Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek liturgie hodin

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem liturgie hodin.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #liturgie+hodin

dromedar

Najít svou píseň

dromedar

Váhal jsem, kde tento článek publikovat, protože na jednu stranu je věnovaný subjektivní (nejen) náboženské zkušenosti, čímž by patřil sem, a zároveň úzce souvisí s jedním mým projektem, čímž se hodí do jeho "výkladní skříně". Nakonec je tam, na…

VeronikaN tvoje články jsou tak zvláštní..

dromedar Pokud jde o tento (resp. ten, na který se tu odkazuje), je "zvláštní" tím, že se autor snažil říct dvě věci, které považuje za důležité, dvěma různým skupinám čtenářů současně. A výsledek (i vlivem několika kol oprav a přepracování) nedrží pohromadě a nedává moc smysl.

VeronikaN myslela jsem to jinak. Hrozně moc přemýšlíš o každém slovu, než ho napíšeš, že? Tak mi to aspon připadá. Nezvyklé a zvláštní je pro mě i to, jakým způsobem popisuješ v článcích sebe a své pocity. :)

alweryon !!!

JiKu Opravdu není snadné objevit ty dvě myšlenky, které chce autor sdělit. Ale minimálně s jednou se zcela ztotožňuji a potvrzuji jí. Druhá z nich není můj problém, nelpím na zpívání oficia česky :-)

JiKu Jo, a ještě to otevírá zajímavou otázku, nad kterou jsem kdysi dlouho hloubal. Co je to píseň? Je to zhudebněný text, nebo otextovaná hudba? (Samozřejmě píseň není ani jedna z těchto možností.)

dromedar @JiKu O tom, zda nabízené definice vystihují esenci písně, se snad dá diskutovat, ale jako popis vzniku velké části z nich jedna nebo druhá výstižná je. Také obě dobře vystihují oddělitelné části, z nichž se každá píseň skládá.

Kdybych se měl pokusit o lepší definici, asi bych se nedostal za "píseň je hudební dílo, které se zpívá". Taková definice je samozřejmě širší, než jak se "píseň" běžně vypovídá, a požrala by i velké hudební formy, jako je mše, opera nebo oratorium. Ale omezení rozsahem se nezdá být možné, protože známe i velmi dlouhé písně. Podobně i omezení na to, co se zpívá jednohlasem, nebo vícehlasně, ale homofonně, by diskriminovalo některá díla, která jako písně běžně označujeme.

dromedar

Reklama na breviář

dromedar

chceš ve Svatém týdnu věnovat o kousek víc času modlitbě ... Božímu slovu ... liturgii ... prostě být o největších svátcích liturgického roku víc "při tom"? Pak je možné, že tím, co hledáš, je breviář. (Fotku laskavě poskytl Vianney) Modlit se…

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Najít svou píseň
Reklama na breviář