modlitba manželů v Bibli
Kdybych jen znal potřeby mé ženy!
Být svou paní ve svém domě
Bez dobrých poradců PPR se nepohneme
Intimní téma, o kterém se nemluví
220 minut prázdnin
Najít smysl
Zodpovědné otcovství a postoj rytíře
Proč zůstat v manželství?
Jak zvládnout partnerskou komunikaci
Rituály a rituálky
Manželská
Naučme se milovat v lednu
PODPORA VZTAHU A DOBRÉHO MANŽELSTVÍ
Obnova manželských slibů
Modlitba všedních dnů manželských
Ostrovní romance aneb svatba za letadlo (prosinec)
A co až se žena vdá?
O manželství
Svobodni v Kristu i v Africe (listopad)
Na cestě k PPR
Předmanželská
Příběh tří sluncí (říjen)
Prosinec - Dovolit Pánu, aby nás potkal
Modlitba za dobrou volbu manžela/manželky
Křížová cesta manželů – ticho (14)
Listopad - O společenství v duchovních dobrech
Křížová cesta manželů – Josef (13)
Říjen - Bohorodička je vzor ve víře, lásce a dokonalém spojení s Kristem
Proč ženy nemohou přijmout kněžské svěcení? (12.)
Mezi láskou a nenávistí – křesťané v nenormální době… (září)
Křížová cesta manželů – odpuštění (12)
Září - Rodina sílí modlitbou II.
Proč už církev dávno nezrušila povinný celibát? (11.)
Červen - Rodina sílí modlitbou I.
Křížová cesta manželů – ztratit se pro druhého (11)
Proč je nemorální oplodnění ve zkumavce? (10.)
Květen - Společná modlitba upevňuje rodinný život
Príbehy vášne
Křížová cesta manželů – sebezříkání se (10)
Duben - Je důležité, aby si rodiče hráli se svými dětmi
Jaký je rozdíl mezi antikoncepcí a přirozeným plánováním rodičovství? (9.)
Křížová cesta manželů – nevěra (9)
Co je špatného na používání antikoncepce? (8.)
Březen - Rodino, prožívej radost z víry II.
Křížová cesta manželů – to on... (8)
Únor - Víra jako paměť
Je společné bydlení před svatbou hřích? (7.)
Křížová cesta manželů – trpělivost (7)
Modlitba k Panně Marii za rodiny
Leden - Rodino, prožívej radost z víry
Kam až můžeme zajít v intimitě před manželstvím? (6.)
Křížová cesta manželů – Veronika (6)
Modlitba manželů 2
Modlitba manželů 1
Proč patří sex až do manželství? (5.)
Křížová cesta manželů – pomoc (5)
Křížová cesta manželů – setkání s partnerem (4)
Co mají společného Bůh, sex a manželství? (4.)
Co lidské tělo šeptá o Bohu (3.)
Křížová cesta manželů - hádka (3)
"Bůh mě povolal k manželství"
Co může kněz vědět o lásce (a sexu)? (2.)
Tajemství lásky skryté v Bohu od věčnosti (1.)
Bůh, sex a manželství: přehled témat
Cestou obyčejnou k vrcholům (červen)
Smieš byť krásna
Křížová cesta manželů - přijetí kříže (2)
Křížová cesta manželů - soud (1)
"Je třeba odvážná věrnost manželů!"
Boží agenti zvláštního určení (květen)
„Bůh nám tolik požehnal, že mu nemůžeme dostatečně poděkovat.“ (duben)
Síla a plodnost ze života plně podle evangelia (březen)
To podstatné aneb Taková normální rodinka… (únor)
Obyčejný společný život žitý neobyčejně… a pak spolu i na oltář (leden)
Manželství – cesta ke svatosti (úvod)
Tipy na filmy o manželství
Ach já bláhová!
Bůh, sex a manželství
Valentínska kytica
Národní týden manželství
František novomanželům: Kristova láska je lékem na omrzelost
Animátorský kurz mi dal manžela a směřování k Bohu, říká animátorka Jana
Svátost manželství
František snoubencům: Umožňujte si růst
Rozhovor: Manželství je umělecké dílo
Národní týden manželství
O manželství a rodině s psychology, manžely i kněžími
Od snoubenců k manželům
Manželství jako základ rodiny
V čem to vlastně žijeme?
Nad našimi dverami znamenité ovocie (Pies 7,14)
Paulinus a jeho žena
Vášeň Jahveho je žiar
Drome, ty nechceš děti?
Stručná modlitba unavenej manželky
Odpověď na otázku
Keď miluje muž
Jak je důležité mít spokojeného manžela
Pohřeb a svatba...
Nad svadobným oznámením
Deset zvyků opravdu šťastných párů
Gary Chapman - Pět jazyků lásky
Ukrajinská svatba
Co mě včera zaujalo
Kéž bych byl býval věděl...
My prosíme ťa, Pane
Je libo rozvodovou agenturu?
MANŽELSTVÍ
Jak poznám, že je to ten pravý?! (Značky na cestě)
Je rozdíl mezi manželstvím a řízením auta?
Teologie těla pro začátečníky
Mám tolik práce, že jdu raději napsat příspěvek do blogu… 2
Muž, jak si ho žena nepředstavuje... a sladká hudba pro uši vdovy
Veselá píseň o manželství
Obrana manželství
Nejkrásnější věta, kterou muž řekl své milované
Národní týden manželství v ČR
Volali jsme k Pánu…a takhle jsme se seznámili-16. příběh (manželé Lenka a Honza)
Maximální mužství - Edwin Louis Cole
Milovat proti všem předpokladům - Rob Parsons
TT 2/2008: Lidské vztahy
Chceš se naučit v tom chodit aneb Knížka pro budoucí šťastné partnerky a manžel
Volal(a) jsem k Pánu... a našli jsme se a zůstali spolu! - 7. příběh Manžele Z+T
Marek Vácha: Manželská láska z perspektivy biologie a teologie
3. a 4. 11. 2007